Strugurasii de S-O 2011 incep anul cu veselie !*5*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

SI EU ZIC ca nu e sanatos sa nu iti lauzi copilul.. nici macar nu pricep logica.. oricat de logica ar fi.. traim prin a ne cladi increderea in noi.. si pt mine nu e tot una sa ma laude cineva personal sau sa-mi zica ceva general.. Adik imi place : cat de frumos arata aceasta lucrare sau nu m-am gandit sa faca sa lucrarea... e total altceva.. una se refera la mine.. alta la oricine altceva :)

Eu am avut gratar de aragaz.. pana am dat foc la hota .. a zburat la gunoi...

Rach ce simplu pare cum ai intarcat-o.. daca eu ii zic nu tzitzi se arunca pe jos si urla.. si nu exagerez, cand zic ca ieri a supt din 30 in 30 min.. si imi desface singura fermoarul

ALAYNA.. avem infectie urinara... nu cu simptome insa e infectata cu ECOLI, si iar e urat.. racealaa a trecut... deocamdata nu mi-a dat antibiotic, doar siropuri si doar TEMA: scapat de pampers....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

CAMADY,.. ce fain.. sa te distrezi pe cinste.. meriti..

Oana multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna dimineata!

Raluca pt mine ar merge un ceai fierbinte, multumesc! 

Fetelor si noi avem probleme cu mancarea.. Danny era un mancacios si jumatate dar de vreo saptamana abia mai mananca amestecuri, ar vrea in schimb sa manace totul din manuta lui. 
Eu am pus si pe seama dintisorilor si pe seama racelii
... dar nu stiu ca paine ar tot manca, deci poate trebuie sa ii mai diversific meniurile. Nu stiu ce sa fac. Nici iaurt nu mai vrea, si era preferatul lui 

Camady, ce frumos sa mergeti in concediu! Si ce multe sunteti! Cred ca o sa te relaxezi si o sa-ti incarci bateriile pentru tot anul!

May, bine ca da bona semne de redresare 

Alayna  Sa stii ca si noi suntem in situatia asta cu mancarea, sper sa reusiti repede sa iesit din ea, stiu cat de frustrant e 

Atosik, bine ai revenit!

Despre vase, eu nu am de ceramica, am auzit si eu ca sunt bune dar... am de inox, fonta si sticla. Tigaie nu am decat din teflo si o folosesc f rar, doar pt noi, 
am vrut sa iau una din ceramica dar nu stiu am retineri...din fonta am gratar si oala, ambele sunt super


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

eu faza cu tigaile cred ca e totul de rclama.. acum cativa ani.. tefalule ra cel mai cel, sanatos bun etc.. acum nu e bun e ceramica.. peste cativa ani va fi altceva , eu merg pe ce am : inox, email, sticla..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

SI EU ZIC ca nu e sanatos sa nu iti lauzi copilul.. nici macar nu pricep logica.. oricat de logica ar fi.. traim prin a ne cladi increderea in noi.. si pt mine nu e tot una sa ma laude cineva personal sau sa-mi zica ceva general.. Adik imi place : cat de frumos arata aceasta lucrare sau nu m-am gandit sa faca sa lucrarea... e total altceva.. una se refera la mine.. alta la oricine altceva :)

Eu am avut gratar de aragaz.. pana am dat foc la hota .. a zburat la gunoi...

Rach ce simplu pare cum ai intarcat-o.. daca eu ii zic nu tzitzi se arunca pe jos si urla.. si nu exagerez, cand zic ca ieri a supt din 30 in 30 min.. si imi desface singura fermoarul

ALAYNA.. avem infectie urinara... nu cu simptome insa e infectata cu ECOLI, si iar e urat.. racealaa a trecut... deocamdata nu mi-a dat antibiotic, doar siropuri si doar TEMA: scapat de pampers....

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



Sei ai mare grija cu acest E-coli, de obicei nu se trateaza decat cu antibiotice. Si eu cand aveam varsta de 2 ani am facut infectie cu E-coli, am fost si internata ..... si ani la randul m-am chinuit cu usturimi pe jos, la urinat, uneori febra. Solutia am gasit-o mult mai tarziu, in facultate cand , dupa o criza mare am fost iar internata si mi-a dat tratament alternativ cu 2 antibiotice + vaccin pentru E-coli de la Cantacuzino pe care il luam in apa, nu injectabil si asa am reusit sa scap definit de acest bacil nenorocit dupa ani de tratamente. Dupa fiecare tratament parea totul ok, nu-mi mai iesea la urocultura in schimb la un an recidivea.....

Sanatate multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata !

Camady, femei ,singure,la Roma ? Destrabalare maxima !

Seidana, vad ca tu confunzi lauda cu recunoasterea meritelor. Eu vorbesc fix de supraaprecierea copilului si formarea unei idei gresite cum ca el ar fi de neatins, cel mai bun desi nu e , lauda care face copilul sa aiba o parere mult prea buna despre el ,si atunci nu mai evolueaza,pentru ca deja el e cel mai cel. Intelegi unde bat ?
Cat despre copiii care numara , eu am vazut destui asa ca nu contest .

