Aspirante optimiste(817)!HAI BARZAAAAAAAAAAA!!!

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

neata fetele, va invit la o foarte gustoasa,zic eu
gabyv si ceilalti 2 lubrifianti care ar fi? poate sunt o idee mai ieftine va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramayanaa spune:

buna fetelor
v-am urmarit doar din umbra in ultima vreme...nu am avut mare lucru de povestit...doar vreau sa va zic de preseed, ca eu l-am folosit...si asa e, formeaza ca un dop si ramane sperma mai multa vreme inauntru...nu am ramas insarcinta de la el, dar de bun e bun...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna fetelor.
Vin si eu ca cei de la teleshoping, recomand din inima preseed, paharul de vinut si mult .
Iarina scuza-ma am uitat de tine, caut acum nr de tel si il trimit.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

fetelor eu cred ca azi ovulez, ma doare ovarul drept si de dimineata am avut si un pic de spoting, azi sunt z 13. si eu nu pot sa prestez m-am reglat bine vad dupa cezariana.oricum o sa imi monitorizez ovulatia personal pana vom avea liber la bebe.poate vom incerca si noi preseed cand va fi cazul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mph2012 spune:

buna fetelor... vestile mele nu sunt prea bune asa ca posibilitate pt II in viitorul apropiat nu prea este. Sper in cel indepartat. Sotul meu are azoospermie. Sunt sigura ca Dumnezeu imi pune credinta la incercare si din pacate nu fac o treaba prea buna. Cred in Dumnezeu si cred in puterea lui doar ca exista si un dracusor care se pare ca nu vrea sa plece din mintea mea. Oricum totul tine de mine... Fetelor va doresc vesti mult mai bune si sa fiti cat de fericite. Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Citat:
citat din mesajul lui valicutza

oricum o sa imi monitorizez ovulatia personal pana vom avea liber la bebe.poate vom incerca si noi preseed cand va fi cazul.
-------------------------------------------------------------
In 2013 imi doresc o pereche de gemeni sanatosi.Doamne ajuta!
mami de Dienutza 5 ani
si mami de ingeras Razvan-Mihai (29.09.2012)-cezariana la 35+ saptamani


De acord cu tine Valicutza. Si eu o sa fac asa, dupa ce imi vine si mie CM odata. Ca inca sunt in asteptare, desi aveam un CM regulat la 28/30 zile, acum deja s-au facut 32 de zile si niciun semn. Dar testele pentru ovulatie cred ca sunt foarte ok pentru a vedea cand se produce exact,cred ca am citit pe forum ca uneia dintre fetele de pe DC ovula chiar inainte de CM.
In orice caz ma streseaza starea asta dupa cezariana, fiecare chestie ma sperie, devin suspicioasa, ma gandesc numa la chestii rele.
Apropos de dop (proseed) atunci cand am ramas insarcinata dupa vreo trei luni de incercari, mi-aduc aminte ca la sfatul unei prietene dupa am stat vreo 15 minute cu picioarele ridicate pe o perna, , nu stiu daca a avut efect neaparat, cert e ca am ramas atunci insarcinata.
Mph2012 imi pare rau, sper sa va dea Dumnezeu bebele pe care il doriti. Ati facut investigatii in continuare sa aflati ce e cu azoospermia asta, e de producere sau de livrare. Am inteles ca exista totusi sanse si pt barbatii care sufera de azoospermie sa procreeze dar trebuie cautata cauza.


Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Eu de cand am inceput "prestatul" pt bebe tot stau cu ele atarnate si nimic nimic , la unele poate da roade.. Mai nou nu vrea sa mai vina deloc nici CM Cand o sa-si faca aparitia voi folosi si eu acel lubrifiant,poate ma ajuta cu ceva, incercare moarte n-are vorba aia .
Mph2012 pt azoospermie nu este buna si branca ursului?Am inteles ca ar face minuni..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

Anca, IR-urile sunt uterina dreapta 0.41, uterina stanga 0.43 si ombilicala 0.78.
Miha, ti-am raspuns.
toate fetele.

28+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic



Si este prea mare cea ombilicala ,nu?
Pentru ca in rest mi se pare totul in regula.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!




Da, ombilicata a fost de la bun inceput mai spre limita superioara. Am facut morfofetala de trim 3 azi si valorile s-au modificat putin in ultima saptamana (doza de Clexane de 0.4 era prea recent introdusa probabil). Acum am asa:
Uterina stanga 0.58 (putin cam mare, maxima ar fi 0.63)
Uterina dreapta 0.49 (ok)
Ombilicala 0.69 (maxima ar fi 0.82 - medicul recomanda sa o urmaresc la fiecare 2 - 3 sapt)

28+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras2007 spune:

CAP NOU

Mergi la inceput