Vanghelion...ati participa?

Vanghelion...ati participa? | Autor: totosika

Link direct la acest mesaj

http://stirileprotv.ro/stiri/social/vanghelion-2013-preturi-si-bilete-la-revelionul-cu-muzica-de-nota-10-si-meniu-de-nota-7.html


Am fost placut surprinsa de Vanghelionul de anul acesta,care dupa parerea mea(vorbesc ca neparticipant) ,ca telespectator,a fost petrecerea perfecta de Revelion.Ce pareri aveti?



Nu judecati oamenii dupa cei cu care se aduna. Nu uitati ca Iuda avea amici ireprosabili. (Ernest Hemingway)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Petrecere perfecta nu cred ca a fost, dar stiu ca multora le place genul asta. Recunosc ca sunt curios sa merg si eu o data, dar n-am gasit ocazia potrivita, si mai ales n-am cu cine, ca nu vrea nimeni din cei cu care as petrece un Rvelion
Cred ca voi muri curios, ca n-o sa merg vreodata.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

N-am fost la Vanghelion dar am fost acum ceva ani la o petrecere de Craciun la Romexpo si mi-a placut, muzici, mancare, lume multa, in afara de faptul ca aproape de sfarsit majoritatea luau acasa tot ce putea fi bagat in traista (daca ar fi putut cred ca ar fi luat mesele cu totul) a fost ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns totosika spune:

Nu stiu ce inseamna "multora" ,dar e bine Rufus ca ai recunoscut ca ai trece si tu pe acolo,macar din curiozitate....
Ceea ce mi-a placut mie a fost faptul ca s-a dansat...fara intrerupere....pe o muzica antrenanta(nu neaparat buna) alaturi de oameni pe care nu-i cunosti(fara barfe)......Nu petreceri de protocol in care trebuie sa zambesti la niste ineptii,si trebuie sa mananci ceea ce poate nu-ti place ....sa nu jignesti....
Larasarit...mi s-a intamplat si mie sa vad oamenii carabanind in traiste(pe care nu stiam de unde le-au scos, deodata) tot ceea ce mai ramanea pe masa....nu conta ce...sub pretextul ca erau platite....

"Nici frumusetea, nici banul nu fac pe om fericit, ci numai intelepciunea si cumpatarea" - Clement Alexandrinul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui totosika
Ceea ce mi-a placut mie a fost faptul ca s-a dansat...fara intrerupere....pe o muzica antrenanta(nu neaparat buna) alaturi de oameni pe care nu-i cunosti(fara barfe)......Nu petreceri de protocol in care trebuie sa zambesti la niste ineptii,si trebuie sa mananci ceea ce poate nu-ti place ....sa nu jignesti....


conform acestei definitii incep sa cred c-am participat si eu la un vanghelion ceva mai mic (si mai scump). desi la partea cu "fara barfe" nu stiu daca-s de acord - se poate barfi linistit si intre necunoscuti, daca trebe neaparat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui totosika
...
Larasarit...mi s-a intamplat si mie sa vad oamenii carabanind in traiste(pe care nu stiam de unde le-au scos, deodata) tot ceea ce mai ramanea pe masa....nu conta ce...sub pretextul ca erau platite....




Presupunand (eu) ca e vorba de mancare, numai noi (romanii) suntem sfiosi cand e vorba sa luam la pachet ce n-am consumat la restaurant, dar am platit. Nu-i obligatoriu, insa cine doreste, cere si primeste mancarea, bautura platita si neconsumata cam peste tot, fara nici o jena, ca nu-i ceva de pomana. Poate nu chiar resturi de chifle, oase goale si ceva pe fundul sticlei de apa minerala, dar daca asta-i dorinta omului, nu stiu de ce l-as blama.
Eu practic aceasta "meserie" si nu mi-e jena.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Nu e vorba de mancare ci despre cosul de paine si alte decoratiuni de pe masa ta si ale altora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Mda, alea nu-s mancare...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Citat:
citat din mesajul lui larasarit

Nu e vorba de mancare ci despre cosul de paine si alte decoratiuni de pe masa ta si ale altora





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Si eu obisnuiesc sa iau mancarea la pachet, daca nu mananc tot, mai ales de cand cu Laur, care nu termina niciodata ce are in fata si acasa regreta.
Faza tare: acum vreo doi ani, cu o prietena sclifosita la restaurant; ca sa nu "se faca de ras" ca cere papica la pachet a spus ospatarului ca vrea "doggie bag". Care chiar asta i-a adus: i-a pus tot ce nu consumase alandala, una peste alta, resturile de la cele doua feluri, ca daca "tot dati la caine, doamna..."
Si ca sa par macar on topic m-as duce la vanghelion, dar cu conditia sa am prieteni cu mine sa ma distrez, asa, sa ma las in voia sortii nu cred. Dar, ca si Rufus nu am pe nimeni prin jur dornic de astfel de distractie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

A, tare Vanghelionul asta...

Am ratat la mustata prin 2004 sau 2005 participarea la un vanghelion Aveam o colega al carui unchi nu stiu ce era pe la primaria sectorului 5, si ii promosese ca ii face rost de bilete. Ea ne-a intrebat care vrem sa mergem, eu am zis ca da , costa undeva in jur de 100 lei/persoana (deci rezonabil), doar ca probabil altcineva mai mare de prin primarie "i-a luat fata" unchiului respectiv, lasandu-l fara bilete. Ca atare "afacerea" a picat, iar "la liber" a fost omor de la primele ore ale dimneatii... Dar chiar mi-a parut rau, as fi mers de curiozitate.

Poate cine stie, apuc vreodata... sper sa nu mor pana n-oi participa la un Vanghelion

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput