Delfinasi jucausi de iulie-august (97)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Pai Raul are un rosu in gat urat tare, e pe antibiotice, ca de vineri e tot febra, care nu cedeaza la nurofen si panadol si ca de obicei are si bronsiolita. Azi mergem si la un pneumolog, ca cred ca ii tb tratament pt bronsiolitele lui repetate. Asta e, tot nu am vrut eu, dar nu cred ca mai am de ales.

Voiam sa va zic ca am descoperit mierea de tei!! E mult mai buna decat cea de salcam, imi place chiar si mie!!!

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 16+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Cristina, nu mai face pe el, in schimb nu mai zice cand face... Tb sa-l pun eu pe olita din 3 in 3 ore, asa cum fac la cresa. Zice, chiar ca nu mai poate tine si se scapa o picatura pe el, dar asta nu ma deranjeaza ca nu se uda tot.

Noaptea ii mai pun si uneori cand iesim afara ( depinde cand a facut ultima data si cat stam acasa) , ca nu imi vine sa-l las in fundul gol, daca il trece...dar eu ii iau din scutec chilotel si imi e mult mai comod. La somnul de amiaza nu mai face pe el, si uneori nici noaptea.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 16+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

sanatate multa delfinaslor bolnaviori!
Ianu are cateva zile de consitpatie crunta.
am descoperit,de curand, un siropel natural,se cheama laxativ natural, cu prune ,pere si smochine. e relativ ok si costa f putin.

aseara si-a "facut" baie singurel.
am ras cu lacrimi:s-a spalat ,foarrrrrrte bine mami, pe tot corpul.
e baiat mare.

maine am de facut EMG-ul sa vad cum imi recuperez mana dreapta,totusi.e neplacut si durerile sunt de iti taie respiratia.
adica sunt nevoita sa iau paracetamol,singurul calmant pe care il suport.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Eu inca ii pun marei pampers noaptea. Dar mereu are pisu in el dimineata. Bea si lsptele seara plus peste noapte apa. Mi-e sila sa ma trez din somn sa pun copilul pe wc. Ii stric si ei somnul dar si mie.

Cristina, asa fac si eu lista in ordinea rafturilor :)))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Pai Raul nu mai bea seara lapte, doar cere apa, cand nu vrea sa doarma, si bea 2, 3 gurite. Si am vazut ca daca-l pun pe olita imediat cum se trezeste, pampersul e gol, dar daca trec 5 minute si nu-l schimb, face in pampers...e singurul pisu pe care nu-l anunta si nu-l tine.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 16+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Crispro va doresc si voua si tuturor sa vina zile mai bune!

Mai fete, dar complicat e cu invatatul la olita... acusica vine primavara si ma gandesc ca trebuie sa o iau si eu de la capat si de data asta nu mai trebuie sa cedez...

Paula eu cred ca ai luat o decizie buna in ce priveste vizita la pneumolog! Numai sa dai de unul bun! sanatate lui Raul si voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Elena, nu e complicat cu olita. Copilul va sti ce sa faca.

Am fost si la pneumolog, i-au iesit si analizele, nu are nici o alergie. De fapt sa nu mint, la iarba, are un inceput de alergie, dar e asa mic nivelul, incat nu are cum sa se manifeste. Deci e curat copilul meu. Se face acum o analiza din sange pt a stabili alergiile...naiba sa o ia, ca a fost si scumpa. Dar ma bucur ca nu e alergic copilul, dar nu inteleg de ce bronsiolitele astea...Dar e clar ca vor disparea oadat cu inaintarea in varsta, dar sunt suparatoare!!

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 16+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata.

Maara cand cere apa bea cate o cana d-aia plina :)
Aseara a baut si lapte si cred ca si apa, a tusit de cateva ori si a vomitat. Mult. Tot e mancase seara. Apoi la 1-2 noaptea s-a trezit ca ii e foame. I-am adus banana, a mancat doua guri, mi-a zis "sunt maimutica", s-a intors cu spatele si s-a culcat :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

paula, ma bucur tare ca ai fost cu baiatul. Macar ti-ai luat o piatra de pe inima.

La capitolul pampi, Rebeca poarta la somn si mereu e plin la trezire. Acuma, nu stiu daca face peste noapte sau la trezire, ca eu sunt cam lenesa si ma trezesc greu rau in ultimul timp (mai nou, Rebe se trezeste cu mult inaintea mea si cand se plictiseste vine la mine:"Mami, trezeste-te, e 1-6" :))))

Si azi, pentru ca barbatu' si-a luat o juma de zi libera am fost iar la film Deja incep sa ma invat asa... In spatele nostru era un grup de copii, adica aveau 14-15 ani; bine, fetelor le dadeai cel putin 17-18 ani. Ma uitam la pielea intinsa, tanara, parul luminos... ce sa mai... aerul ala proaspat.... uf! unde s-au dus anii mei?! Uite asa mai realizez si eu ca ar cam trebui sa intru si eu in revizie cat mai curand, ca m-am scofalcit rau.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata!
Adriana, foarte bine ati facut ca ati iesit. Ce film ati vazut?
Mara cand e treaza cere la pisu chiar daca are pampers, nu vrea sa faca in el. Acum o pandesc sa ii recoltez urina ca aseara iar avea febra (38). Dar nu vrea sa faca.. "Nu e tumos sa fac in bocan" :))
Ieri mi-a zis sa ii fac ei ciorba de vita, lui radu de cocos, si mamaie sa faca din urme de dinozaur :))))))

Mergi la inceput