Boc 5

Boc 5 | Autor: capcaunul

Link direct la acest mesaj

Dupa ce a criticat vehement guvernele Boc 1, 2, 3 si 4 pentru impozitul forfetar, USL-ul ajuns la guvernare ... reintroduce impozitul forfetar!

Idem taxa de inmatriculare.

Idem scumpirile de gaze si energie (nu ne desena Iancu zi de zi la Antene planse in care ne demonstra ca preturile la gaze si energie erau umflate de vreo doua ori?).

Idem relatia cu FMI.

Idem gazele de sist si Rosia Montana.

Idem multe altele.

Cum spunea Deceneus, aceeasi Marie cu alta palarie.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Idem, cand vroia sa infiinteze Videanu buvigneta si urlau ca nu se poate asa ceva, acum se gandesc s-o reintroduca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Idem si mersul premierului Ponta la Cotroceni sa stabileasca strategia de discutii cu FMI.
Ce atributii constitutionale are presedintele la intocmirea bugetului sau a negocierii imprumutului cu FMI? NICI UNA!

De ce nu s-a dus Premierul la BNR si de ce nu discuta cu staful USL, pentru ca ei valideaza acordul cu FMI?
Si in 2009 cand PDL-ul guverna cu PSD-ul tot la Cotroceni au "mosit" imprumutul de 20 mld.

E clar ca fac parte din aceeasi familie politica si simuleaza puterea si opozitia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Mey, hai ca sunteti carcotasi
Pontea nu e de vina, el saracu' a vrut sa mareasca si salariile si pensiile da' incompetentii de la statistica au gresit PIB-ul si uite ca nu se mai poate!

Asta merita cei care au ales USL-ul! Ma intreb acum pe cine va mai da vina pentru toate gogosile pe care le-a vandut si pe care nu le poate onora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miriluta


Asta merita cei care au ales USL-ul! Ma intreb acum pe cine va mai da vina pentru toate gogosile pe care le-a vandut si pe care nu le poate onora.




cum pe cine, pe basescu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

sau pe greaua mostenire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdiS spune:

Dar de ce sa se justifice? Care e problema? Mersul pe burta este atat de firesc ca nu vad de ce sa isi mai bata capul si cu justificari!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Capcaune, imi pare rau, eu cred ca tot ideea cu sensul unic pe DN1 si DN1a conduce in topul ideilor geniale...parerea mea.
Desi recunosc ca un control cu tancul pe la cate un butic poate fi eficient.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Tot Basescu e de vina!
Voiculescu dupa ce a rezolvat problema guvernarii din 2004, prin "solutia imorala", s-a oferit sa mearga in locul ostaticilor in Irak, dar nimeni nu l-a luat in serios.
Daca pleca el si nu-l mai rascumpara nimeni, scapam de Voiculescu.
Cine l-a salvat? Basescu, in semn de recunostinta!

Citat:
Dan Voiculescu s-a oferit ostatic in locul ziaristilor rapiti

Liderul PUR, senatorul Dan Voiculescu, i-a cerut presedintelui Traian Basescu sa propuna, in cadrul negocierilor cu teroristii, ca acestia sa-i elibereze pe cei trei ziaristi romani, iar, la schimb, s-a oferit pe el insusi ca prizonier. "In calitatea mea de lider al unui partid politic parlamentar, dar mai ales de tata a doua fete de varsta apropiata celor rapiti in Irak, doresc sa anunt public ca sunt dispus sa ma pun gaj in schimbul eliberarii celor trei jurnalisti. Da, ma refer la persoana mea fizica, la viata mea", a declarat, duminica, Dan Voiculescu.


Mergi la inceput