Piersicute de iulie august (19)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

despre borcanelele cu mancare de bebei:
ca sa nu vb prostii, azi am dat o tura prin farmacii si supermarket ca sa studiez din nou etichetele:
cele Nestle (din ce am gasit), toate (desi erau de la 4 luni indicate) aveau adaugate: sare si amidon, iar la fructe: zahar.
la cele cu pere Wiliams (simple) exista adaugata: guma de guar (cred ca Hipp).
la cele de la Hipp, doar cele cu amestec de "mar cu para" sunt naturale, cele cu mere simple au si suc de struguri si inca ceva de ingrosat; prunele au zahar, caisele si piersicile tot asa cu prostii...
mancarica de la Hipp pare OK, dar au o multime de amestecaturi... eu nu i as da rosie de la 4 luni si nici cele cu paste (au gluten).
nu prea am gasit Humana, ca sa mi fac o impresie, erau doar vreo 2-3 si alea de la 6 luni si parca aveau adaugat cate ceva...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

INA, cate informatii. Noroc cu tine, ca nici nu mai caut altundeva nimic. Trimite-mi si mie pe PM nr. doamnei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

ADA o sun maine sa o intreb daca e de acord cu datul nr de tel. cred ca o sa fie si ti l trimit. imi pare rau ca nu mi a picat fisa sa fac poze la ce am vazut azi!!! si sa vi le pun pe Picasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

ADA: vazut si placut Nectarelu... azi maine merge la scoala!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Ina, e haios ce zici de tatic. Intr-adevar primul gand e daca nu cumva il strange/deranjeaza la gat. Si la noi prima oara a fost mai reticent bebe, dar acum sta frumos sa i-l punem, se tine de el sau vrea sa il bage in gura.
Cu somnul, parca vorbeai de al meu... in vremurile mai bune. Pana acum ceva vreme, fix asa era. S-a schimbat intre timp ora de culcare, a devenit 10. Si s-a cam ales praful si de prima repriza de 4 ore, doarme cam 3. Si el isi pune singur suzeta, insa doar ziua - are randament de vreo 80% deja.

Multumesc si eu pt informatiile despre borcanele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

INA, multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Ina, multumesc pentru urare.

Mi-am amintit, in afara de Chicco Polly 2 in 1 pe care l-ati mentionat (Carmen si inca cineva parca), ce scaune de masa aveti sau veti lua? Ce e important la un scaun de masa?

Kimmy, asteptam vesti despre ecografii, sper c-a fost totul in regula cu amandoua.

Edit2: Freedelia, am pus eu pe picasa 3 poze cu Jeff, luate din emailul comun. M-am zapacit, luasem intai 2 poze de pe fb dar apoi am pus din email.
Parca ne rugasei sa punem dar nu mai stiu pe care, si care e de fapt "politica", adica de ce nu reusesti sa pui tu, sper ca e OK asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Buna seara,
In primul rand, LA MULTI ANI, pt piersicuta Vladimir, abia asteptam tortul.

Carmen, aoleu, cum sa guste cu lingurita copilului? Da-o afara!
Ce aberatie cu alocatia, poate aveam un plan de economii, cu ce drept tu, statul, sa schimbi destinatia banilor?

Kimmy, parca vb de Onuta, aceleasi apucaturi: zgarie, ciupeste, trage de par parca as mai avea mult... Intradevar, manutele sunt lamare cautare.

Ioana, uf, imi pare rau de Anuta, asa mica si asa rezistenta la antibiotic? Multa sanatate!
Am vazut poze cu ea pe fb, e un copil superb! Cine e domnita care apare cu Ana in poze, e sora ta? Seamana foarte tare la ochii, sprancene.

Roxy, succes cu programul de gimnastica. Eu astept sa ne povestesti, suna foarte interesant. Noi, din pacate, nu suntem prea mobili, dar cine stie...

Fleur ai dreptate cu mancatul si cu bautul lichidelor!
Mie nu mi-a venit menstruatia. Mai sunt fete carora nu le-a venit?

Ada, ai avut noroc ca nu ati luat ceva din spital.

Ilenuta, multumim de ceai!

Eu folosesc de multi ani oalele Zepter, sunt minunate, dar si foarte scumpe, insa ies cele mai bune legume cu o jumatate de ceasca de apa, si nu numai, am facut inclusiv sarmale in ele. Acum sa vad daca mai iau una mica pt fata....

Onuta doarme de la 20, 30, vad ca-si mentine somnul si chiar si o mai buna pofta de mancare. Ii dau vitamina C, oare de la asta pofta de mancare? De tusit, tuseste in continuare cu tot tratamentul dat, sper sa nu ajungem la antibiotic.... nu are muci, doar tuseste si o usoara stare de subfebrilitate, in special, seara....

Va pup si va urez noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Buna seara,
In primul rand, LA MULTI ANI, pt piersicuta Vladimir, abia asteptam tortul.

Carmen, aoleu, cum sa guste cu lingurita copilului? Da-o afara!
Ce aberatie cu alocatia, poate aveam un plan de economii, cu ce drept tu, statul, sa schimbi destinatia banilor?

Kimmy, parca vb de Onuta, aceleasi apucaturi: zgarie, ciupeste, trage de par parca as mai avea mult... Intradevar, manutele sunt lamare cautare.

Ioana, uf, imi pare rau de Anuta, asa mica si asa rezistenta la antibiotic? Multa sanatate!
Am vazut poze cu ea pe fb, e un copil superb! Cine e domnita care apare cu Ana in poze, e sora ta? Seamana foarte tare la ochii, sprancene.

Roxy, succes cu programul de gimnastica. Eu astept sa ne povestesti, suna foarte interesant. Noi, din pacate, nu suntem prea mobili, dar cine stie...

Fleur ai dreptate cu mancatul si cu bautul lichidelor!
Mie nu mi-a venit menstruatia. Mai sunt fete carora nu le-a venit?

Ada, ai avut noroc ca nu ati luat ceva din spital.

Ilenuta, multumim de ceai!

Eu folosesc de multi ani oalele Zepter, sunt minunate, dar si foarte scumpe, insa ies cele mai bune legume cu o jumatate de ceasca de apa, si nu numai, am facut inclusiv sarmale in ele. Acum sa vad daca mai iau una mica pt fata....

Onuta doarme de la 20, 30, vad ca-si mentine somnul si chiar si o mai buna pofta de mancare. Ii dau vitamina C, oare de la asta pofta de mancare? De tusit, tuseste in continuare cu tot tratamentul dat, sper sa nu ajungem la antibiotic.... nu are muci, doar tuseste si o usoara stare de subfebrilitate, in special, seara....

Va pup si va urez noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

nycosia, pt ochiul lui eric tre' sa mai mergem luna asta la control. voi in ce stadiu va aflati?
ana, lml pt vladimir .
eu le-am luat scaune de masa inglesina zuma si ne plac f mult.

ce a contat pt noi cand le-am ales:
- sunt safe pt bebe, adica centurile se prind f bine si au si opritoarea aia intre picioare (nu stiu cum sa ii zic altfel )
- ocupa putin spatiu, ceea ce pt noi e f important, ca e casa plina de toate obiectele lor
- spatarul este rabatabil in mai multe pozitii
- inaltimea este reglabila
- suportul de picioare este reglabil
- masa detasabila
http://www.youtube.com/watch?v=CLL8vh6uDcg
dezavantajul este ca sunt scumpe. eu am gasit mai "ieftine" la farmacia tei; cu 830 lei/buc.

fetelor, ce parere aveti de avocado? este impregnat cu multe pesticide? eu am gasit informatii contradictorii: ba ca este contaminat, ba ca este printre fructele cele mai putin contaminate.
bio nu am auzit sa fie pe la noi. sau?

Mergi la inceput