Burtici cu stelute de iulie-august 2013 ( 8 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Diana si eu am tot 1.58 inaltime. Acum 2 ani, exact pe 2 Ian am facut sinuzita si mi-a fost asa rau ca nu am mai putut sa fumez.(asta la inceput). Am rezistat 3 luni si cand am observat ca am ajuns de la 55 kg la 62 kg
m-am suparat si m-am reapucat. Mare prostie! Nu am scapat de acele kg nici pana azi, in pofida numeroaselor fiete tinute
A fost f greu... in cele 3 luni am luptat in fiecare zi cu mine sa nu ma apuc. Acum insa, cand a zis dr sa fumex max 5 mi- a fost ok sa le refuc de la 10-15 la 3-4. Sotul meu zice sa le reduc treptat la 3,2,1 si apoi sa renunt pt ca e mai usor. Nu stiu...pare ok aceasta amanare sincer vorbind dar daca imi trec greturile si apoi imi vine iar sa fumez mai mult?
Asta e dilema mea. Oricum, azi nu am fumat si nu vteau sa fumez!:D
Va pup, dragelor!


Alexandra 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

:)) Google Diana Serghiuta si vdeti pe acolo una alta am si ceva blog neactualiozat de anul trecut ... cunt o putoare.
:

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Wow! Felicitari Diana!!! Esti super talentata!
Picturile tale sunt fabuloase!

Alexandra 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Ce spor aveti la scris fetelor.
Mony si eu cu sotul avem B3 si A2 si mai am si rh negativ deci sunt inzestrata bine si cu risc de trombofilie, dar sarcina asta o sa fie bine, fara probleme, la termen si cu bebe sanatos.
Asa ma uit la saptamanile vostre de sarcina si cand vad ca eu sunt cea mai mica parca as vrea sa treaca zilele mai repede sa zic si eu ca am 6-7 luni apoi 9 si ca am nascut.
Am ctit din urma si am vazut ca ati scris ca va temeati de extrauterine, asta a fost si o mica temere de a mea ca am ovulat pe ovrul stang partea pe care am avut o extrauterina si ma temeam dar dupa ce am facut beta si am vazut ca a crescut frumos nimic nu ma mai poate face sa imi creez ganduri negre, sunt graviduta, o sa fim sanatosi si cu bine la termen.
Cat despre kg in plus abia am scapat de 5 kg in noiembrie, sunt micuta si aveam 65 de kg am inceput sarcina cu 60 sper sa nu pun prea mult ca am un dar la pus pe mine si o lene la dat jos ca daca beau apa fara sa mananc tot ma ingras.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RLK spune:

Buna tuturor!
Nu, nu esti singura viciata!Sunt convinsa ca suntem mai multe, dar probabil de teama de a nu fi judecate...prefera sa nu spuna.
Vorba Alinei, din cate am citit pe aici, suntem suficient de mobilate de mansarda, incat sa nu aruncam cu pietre sau sa judecam gresit.

RLK 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Multumim Paula pentru capitolul nou

Alina nu era spus ca pe o mustrare,ca si eu ma lupt cu kg in extrema cealalta. Ma refeream ca toate problemele prin care trecem in momentele acestea o sa treaca odata cu "rezultatul final" cum spunea si ana_maria.
Nu stiu daca are vreo legatura sau nu cu icterul,de curand am citit si eu pe net,o sa va spun ce imi zice doctorul despre asta.

Bobitza in legatura cu fumatul,eu am fumat inainte de prima sarcina,dar fumam mult 1-2 pachete pe zi.Si cand am aflat ca sunt insarcinata m-am lasat brusc,n-am vrut in vre-un fel sau altul sa-i fac vre-un rau copilului. Desi ani de zile n-am reusit sa ma las,pentru pitic am reusit.Nu zic ca a fost usor,sincer mi-a fost f greu,nu pot sa-ti spun la cate o trebuit sa renunt ca sa reusesc, in primul rand la cafeaua de dimineata,apoi la iesirile in oras,mi se parea imposibil sa stau cu un suc in fata fara sa fumez o tigare,la anumiti prieteni fumatori,cu care ma vedeam mult mai rar si doar la mine unde nu se putea fuma si multe alte obiceiuri,dar orice e posibil.
Cat despre bauturile acidulate,mai mi s-o facut si mie pofta si am mai gustat,dar mai rarut.

Paula din pacate din prima zi a anului au aparut iar sangerarile,nu pot sa inteleg de ce,ca am fost f cuminte,n-am facut cine stie ce efort,doar o plimbarica de jumate de ora de revelion si atat.Astept cu nerabdare ziua de luni si stau cu speranta ca totul va fi bine.

Diana am trecut si eu printr-o depresie acum o luna,de imi venea sa plang tot timpul,ma simteam atat de neputincioasa si ca nimeni nu ma intelege.






Mony de Denis Adrian (01.08.2009) + 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RLK spune:

Bobitza, legat de fumat, eu fumez aprox 3-4 tigari in total de zi.De la tigari f tari am ajuns la kent nanotek, cele mai slabe.
Fumez o tigara dimineata, la cafea. Apoi, pe parcursul zilei, ii mai aprind cate o tigara sotului meu, si trag primele 2-3-4 fumuri.
Deci, adunate, toate fumurile astea, am calculat eu ca fac cam 3-4 tigari /zi.


RLK 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RLK spune:

Mentionez ca sunt fumatoare de 16 ani..., aprox 1 pachet pe zi

RLK 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RLK spune:

In afara de mine si Bobitza nu mai e nimeni "in our shoes"?

RLK 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna seara fetelor !

vai da cate pagini ati mai scris , mi-a luat ceva timp sa citesc din urma , si am lipsit doar 2 zile ....harnicutelor

sa o iau cu inceputul :

de revelion am stat acasa cu sotul , ne-am pus un film si dintr-o data am auzit bubuitiri afara....oooooo deja era 12 noaptea ! am iesti pe balcon am admirat artificiile , ne-am pus o dorinta si ne-am intros inapoi la film , dupa care n-am mai rezistat la 12 40 dormeam dusa.

ele distarctie placuta la sky si ai grija sa nu aluneci !

mihaela apropo de constipatie stiam ca moarea ajuta doar ca la mine nu fuctioneaza , au avand probleme cu tensunea nu am voie sa mananc sarat , deci exclusa si moarea ....

paula poti lua ac folic linistita , stiu cine al luat pana la sf sarcinii , eu iau femibion care contine ac folic si el se ia si duapa nastere pentru alptare

bobitza cat poti dormi cum iti vine bine , ai sa vezi ca dupa ce incepe sa creasaca burtica , eu cel putin daca ma pun pe burta am impresia ca am o bila si ma jeneaza

happy din pacte eu nu prea pot dormi pe stanga , si in cauzul meu bebe e in dreapta , dar daca dorm pe stanga simt ca ma sufoc , ce sa fac deocamdata dorm cum pot , mai incolo poate am sa adopt dormitul cailor - in picioare


pilela ma mamanca si pe mine , dar dau cu crema , cred ca si pt ca piele se intinde...

eu cred ca sunt campioana kilogramelor , dar e drept sunt si inalta , am 176 cm si acum am 80 kg , pana acum am pus 2 kg , de acum incolo voi vedea eu ....

de fumat nu am fumat niciodata ..deci nu am probleme ...

mony uf sangerarile astea , stai linistita ca va fi bine , tinem pumnii

fetelor e obligatoriu sa faci DD ?

pupici la toate




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

13 +

Mergi la inceput