Strugurasii de S-O 2011 incep anul cu veselie !*5*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

bunny T pateste asta de fiecare data cand ii iese vreun dinte
cel mai jale a fost cand i a iesit maseaua , praf a fost la fund




Noi avem 4 masele, acum ce urmeaza? coltii sau alt rand de masele??

mersi de sfaturi fetelor...fundul i s-ar vindeca cu orice crema(mai ales daca contine oxid de zinc) dar cand face iar caca, iar se inroseste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Ei alayna, sa nu crezi ca il pedepsesc sau cert. Uneori ma apuca rasul dar stiu ca nu e bine ca invata ca e gluma. Ii mai zic "nu" cand nu ma ia prin surprindere. Cel mai adesea ma feresc si eu cat pot ca doare! Noi mai avem 4 masele de iesit si gata. Sincer as vrea o pauza inainte de inca o masea. Mai ales ca reusisem sa ne facem un sistem de culcare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Buna .
De maine oficial sunt 10 zile in concediu.Pana duminica stam la munte apoi stau si eu acasa cu ai mei copii.
Mai sunt bucuroasa de ceva pe ziua de azi.Ne-am hotarat initial 4 fete sa mergem de pe 8 iunie pana pe 12 iunie la Roma............si de la 4 am ajuns ca o sa plecam 11 fete.Va dati seama ce-o sa fie.Deabia astept.
Incep sa ma destrabalez bag de seama .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Jade cica alea de ceramica nu ar fi buna ca ceramica colorata contine plumb, toata ceramica. Scrie pe net. Vase de ceramica am si eu, albe, desi astia care se jurau ca toate contin plumb nu au facut exceptie pentru ceramica alba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

ooka,oare cat dureaza pana scot firmele de vase alt material si urmeaza ca si fonta sa fie cancerigena sau sa fie rea pentru mai stiu eu ce ? Eu am un ceaunel de mamaliga de vre-o doua kg de aluminiu , o cratita de fonta vecheee smaltuita, o oala de inox , tavile clasice de tabla,cred, ale cuptorului electric, vase de yena pentru copt diverse , grill de aluminiu pe care nu l-am folosit de o mie de ani si tigaie cu gauri gen dry cooker , dar subtire,luata ca proba sa vad daca functioneaza procedeul,si nu se mai strica ... Acum vreau sa imi iau de la Delimano wok si dry cooker , si sa mai scap din vasele ce le am . Cat despre "materialul ala are,ala nu are " , eu nu stu ce sa mai zic.Acum ceva ani toata lumea tanjea dupa tigaile cu teflon,acum este si lavabil cu teflon,ala nu mai intra in organism oare ? Iar despe aluminiu ce sa mai zic ! Toti cercetatorii in ale alimentatiei spun ca e naspa tuciul de aluminiu,ca intra in mancare,apoi in organism,dar cand ma gandesc la mamaia mea, nu avea decat o oala smaltuita , in rest absolut tot era din aluminiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Athosika,tot ma chinui sa te pup tare ,m-am gandit la voi de sarbatori .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Alayna, noi legumele cel mai bine le mancam ori la tigaia de care spuneam, le pun in castron cu sare,ulei, piper ,si ce condimente imi mai cad in mana ,le pun in tigaie si in 15 minute sunt numai bune. Sau acelasi "tratament" si le bag la cuptor. Noi asa mancam brocoli ,morcov, cartof,ceapa,ciuperci, toate puse la un loc. Sau conopida, mazare,sfecla rosie, in diferite combinatii . Noua ne place rau si supa crema de legume, la fel in niste combinatii de nu iti vine sa crezi . De pus pe paine,din legume, poti facegen zacusca,din dovlecei,ceapa,morcov, rosii,sau suc de rosii , fara sa pui toata cantitatea de ulei din reteta,sau sa pui vinete. Mai poti face un fel de pate din dovlecel,dar crud , de pe saiturile raw poti lua reteta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

tare faza cu ciocolata :)) o sa-i iau, nu m-am gandit la asta.


Rach, ma bucur ca a mancat mai bine
continua asa daca poti si incearca pe cat posibil sa faci din a lua masa un eveniment placut.
stiu ca o sa zici ca mi-e usor sa vorbesc, dar are si Beatrice perioade cand nu mananca sa stii.
si de multe ori meniul postat aici este numai gustat de ea si mancat de mine sau aruncat :)

Dbunny, bona pare mai ok.
inca nu si-a revenit total, dar da semne bune.
sanatate micutei

Oana, cred ca e dementiala faza :))

Athosik, bine ai revenit. la multi ani

acum mi-ati bagat idei cu fonta :))

camady, super, distractie placuta :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Brrrr mamici ce frig e afara . Parca merge o cafea sau un ceai fierbinte.

Camady ce frumos ca te mai relaxezi. Meriti si tu o vacanta . Mie recunosc ca mi-e teama sa plec cu copilul de acasa din cauza somnului de noapte si decat sama chinui pe undeva prefer sa stam acasa desi tareeeee mult imi doresc o relaxare intr-un loc placut.

Lali bravo ca papa multe legume. Al meu nici sa nu le vada. Il mai pacalesc cu piureuri dar fierte sau facute la tigaie nop sau ciorbe deloc.

Mai fetelor voi cu ce le desfundati nasul copiilor? Lui Edi ii curg bine mucisorii,i-am facut si aerosoli, i-am facut si lavaj nazal dar saracutul tot nu poate sa doarma, se inneaca sau se infunda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Netaza...

bunny.. imi "simt" ovulatia, adik vad modificari in corp, am zis ca o sa iau si teste de ovulatie sa vedem ce si cum?

Eu nu inteleg cum sa-i invatam sa numere? a mea nu stie nici macar sa zica caca sau pisu si sa numere? Fara suparare .. e exagerata treaba la 1 an ... IAU SUTURI CU PLACERE.. daca sunt copii extra, foarte bine, cinste lor si parintilor, ma bucur sa citesc asa ceva.. dar hai invatam copilu sa numere si el nu vorbeste

Mergi la inceput