LMA Licurici de ianuarie - februarie 2009 172

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

si inca o intrebare;

in 2 sapt face si Robert 4 ani; vreau sa nu ii mai serbez acasa pt ca sunt vreo 13 copii + parinti si anul trecut era ok dar anul asta e mai complicat cu victor pt ca e alaptat si nu ma pot ocupa ca lumea de invitati dc tocmai atunci il apuca


ceva recomandari pt in Bucuresti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Porumbita

crisspy eu va tin pumnii sa iasa cum va doriti; insa nu conta pe chestia cu statul copiilor in curte decat poate in wk ;
gandestete ca sunt la scoala/after school/ gradinta pana la 5-6
cand vin nu stau in curte decat vara sau in cand e vremea buna
iar in wk nu mai vor tot curte, vor parc, voi poate o sa vreti intalniri cu prietenii
cel putin asa imi zic cei cativa amici care stau la curte pe la marginea Bucurestiului

bebelusi/carmen/lisa/miere/daiopri si care mai aveti 2 cum ii culcati?



Mersi frumos de sfaturi. Ideea este ca macar oricum vor sta mai mult pe afara decat stau acum. Noi ajungem seara si suntem obositi/lenesi sa mai iesim cu ei de la 19 in sus, mai ales zilele astea.

Cu prietenii ne putem vedea si la noi la un gratar & stuff .

Anyway, am si vandut apart cu 2 camere la numai 2 zile de cand am postat anuntul la pretul cerut de noi. Am avut 3 persoane interesate aseara, nu stiam pe cine sa alegem , nu ma asteptam sa se intample asa repede.

La noi cu dormitul e asa: mama mea doarme cu Andra, eu cu Razvi si sotul singurel. Cand o sa ne mutam la casa o sa-i amenajez camera lui Razvi sa doarma singurel, sa vedem daca ne iese. In apart aici nu prea avem cum sa ne impartim decat sa doarma mama mea cu amandoi si e mai greu ca Andra inca se trezeste pt bibe noaptea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Porumbita, zau ca nu stiu. Dupa cum nu stiam ca Sumetrolimul e tot antibiotic.

Cu dormitul la etaj, te inteleg foarte bine, si cand am mers in concediu, si cand am venit, numai la etajul de sus am mai gasit paturi la cuseta, am pazit-o ca pe butelie pe Daria, s-a cocotat inclusiv peste picioarele mele intinse ca pavaza la marginea patului. Si-s asa inguste paturile alea, 60 de cm, nicicum nu incape un copil mai marisor si un adult in el, decat cu chinuiala continua.

O singura data am nimerit cusete cu 3 paturi, alea da, erau late, mult mai confortabile, si aveau alea de sus si un ham care se prindea la margine de tavan, da' ea dormea in L, cu picioarele scoase prin ochiurile hamului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

porumbita sunt Ok pentru moment
Noi le-am facut zilele fetelor, anul trecut si anul asta la Kid`s Planet in Piata Alba Iulia. Au fost tare incantate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

imi dai mai multe detalii ref la cost/meniu, cum a fost cu parintii?

eventul pe pm sau mail?

mandrele tale cum dorm? cum ati facut cu paturile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Naty cam cat v-au costat petrecerile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Porumbita, Aidan doarme in camera lui si Nadia cu noi in pat, peste noapte daca se trezeste Aidan se duce sotul la el sau se muta amandoi in office pt ca patul lui Aidan e cam micut ca sa incapa si un adult in el. Si se cam trezeste in fiecare noapte pe la 4 dimineata si vrea companie:)

De adormit, depinde...de obicei facem cu randul la Aidan, de exemplu daca e randul meu sa ii citesc povesti, o adorm intai pe Nadia si apoi pe el, daca e randul sotului, fiecare isi ia copilul in primire si il adoarme:)

Cu statul acasa depinde, eu am aplicat la un doctorat pt Fall 2013, daca ma admit, o sa o duc la gradinita incepand cu august daca nu ma admit, mai stau pana implineste 2 ani jumate ca sa o pot duce la Montessori unde e si Aidan, bineinteles cu conditia sa imi gasesc servici intre timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Naty eu sunt bine multumesc. Daca nu ma dovedesc copii
Rox, da, am inceput impinsul la el:)) Vai mie. In schimb cel mic tot vrea la scoala, asa ca am sperante
Porumbita, la mine e mai simplu ca cel mare e mare
Al mic doarme cu mine in camera in patutul lui. A avut o bucata cand facea scandal asa ca cel mare a stat cu el nitelDa era stresat ca nu adoarme. In general nu avem probleme cu el, se culca frumos si singurel. Nu il mut cu cel mare ca el mai are de citit si alte alea. Apoi mie imi e frica cu paturi etajate, ca ar tb cel mare sa stea sus si el mai se misca noaptea, iar nu as vrea sa se apuce de catarat nici cel mic. Pana cand om avea inca o camera cred ca asa ramanem. Eu mai ma uitasem de un pat din ala care se trage de dedesubt, dar nu gasesc mai convenabil si nu vreau sa dau prea mult ca ar fi o solutie temporara.
Si eu vreau sa ii fac anul asta ziua la loc de joaca pana nu cresc fratii mai mari prea mari

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Buna, fetele!

Naty, raportam si noi 14.500 kg, 98 cm.
Cred ca, in ritmul asta, inloc de dansuri populare, cum imi doream eu sa faca, il dau la balet:))

Crisspy, bafta cu planurile! E f bine pt copii, macar primavara-vara stau in curte, in piscinute, isi pot lua si jucariile afara, e altceva fata de bloc.

Noi o sa-i facem ziua acasa, cu copii si adulti, in acelasi timp.
Eu tocmai mi-am depus actele pt PFA, m-am decis, ce-o fi, o fi! sper sa nu regret, dar nici alta varianta nu aveam, decat sa astept vreo minune....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

cu ce sa scap si eu de o cicatrice ramasa de la un herpes?

mi-a ramas rosu deasupra buzei si ma disperaaaa


Mergi la inceput