Pinky, o fi intr-o faza mai nemancacioasa,lasa ca isi revine el .

May ,Bea cred ca e opusul lui Dani,si e la puseu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Stie cineva ce s-a intamplat cu pagina ? Numai la mine se vede latita rau? Nu vad nici un mesaj cu litere unite de la inceput pana la sfarsit ,asa ca nu imi dau seama unde e buba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Stie cineva ce s-a intamplat cu pagina ? Numai la mine se vede latita rau? Nu vad nici un mesaj cu litere unite de la inceput pana la sfarsit ,asa ca nu imi dau seama unde e buba.

Lali , mami de Teodora-Ioana(23.08.2011) si Paul-Iulian(01.10.2009)


Si la mine se vede la fel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluca050

Citat:
citat din mesajul lui seidana

SI EU ZIC ca nu e sanatos sa nu iti lauzi copilul.. nici macar nu pricep logica.. oricat de logica ar fi.. traim prin a ne cladi increderea in noi.. si pt mine nu e tot una sa ma laude cineva personal sau sa-mi zica ceva general.. Adik imi place : cat de frumos arata aceasta lucrare sau nu m-am gandit sa faca sa lucrarea... e total altceva.. una se refera la mine.. alta la oricine altceva :)

Eu am avut gratar de aragaz.. pana am dat foc la hota .. a zburat la gunoi...

Rach ce simplu pare cum ai intarcat-o.. daca eu ii zic nu tzitzi se arunca pe jos si urla.. si nu exagerez, cand zic ca ieri a supt din 30 in 30 min.. si imi desface singura fermoarul

ALAYNA.. avem infectie urinara... nu cu simptome insa e infectata cu ECOLI, si iar e urat.. racealaa a trecut... deocamdata nu mi-a dat antibiotic, doar siropuri si doar TEMA: scapat de pampers....




Sei ai mare grija cu acest E-coli, de obicei nu se trateaza decat cu antibiotice. Si eu cand aveam varsta de 2 ani am facut infectie cu E-coli, am fost si internata ..... si ani la randul m-am chinuit cu usturimi pe jos, la urinat, uneori febra. Solutia am gasit-o mult mai tarziu, in facultate cand , dupa o criza mare am fost iar internata si mi-a dat tratament alternativ cu 2 antibiotice + vaccin pentru E-coli de la Cantacuzino pe care il luam in apa, nu injectabil si asa am reusit sa scap definit de acest bacil nenorocit dupa ani de tratamente. Dupa fiecare tratament parea totul ok, nu-mi mai iesea la urocultura in schimb la un an recidivea.....

Sanatate multa.

mami de Eduard Stefan ( 26.08.2011)


Raluca multumesc de sfat... oricum eu zic ca e inca mica pt asemenea tratament, si totcmai de accea dr nu vrea antibiotice pt ca se creeaza cerc vicios.. Insa daca apar simptome mergem la investigatii si vedem ce e de facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Buna dimineata !

Camady, femei ,singure,la Roma ? Destrabalare maxima !

Seidana, vad ca tu confunzi lauda cu recunoasterea meritelor. Eu vorbesc fix de supraaprecierea copilului si formarea unei idei gresite cum ca el ar fi de neatins, cel mai bun desi nu e , lauda care face copilul sa aiba o parere mult prea buna despre el ,si atunci nu mai evolueaza,pentru ca deja el e cel mai cel. Intelegi unde bat ?
Cat despre copiii care numara , eu am vazut destui asa ca nu contest .

Pinky, o fi intr-o faza mai nemancacioasa,lasa ca isi revine el .

May ,Bea cred ca e opusul lui Dani,si e la puseu .

Lali , mami de Teodora-Ioana(23.08.2011) si Paul-Iulian(01.10.2009)


LALI.. eu nu ma refeream la supra apreciere.. nu o sa-mi laud copilul pt orice.. insa o laud la reusite.. vb de lauda normala.. poate exemplul dat nu e cel mai bun , insa stiu ca se vb mai demult despre desen.. ca in loc sa zici bravo.. zici ce frumoasa floare.. eu nu ma gandeam la asa ceva... ideea se invarte nu la Copil: bravo tie ca ai talent, ci asupra mea .. EU asa vad problema .. insa fiecare cum intelege..

Cu numaratul nici eu nu contest.. Si apreciez si zic bravo pt cei care numara, insa OANA zicea ca nu are rabdare sa o invete pe ECA, din cate stiu ca si ELa , Eca nu vorbeste.. deci e absurd sa inceo 1-2- 3 -.. numaram impreuna in carticele insa nu insistent.. Si din cate stiu copilul trebuie sa numere la gradinita nu la cresa

Mergi la inceput