dieta pinguinilor Oshawa

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

tin-tinurile sunt mortale, pune-le in mana dlui buflea sa i le introduca. la fel asterix si obelix

bone sunt mai aventuroase, s-ar putea sa il ataraga direct

si asta cu capt underpants... pe mine m-a capiat limbajul de toaleta cu care a venit al meu al mic de la scoala. sa-l mai vad si cu comicul in mana .. crap (as in eu crap, tu crapi, el/ea crapa. noi crapam, voi crapati, ei/ele crapa. nu crap as in underpants hi hi hi) si asa l-am anuntat ca de acum inainte el manaca la toaleta, nu la bucatarie

ca sa-mi pice mie bine masa, si lui sa-i fac o bucurie daca tot e el asa atras de toilet language... vai mie

cricor, welcome! de benzi manga nu-s ce sa zis, din "repertoriul" japonez ai mei gusta asa ceva (cel mare adica, ala mic daca nu e ninjago sau bionicles pleaca ostentativ)

http://www.imdb.com/title/tt0092067/

si ce mai vezi prin josul paginii - totoro, ponyo, porso roso, kiki's delivery service

spirited away nu le-a placut si n-au vrut sa-l vada ca e scary



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

neata

Michelle, daca vrei otet aromat ia trandafiri in vara si pune petalele intr-un borcan inaltut. inghesuieste-le bine si toarna otet deasupra, apasa, pune din nou otet pana sus. si pune la frigider. e tare bun pentru frectii la gripa/guturai. supozitoarele de copii cu paracetamol trebuie sa aiba 250mg, nu 125, alea de 125 is pentru bebelusi.





stai, stai...spune-mi pe indelete.
petalele sa fie uscate?
cat le tzin in borcan pana sa fie fol prima data?
ce fel e otzet, mere, struguri, distilat...balsamic...filtrat, nefiltrat...valeu, cate optiuni!

eu am si acum trandafiri in curte.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea, fiu-meu a citit toate cartiile din seria:-Magic Tree House sunt vreo 40+ de carticele mici dar f. frumoase cu aventuri si mai invata si istorie, geografie...stiintza.
-i-a placut o serie mai mica de vreo 4-5 carti Poppy (Autorul :Avi)
-si mai recent citeste A-Z Misteries.




michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

am griu in casa, vreau si eu sa fac coliva...ma invata cineva repede sau gogalesc?

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

aquai, tu chiar stai in belize?

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

am uitat sa va spun, sunt iar cu william acasa.
ieri cand l-am luat de la scoala tusea.
la sah (a avut o ora de sah dupa orele de scoala) a pierdut o partida cu un baiat din clasa a 5-a.
eu asteptam la usa si colegii lui cand ieseau imi spuenau ca nu le venea sa creada ca a pierdut william la sah.
va inchipuitzi ce morcovit era. dar cred eu ca ii era rau de la raceala, de a pierdut.

aseara tusea mai rau ca pana acum si iar febra nu mare...dar totusi 37.5.
asa ca am hotarit sa-l tzinem acasa pana sapt viitoare.

intrebari: eu acum ce-i mai dau? sticla de ibuprofen a termint-o.sa mai cumpar una.sa schimb cu tylenol? paracetamolul supozitoare care il mai am e expirat...din 2012

cand copiii vostri au febra seara 37-38 le datzi ceva?

ajuta siropul de tuse? care e cel mai bun?
eu am cough relief cu dextrometro...bla, bla...bla 15 mg....nu i-am dat pana acum...dar cred ca nu se poate fara. sa incerc robitussen care are parca si guinofen...



michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

nu, michelle, stau in frig in canada :)

cand o sa cresc mare o sa stau la soare in belize

Edit:

febra 37-38 cu tylenol. le dau seara ca altfel ma trezesc cu ei peste noapte la 40. peste 38 dau cu ibuprofen sau cu impachetari/ sosete etc.

tuse: homeopat stodal sau:

ridiche cu miere
ceai de nuci & ceapa cu muuulta miere si lamaie
ceai de ghimbir cu miere si lamaie

sirop de tuse din farmacie nu le-am mai dat de cand am vebit in tara asta, ca nu le cunosc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

nu, michelle, stau in frig in canada :)

cand o sa cresc mare o sa stau la soare in belize

_


pai de ce scrie belize la tine?
ca eu deja te visam printre palmieri...si cu o margarita cu umbrelutza

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

si eu asa ma visez ori de cate ori ma uit in jurul meu si dau de hartoage, monitoare, geamuri cu frig si zapada :))))

face bine la moral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

si acum o veste buna:
mi-am gasit cercelul pierdut in urma cu 5 luni...ca sa vedeti ce bine am dat cu aspiratorul atitea luni si ce curatzenie am facut de Craciun.

nu mi-a venit sa cred cand am auzit un zgomot in cutia de aspirator...si gindul mi-a sarit tocmai la el...desi nu stiam nici unde l-am pierdut. noroc ca, curatzesm cutia de aspirator inainte si l-am putut auzi.

eram asa de bucuroasa, ca femeia din Biblie...care si-a pierdut banutzul si s-a bucurat cand l-a gasit(eu nu am facut petrecere pt asta)

michelle

Mergi la inceput