masa verde Ana Allinta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Off-topiC: PM-urile ce anunta votarea unui mesaj sunt trimise automat de sistem. Poate fi dezactivata aceasta optiune de la Profil Personal->Optiuni Profil. In acest fel nu vi se mai umple casuta postala cu mesaje de fiecare data cand cineva va aproba/dezaproba o postare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Laura, am incercat sa dezactivez, dar nu am reusit. Totusi, nu asta vreau sa scot in evidenta, ci obstinatia cu care Ana Stroe si Chuny imi dau voturi negative. Este clar hartuire. Si nu una pe fata.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Cu tot respectul, nu mi se pare ok sa fiu citata in discutia asta de mai multe ori, fara sa pot participa. Deci, imi dau dreptul de a raspunde.

Allinta, consider ca nu esti sincera cānd iti ceri scuze de la parintii de copii speciali. Ok ar fi fost sa nu mai pronunti cuvintele alea grele, altfel ne invārtim in acelasi cerc de violenta. Moderarea atunci a excelat prin absenta, a fost tolerata fara probleme incitarea la discriminarea copiiilor cu dizabilitati si toate astea au dus la o discutie aprinsa, normal. Cred ca Marius a fost destul de clar apoi, allinta, nu te mai adresa parintilor de copii speciali cu care ai avut meciuri, nici public, nici prin pm-uri. Voturi pozitive sau negative putem da toti, eu am sters o parte, dar am avut peste 200 de voturi in total in acele zile, iar toate cele de la tine au fot negative ( reciteste discutia daca ai uitat). Deci, votam care cum vrem si ne evitam reciproc. Altceva ce mai vrei?

PS: daca stergeti mesajul, deschid topic nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui Chuny

Cu tot respectul, nu mi se pare ok sa fiu citata in discutia asta de mai multe ori, fara sa pot participa. Deci, imi dau dreptul de a raspunde.

Allinta, consider ca nu esti sincera cānd iti ceri scuze de la parintii de copii speciali. Ok ar fi fost sa nu mai pronunti cuvintele alea grele, altfel ne invārtim in acelasi cerc de violenta. Moderarea atunci a excelat prin absenta, a fost tolerata fara probleme incitarea la discriminarea copiiilor cu dizabilitati si toate astea au dus la o discutie aprinsa, normal. Cred ca Marius a fost destul de clar apoi, allinta, nu te mai adresa parintilor de copii speciali cu care ai avut meciuri, nici public, nici prin pm-uri. Voturi pozitive sau negative putem da toti, eu am sters o parte, dar am avut peste 200 de voturi in total in acele zile, iar toate cele de la tine au fot negative ( reciteste discutia daca ai uitat). Deci, votam care cum vrem si ne evitam reciproc. Altceva ce mai vrei?

PS: daca stergeti mesajul, deschid topic nou.


Asta-i mod de adresare ?

Ce cuvinte grele am aruncat eu la adresa copiiilor cu dezabilitati ? Iar la ceea ce a scris Marius, tu ii dai un nou sens. Asa cum ti-a zis si Marius : nu joci corect. Rastalmacesti.
Cum adica nu sunt sincera ?! Dar ce astepti tu de la mine ? Am toata compasiunea fata de voi si copiii vostri ? Dar...dar asta NU iti da dreptul sa imi spui tu mie ca sunt proasta sau mai stiu eu cum si lui Ana Stroe sa imi adreseze vreo 5 mesaje jignitoare.

Apropo de "altceva ce mai vrei ?", nu eu am deschis topic tipand disperata ca sunt hartuita pe pm si sa cer inchiderea contului userului respectiv.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Eu nu astept nimic de la tine si niciun parinte copil special nu asteapta compasiune, ci acceptare. Live and let live. Inca o data iti spun ca tot ce poti sa faci este sa ne eviti. Promitem sa facem la fel. Atāt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Sa iti accept si avatarul acela oribil, care ne agreseaza retina ? Avatarul ala spune multe despre tine.

Daca ma evitati, foarte bine. In cazul asta, nici nu ma mai hartuiti. Una este sa dai un vot negativ intr-o zi, alta este sa 50 tot intr-o zi.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Chuny, copiii cu dizabilitati sunt acceptati.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

chuny - cont suspendat. Eu nu ma joc de-a v-ati ascunselea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

o sa verificam si daca acordarea de voturi negative este la bascalie cum s-ar zice. Am avut caz in care ne-am luat la revedere pentru asa ceva.
Allinta / Ana topicul acesta va apartine strict voua asa cum am precizat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


am fost la ski, e duminica. voi mai spune ce am de spus,

dar te rog frumos, va rog frumos sa nu profitati de cel mai mic pas gresit sa va scapati de persoane incomode. nu-i fairplay deloc

uite, ce am subliniat cu rosu in singura postare ne-stearsa contravine a tot ce ai scris in postul ala de la zmeura.
allinta calca tot ce ai spus, ea nu dialogheaza cu mine ci cu mamele cu copii speciali. ti se pare corect? , de ce nu aplici acelasi tratament? nici una n-a respectat ce-ai spus, una e sanctionata, cealalta nu.


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput