Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (19)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Am fost la pedi si suntem bine. Nici urma de rahitism, a zis dr ca cel mai probabil nici nu a fost, sau a fost doar o forma ff usoara. Era ff incantat ca are 4 dinti deja si a zis ca fontanela e aproape inchisa, si intarita. Arata ff bine, iar adancitura din piept s-a mai aplatizat. In concluzie, a zis ca puradelul e super ok.

Pupaceli!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Asta da veste buna, Elly!
Miha, eu ma uit la dr House, Ally McBeal. Si la Top Chef. Pe ce canal e Anatomia lui Grey?
Albinuta, multumesc pt oferta, mi-ar placea sa mi-o trimiti, asta daca nu ma ajunge pretul postei cat cartea in sine. :))
Seidana, multumim de invitatie, sunt foarte haioase caciulitele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Acum cand i-am dat Vigantolul am vazut ca i-a spart si incisivul central superior stang!!!
AStazi cred, ca ieri nu sparseseee!
Yuuupiii, yeeeei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Hi hi... am dat cafeaua azi de m-am omorat!
Am un purice mic care vrea numai si numai in picioare. Se agata de tot ce prinde si sta si el in picioare cateva secunde, timp in care e satisfacut maxim, tipa si rade de fericire. Apoi cade si o ia de la capat, iar eu sunt permanent langa el ca mi-e o frica sa nu cada iar, ca de ala rau.

Elly te felicit si aici ptr dintoci si pentru evoluia buna a lui Mihnea! S-o tineti tot asa!

Anittule de mult vreau sa te intreb despre refluxul Iuliei, cum mai este si cum ati rezolvat-o, daca ati rezolvat. Octavian are gradul 1, dar vad ca are arsuri si chiar daca nu varsa mereu, ii vine lapticul inapoi pe esofag si-l deranjeaza. Ca sa nu-ti mai spun ca am citit despre brge si pirozis si m-am ingrozit de efecte si chiar am avut cateva zile un gand sa-l operez sa scape odata de chin si sa nu degenereze in altceva mai grav.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Deea, si pe Iulia o deranjeaza, se vede ca face o mutrita suparata cand ii vine laptele, dar ma declar multumita, nici nu se compara cu ce nenorocire era la gura ei pana la 6 luni. de aia a si luat putin in greutate in primele luni. Mai are zile in care da lapte afara, cate un pic. Inainte de Anul Nou a vomat intr-o seara cum n-a facut-o niciodata, intr-o secunda tot continutul gastric era afara, dupa ce supsese zdravan. Eu nu mai citesc nimic despre BRGE la copii (bine, stiu o multime, ca lucrez in domeniu, dar nu vreau sa ma gandesc ca Iulia ar avea o problema care sa necesite interventii chirurgicale sau tratament). Gandesc pozitiv si am incredere ca e sanatoasa. Octavian e deranjat numai de la lapte sau si la solide regurgiteaza? Eu inca nu-mi dau seama cum va fi cu solidele, pt ca Iulia e deocamdata 99% pe lapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Mai rar, dar si solide din pacate, uneori acid gastric pur si simplu, ori apa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:



Neata!
Anitta, ai PM!
Miha_ eu am tarc de 95 x 95 de la krausman insa nu are fermoar.
Suntem multumiti pt ca il pot lasa in siguranta cand am cate ceva urgent de facut.

Miha81 si Gyan, ma bucur ca sunteti ok si voi si fluturasii. Poate scrieti mai des.
Nici Gabiko n-a mai intrat de multa vreme.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Guten Morgen!

Si eu tot asa fac branzica cu lamaie dar pun si o lgt de iaur in ea si iese mai cremoasa.

Elly da, intr-adevar ai dreptate totusi cu personajul dar hai sa fim seriosi eu nu cred ca exista asa un barbat, pe bune. Dar misto totusi cartea.
Anitta in electronic doar in engleza iti pot da un link spoer sa ma lase sa il postez aici: http://www.yourgateway2success.com/2012/06/fifty-shades-of-grey-trilogy-pdf.html

Poate totusi se multumeste cineva si cu lectura in engl.

Bon. Tarc avem de la Eva de fapt e patutz dintr-ala care se transforma in tarc, are si fermoar intr-o parte. L-am montat deja desi Lucasel inca nu sta in fundic calumea.

Gezas asta iar are muci imi vine sa ma arunc pe geam jur

Voi ati dat peste la copii? Ce peste dati? Evei ii dau numai somon sau pastrav, e o asta?

Mersi de info ref la dispozitivele de purtat.

Nu stiu ce sa mai spun ca mereu uit pana scriu mesajul.
Ah cum Miha se termina Grey's Anatomy? Eu ma uit pe vplay la el si e sezonul 9 tocmai ce au incarcat ultimul episod. Maine e si un episod nou din Vampire diaries (a fost pauza de sezon) abia astept. Pana atunci ma incanta True Bloooooood Tu cu doctorii, eu cu vampirii.

Va pupez, mai revin, sper





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Ylari, esti mortala cu vampirii tai!

Am eu Grey vol 2 si 3 in format pdf, dar in engleza.

Am uitat sa scriu ca ieri a spart si incisivul de sus dreapta gingia :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui albinuta83

Ylari, esti mortala cu vampirii tai!

Am eu Grey vol 2 si 3 in format pdf, dar in engleza.

Am uitat sa scriu ca ieri a spart si incisivul de sus dreapta gingia :))

mami implinita de Samburel




Moaaaa ce va invidiez dintzosilor!

Ce sa fac albinutzo mi se par sexy rau si am nevoie in perioada asta hahahahaha

Mergi la inceput