*Cozonacei iubiti de noiembrie-decembrie2008( 1 )*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Am vazut pozele, sunt minunate, foarte reusite!
Unde le-ati facut, la ce studio?
Chiar as vrea sa le mai fac odata si fetelor mele, ca nu le-am mai facut (la poze de studio ma refer) de atunci de cand ne-am intalnit la studioul vrabiutei


Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumim frumos pentru impresii. Le-am facut la studio alexandrufoto. Este un alt studio cu care noi am mai colaborat si cand cozonacica avea 11 luni. Si am facut si anul trecut.. si am continuat tot cu acest studio mai ales ca ne cunoaste si stim ca este un profesionist adevarat.
O zi frumaosa va doresc si La multi ani acelor cozonacei si mamici care poarta numele de Sfant Ion.


Citat:
citat din mesajul lui monicabo

Am vazut pozele, sunt minunate, foarte reusite!
Unde le-ati facut, la ce studio?
Chiar as vrea sa le mai fac odata si fetelor mele, ca nu le-am mai facut (la poze de studio ma refer) de atunci de cand ne-am intalnit la studioul vrabiutei


Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Merci de info! Merci si de urari!

Mama, m-am apucat sa citesc putin pe la odisee, in perioada cand incepusera nasterile, inclusiv cand am nascut eu Ce frumos a fost! Ma uitam cata lume m-a felicitat O gramada mi-ati scris, a fost nemaipomenit! Au trecut f repede cei 4 ani din viata copiilor si a noastra!

S-au facut mari, a mea cea mica (adica Ana Maria) e o mare smechera, parca mereu pusa pe sotii, nazdravanii, are uneori o figura parca de "soricel", este f vesela... Dar si cand se supara uneori.. aoleu..
Se mai cearta cu sora ei, dar in general se joaca, au diverse planuri, diverse jocuri, traznai... dar de multe ori ea e motorul la traznai.... are niste idei uneori, se catara pe te miri unde (am mai zis asta si cu alte ocazii), se baga prin orice cutie nimereste (ex cutie de jucarii), se ascunde pe dupa canapele, aproape ca zici ca a disparut... Sora ei (Andreea) e mai linistita un pic, nu zic, face si ea diverse, dar parca nu chiar asa ca Ana... In rest, ii place sa coloreze, sa contruiasca diverse (lego), se joaca cu papusile, a invatat sa scrie, ca a mai invatat-o sora-sa cateceva (plus de la mine, cand ma intreaba, asa cum a fost si cu Andreea, care multe le-a prins si din zbor, unele chestii m-a mai intrebat pe mine)

S-au zbenguit prin zapada ca niciodata sezonul asta, am observat ca le plac f mult si sporturile de iarna: patinaj, sanius (in toate formele posibile, ca ne-am dat si cu sanie, si cu "ligheane" din alea), au construit si oameni de zapada....

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!

monicus, printesa ta e superba Imi pare rau ca nu le-am facut si eu copilasilor poze la studio. Voi ati mers cu hainutele? sau au avut si ei acolo?

Ca tot nu am intrat de mult sa povestesc...noi tocmai am terminat o serie de 10 zile de antibiotic, amandoi copilasii au avut pneumonie nu stiu cum s-au vorbit sa inceapa amandoi odata, intr-o joi la pranz Cristi acum e bine, in schimb Catalina a inceput sa tuseasca destul de urat de 2 zile . Eu de 4 zile sunt cu gatul in pioneze, niciodata nu am mai experimentat asa o durere in gat ...sper sa nu fi luat fata de la mine ca e groaznic
Maine mergem din nou la dr la control, iar miercuri orice ar fi plecam la munte Sper ca schimbarea aerului s ale faca bine, ca ne-am saturat de stat in casa...nici nu am simtit vacanta

Va pup, si va doresc sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

hello!

Azi suntem mai bine cu totii

Maine plecam la munte pana la sf sapt, sper sa ne fie ok.
Am fost azi cu copilasii la control la dr, si ne-am mai dat cateva zile de tratament, dar fara antibiotic.

Va pup pe toate!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Bravo! Sanatate multa in continuare!
Unde la munte plecati? O sa va prinda bine iesirea, clar. Si noi am fost la Sinaia 3 zile, de pe 3 pana pe 5 ianuarie, ne-am dat pe derdelus, cu sania, cu "ligheane" din alea, a fost super, fetele s-au distrat de minune!

Otilia, ma bucur ca aud ca Elisa s-a adaptat la gradi, este un pas inainte, a crescut!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

monicus reusite pozele cel mai mult si mai mult imi plac cele in costum popular, o prinde foarte bine culoarea rosu si cand sunteti voi trei

madutza_bra sanatate multe si distractie faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

si de la noi poze
aici poze serbare anto
https://picasaweb.google.com/109240321610956285718/SerbareAnto

de la dimi nu am intrucat atat eu cat si ionu am fost la scoala, am o mamica care a promis ca o sa imi aduca acteva facute de ea, are unul dintre copii coleg cu dimi

si aici de la ziua lui ion si respectiv anul nou
https://picasaweb.google.com/109240321610956285718/311212010113

sa ma anuntati daca se vad.
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

oti te pupam mami puternica, asa imi e drag cand povestesti de pe la voi , parca in mintea mea se si desfasoara filmul evenimentelor pup printesele


LA MULTI ANI! Alexutza26, Ancaoradea, gabriellag, Darling, VonHelen, Mnarcisa,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Superbe toate pozele! Monicus, Ana este foarte frumoasa, fotogenia si expresiva! Eli, aveti acolo o adevarata printesa

Oti, de ale tale nu mai zi, doar mi le imaginez, vorba lui Eli, dar tare mi-as dori sa vad niste poze cu voi...

Noi ne revenim dupa prima tura de varicela. Anastasia a facut in primele zile din noul an, acum este in perioada de retragere a bubitelor. Radu nu a facut nimic acum, dar sunt mari sanse sa fi luat de la ea, asa ca asteptam tura a doua saptamana viitoare... asta e, un ianuarie in care nu putem iesi nicaieri si face mai nimic. Eu continui cu orele de zumba si cu serviciul, care e mai lejer in ianuarie si februarie, mai putine cursuri, mai multe examene... trece si asta cumva si vine primavara!

Mergi la inceput