Pregatiti-va venele!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

Vin si eu.
De data asta cu buletinul la mine

La ce ora?



Cris ,mami de pui nazdavan,Sebi ,www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010





Tu ai fost atunci fara buletin? Mai mai mai...
M-am bucurat sa ne cunoastem, ne mai vedem, clar!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ma gandesc ca, atunci cand vom merge, sa fi discutat deja aici care-s posibilele nume pentru care donam. Din moment ce oricum o facem, nu vad de ce n-am face-o pentru cineva cunoscut.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Dragi donatori; eu vreau doar sa clarific faptul ca eu nu cunosc aceasta familie. Eu am primit povestea aceastei fetite pe FB. Dar eu cred ca e reala cererea familiei, nu vad de ce cinevar ar cere donare de sange aiurea...
Eu v-as multumi daca ati dona si in numele acestei fetite care are nevoie de sange.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Din pacate n-am reusit niciodata sa donez, am vene cumplit de proaste si pur si curge sangele atat de incet, incat se incheaga pe traseu. Am incercat de mai multe ori la diferite centre. Dar fac parte din gruparea Samaritilor si ajut la organizare, fac munca benevola de fiecare data cand e nevoie. Bravo voua, donatorilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Nadia, nu crede ca e real tot ce umbla pe FB. Daca e verificat, eu donez. Daca nu, las la mana lui Dumnezeu si a medicilor cui dau sangele.
Oamenii dau share aiurea la chestii care nu mai sunt de ani de zile valabile.
Da-mi si mie numarul de telefon sa verific daca mai au nevoie sau nu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eleni

Nadia, nu crede ca e real tot ce umbla pe FB. Daca e verificat, eu donez. Daca nu, las la mana lui Dumnezeu si a medicilor cui dau sangele.
Oamenii dau share aiurea la chestii care nu mai sunt de ani de zile valabile.
Da-mi si mie numarul de telefon sa verific daca mai au nevoie sau nu.


Elena & Maria Bucuria


Eleni, uite nr. de tel. 0723 556 366
Tocmai ca nu stiu cat e de real, am vrut sa clarific, ca eu nu-i cunosc, ca am primit pe FB.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Eu ma gandesc ca daca tot e sa fac o fapta buna,sa nu o conditionez donand pentru cineva care are acces la net sau FB,vreau sa cred ca este pentru cineva care nu are pe nimeni care sa lupte pt el,caruia sangele meu ii da o sansa.Altfel ,la frica care o am de ace,nu mai ajung sa donez(da,am 41 ani si am donat indemnata de voi acum trei luni prima oara in viata).Pentru mine actiunea voastra a fost mai puternica decat fobia,asa ca voi dona doar pentru o viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eleni

Nadia, nu crede ca e real tot ce umbla pe FB. Daca e verificat, eu donez. Daca nu, las la mana lui Dumnezeu si a medicilor cui dau sangele.
Oamenii dau share aiurea la chestii care nu mai sunt de ani de zile valabile.
Da-mi si mie numarul de telefon sa verific daca mai au nevoie sau nu.


Elena & Maria Bucuria


Cazul Anei Elena este real.

In alta ordine de idei,as vrea sa donez si eu. Pentru oricine. Sau pentru cineva in mod special, daca e vreo urgenta. Dar nu am facut-o niciodata. Nu stiu cum se face.Ma puteti indruma?
Unde trebuie sa ma duc, ce trebuie sa fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Data finala ramane 23 ianuarie. Daca e cineva care vrea sa doneze inainte, feel free.
In rest desigur ca donam fiecare dupa cum considera /cum simte/cum ii dicteaza constiinta.
Revenim inainte cu 2 zile cu detaliile organizatorice. Eu am aruncat buzduganul sa incepeti sa va ingrijiti de calitatea sangelui .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Ii rugam pe Admini sa ne ajute cu un mic banner care sa fie la vedere pe forum/site de undeva din 15 ian pana in 23.

Cred ca sunt mai multe persoane care ar prinde curaj intrand in 'hora' cu noi.

Cum zice si Ni-na. Eu insami cred ca as fi facut asta doar intr-o situatie extrema (personala cred) ..daca nu mergeam cu voi.

Asadar,

========================
23.01.2013 sa fie ziua donatorilor de sange pentru comunitatea desprecopii.com!

Membri si prieteni DC vor dona sange in cadrul campaniei:
Doneaza Viata!

interval orar: 11h30 - 13h30 AM

locatia: Centrul de Transfuzii Bucuresti
Str. Dr. C-tin Caracas 2-8, sect1
www.transfuzia.ro/centre.php?jud=B" target="_blank">aici

============================


daca in alte locatii din tara sau strainatate va organizati la fel, rog sa dati detaliile necesare




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Calatoria lui Mos Craciun
...................................................
[b]Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput