masa verde Ana Allinta

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Am precizat ca acest topic este strict unu la unu - Ana si Allinta.
Am precizat ca nu voi accepta nici o postare in afara de ale voastre exceptie moderatorii si sanctionez orice gest contrar.
V-am construit acest topic tocmai pentru ca fiecare dintre voi sa spuneti tot ce aveti de spus fara exceptii deci un topic liber singura cerinta fiind adresabilitatea cu respect. Sanctionez nerespectarea cestei cerinte.
Este liberul arbitru ce anume va veti spune, ce anume considerati relevant in discutia dintre voi, daca doriti sa gasiti o solutie reciproc convenita care sa va permita sa mergeti mai departe in conditii acceptabile pentru fiecare dintre voi si satisfacatoare.
Desigur teoretic asa ceva exista si se poate insa prima conditie esentiala este ca fiecare dintre voi doua sa doreasca asta.
Allinta si-a manifestat dorinta si a facut pasi concreti din cate vad eu.
Poate faci si tu. Nu stiu. Ai inceput ce-i drept apoi brusc ai dat cu piciorul. Poate reconsideri. Rolul meu nu este sa-i dau dreptate Allintei si nici tie. Rolul meu este de a va facilita gasirea unei solutii comune voua reciproc acceptate de catre voi si fireste reciproc respectate pentru ca v-ar apartine.
Insa asa cum spuneam primul pas este sa sa doreasca de catre voi. Allinta a facut un pas clar.



Pentru alti utilizatori
Nu postati nimic in acest topic. Aveti posibilitatea de a aproba sau dezaproba dar este topic rezervat. Nu ma obligati sa va sanctionez, o voi face fara placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Marius, nu este corect sa deschizi un topic in care eu pot spune tot ce am de spus si sa imi dai avertisment. Daca nu ar fi fost acest topic deschis de tine, eu nu as fi intrat in discutii cu Chuny.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


deci eu ma explic de ce am sters si m-am oprit.

nu stiu ce pas vezi tu, dar atita timp cit dialogul trebuia sa fie intre mine si allinta, aceeasi adresare repetitiva mamelor speciale iar si iar, nu are de cauta.
din punctul meu de vedere, ea n-a facut decit sa reia aceleasi idei, la indigo, ce sunt la subsol; mame de copii speciali agresive, etc.
am mai adresat rugamintea, si tie si celorlalti moderatori: dincolo de forma ce o reprezinta jonglarea in limitele dialogului sau nu, exista continutul, trebuie cumva sa treceti de etapa formei.
altfel putem repeta aceleasi idei goale, fara continut, la infinit, si raminem civilizati si nu suntem agresivi.

Deci daca intr-adevar depasea etapa 'mamele speciale agresive in sus si-n jos', intelegeam ca s-a inchegat un dialog. cum n-a fost cazul, mi-am sters postarile


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

@Allinta:
Avertismentul l-ai primit pentru pozitia ta fata de un utilizator si nu are legatura cu acest subiect. Nu ai acest drept de desconsiderare a optiunii unui utilizator. Toti suntem egali si optiunea fiecarui utilizator ii apartine fiind dreptul lui. Te rog sa te rezumi la acest topic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Ana Stroe, cate voturi negative ti-am dat eu tie de cand am fost cu toatele avertizate ?
Eu chiar dialoghez cu tine, din pacate, tu refuzi, fiindca esti mult prea incrancenata. Eu nu v-am jignit. Tu mi-ai adresat 5 mesaje jignitoare.





allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


n-a fost. i-am dat voturi negative pe topicul despre fata ei pentru ca sustinea aceeasi idee: copil agresiv = copil special, si acolo unde am spus pe topicul celalalt. n-a primit nici un vot negativ la parintii intreaba...unde nu ma interesa subiectul

Citat:
citat din mesajul lui marius

o sa verificam si daca acordarea de voturi negative este la bascalie cum s-ar zice. Am avut caz in care ne-am luat la revedere pentru asa ceva.
Allinta / Ana topicul acesta va apartine strict voua asa cum am precizat.


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Marius, mie imi displace cu adevarat acel avatar. Este f agresiv.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


omg. acum o sa ne schimbam avatarele allinta? asta ce dialog e? avatarul meu convine, sau ma reclami si pentru el?

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Exagerezi.

allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


concret: ce te-a jignit?

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Ana Stroe, cate voturi negative ti-am dat eu tie de cand am fost cu toatele avertizate ?
Eu chiar dialoghez cu tine, din pacate, tu refuzi, fiindca esti mult prea incrancenata. Eu nu v-am jignit. Tu mi-ai adresat 5 mesaje jignitoare.





allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput