*Cozonacei iubiti de noiembrie-decembrie2008( 1 )*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Monicus, super poze!

Spune te rog, la Politehnica (acolo vad ca ati facut pozele cu omul de zapada, cu sania, am recunoscut - am facut aceasta facultate ) sunt derdelusuri? Iti poti da drumul cu sania? Daca da, cam pe unde?

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumim frumos pentru aprecieri. Da... copii prind repede orice...capteaza orice.Bravo pentru reusita cozonacelule... ai un baiat mare si curajos,, daca a incercat sa si schieze... e bine ca face miscare si ii place si se dedica la orice ce este nou. Ii pupam.. pe omuletii tai carora le place zapada.
Distractie placuta la patinoar.


Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

monicus, am admirat cozonacica viteaza in filmulete. Ce dulce e cum merge pe patine. Si Cristi s-a dat singura cu saniuta, dar nu am putut sa-l filmez ca stateam cu pitica . Singurel isi urca saniuta in deal si se dadea pana jos .
Sambata mergem si noi in Afi, si revin cu impresii.

Legat de schi nu stiu ce sa zic...noi am vorbit acum 2 ani cu monitori de schi si ne-au spus ca si la 3 ani pot fi pusi pe schiuri copilasii, dar ca la 4 e mai bine pt ca sunt mai atenti, coopereaza etc. Va uram succes pentru la anul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Otiliav.. multumesc frumos... facem ce putem si noi... vrem mai mult.. dar timpul si in cazul nostru trece repede.
Toata stima in fata care ai trei minuni si plus si servici.. asa ca te descurci f bine si plus ca ai copii cuminti. sa te bucurie in continuare de minuni.
Bravo cozonacica frumoasa pentru reusitele mici, dar importante de la gradinita... este bine.. pentru ea... este ceva aparte fata de surioara ei... ca se afla intr-un loc unde nu se vb romana cum vb acasa .. si este un pic mai greut sa faca fata ... asa ca eu o felicit pentru straduintele ei. O sa fie bine si are sa se obisnuiasca cu tot ce este in "afara" casei.. o sa vezi ca este o printesa desteapta si inteleapta chiar daca timiditatea ei se afla cu un pas inainte... o sa treaca de aceasta faza.
O pupam dulce pe printesa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumim frumos draga mamica de minuni.
Da, pozele corect sunt din Poli.. Si noi tot in cadrul Universitatii am invatat.. de fapt acolo n-am cunoscut cu tati.. pe unde am facut omul de zapada... amintiri.... frumoase, dar intiparite.
Sunt derdelusuri f bune pentru copii si nu periculoase monicabo. Te dai fara frica.. si se strang multi.. pentru ca multi din Militari vin aici.. mai ales cei care stau pe langa Poli... si noi stam la scurta distanta.... Asa ca poti veni cu masina pana aici.. ca merita efortul pentru printese.. si asa poate ne intalnim si noi ca sigur vom veni la o alta repriza de zapada buna.. numai buna pentru derdelus si facut omuleti de zapada.. bucuria copiilor.
Ne auzim la un telefon daca va tenteaza.. 100% o sa plecati cu amintiri frumoase.
Va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Clar, uite cum mai vine prima zapada mai serioasa, te sun si stabilim ceva. Tin minte ca si pe mine ma duceau parintii la ceva derdelusuri prin Poli.
Ce facultate de acolo ai terminat? Electrotehnia, Energetica? Zona unde ati facut omul de zapada e cam in dreptul Energeticii. e locul ala mare si intins, mai in jos un pic e Rectoratul...
N-an uitat chiar tot, chiar daca am terminat acu' 10 ani...

Otilia, si eu am fost o persoana timida, copil fiind (ma rog, si acum mai sunt, doar ca cu varsta se mai estompeaza).
Nu stiu de ce am fost asa, mi-era frica sa vorbesc, mai ales sa initiez eu conversatia cu cineva. La fel si la jocuri, nu aveam curaj sa zic "vreau si eu sa ma joc cu voi", in pauze stateam pe unde apucam si ma uitam... Altminteri nu erau o salbatica, eram f bucuroasa daca un copil ma lua la joaca, la ceva "vrei sa vii?".. abia asteptam, ma duceam... dar asteptam invitatie
ASta e... pana la urma prin educatie mai trece.... nu chiar de tot... Ma rog, nu e obligatoriu sa fie cum am fost eu

Si cu norvegiana, cum va descurcati frate cu limba asta? Fete banuiesc ca o vorbesc bine, ca stati de mult aici, dar totusi, nu incetez sa ma mir. Seamana cu germana oarecum, nu? Stiu ceva germana, limba grea, dar am impresia ca limbile astea nordice (norvegiana, daneza, suedeza) sunt peste germana ca dificultate.

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Noi am terminat Energetica.. amandoi diferenta intre noi de un an universitar. ai perfecta dreptate, ai descris bine locatia unde am pozat si am facut omul de zapada si tot in fata cladirii de mai sus amintite este si derdelusul pentru sanius.
Eu am terminat acum 11 ani. Ce vremuri... si repede trece timpul....
Abia astept sa ne vedem cu totii monicabo... sa le vedem si pe minuni cat au crescut.. mai pune poze cu printesele gingase.
Va pupam si o seara frumoasa va dorim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Buna, noi am fost cu Arianna la ski in Austria. i-a placut, asa ca maine mergem pana la Predeal sa incercam din nou. Eu nu am schiat pana acum, am invatat si eu anul asata, dar acum mi-e putin frica pt ca prietene mea si-a rupt ligamentele acum 2 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

BraveGirl, distractie placuta la munte!

Eu astept sa se trezeasca Cristi si meregm in Afi la patinuar. El face pe viteazul ca stie sa patineze , se invarte si aluneca pe parchet Abia astept sa-l vad pe patine ...

..gata s-a trezit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Ati fost?

Noi am fost iarasi azi de dimineata, s-au nimerit si niste colege de gradinita ale Andreei, asa ca fetele s-au distrat la maxim!
Au avut si o foca din aia de sprijin, pe care au tot pasat-o de la una la alta, ca a fost ultima de inchiriat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

Am fost sambata seara la patinoar...nu a fost prea incantat... era destul de aglomerat, au costat o gramada patinele pt mine si Cristi . A inceput sa aiba putin de echilibru, dar s-a tinut mereu de margine sau de mine, in schimb s-a plictisit repede , zicea ca il dor si piciorusele si a vrut sa iesim...dupa vre-o 20 de min. I-am propus sa ne odihnim putin si apoi s aintram din nou dra nu a mai vrut Poate daca eram mai multi ar fi fost mai antrenant...deci nu a fost cukm credeam eu ca va fi . Vom mai incerca sa mergem cu baietii finilor, sa vedem daca atunci va fi mai incantat...Ei au mai mers pe Cismigiu...vom incerca si acolo

Mergi la inceput