Ortodont bun

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anka74
un pret (mare, in opinia mea)

Opinie bazata pe ce?

Tocmai asta-i esenta primului meu post, ca nu putem sa judecam preturile doar dupa niste informatii sumare.

O ecografie costa la X 100 lei, la Y 400 lei. Cu acelasi aparat, ar spune carcotasii. Dar X e un simplu generalist cu o competenta acolo, iar Y e un prof universitar invitat regulat sa tina prelegeri la conferinte in domeniu.

Tot asa si cu aparatele dentare. X e un simplu dentist ce si-a luat recent o competenta in ortodontie, Y e medic primar pe ortodontie cu cazuri publicate in reviste de specialitate. Alegerea sau realizarea unui aparat ortodontic au in spate un know-how al carui rol in eficienta tratamentului este mult mai important decat aparatul in sine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Anka, trimite-mi si mie recomandarea ta te rog. Capcaunule, nu toate problemele cer un prof universitar sau un aparat scump pentru rezolvare, unele isi gasesc solutia si cu un ortodont obisnuit si un aparat cu pret mai mic. In privinta preturilor, astea pot merge si la 2-3000 de euro (in Romania, da).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

www.ortodent.ro - recomandarea mea.

Sunt specializati pe ortodontie si chiar stiu ce fac.

Pretul e destul de ridicat, dar in acel cost intra toate consultatiile ulterioare - factura la orice ban platit.

Edit: eu am fost cu copilul acolo acum 2 ani, i s-au indreptat dintii si mai mergem la control gratuit o data la 3 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anka74

Natasa, ti-am trimis recomandarea mea. Recomandare bazata pe 4 dintisori indreptati deja.


Anka, imi poti trimite si mie recomandarea, te rog?
Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fiona67 spune:

Anka, la pustiul meu nu a fost pb de indreptat dintii, el a avut ocluzie dentara. Mai exact dintii de pe maxilarul superioar 'calcau' defazat peste cei de jos. Poate din acest motiv aparatul a fost mai scump.
Cam asta era pb: http://www.romedic.ro/ocluzia-dentara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Fiona, baietelului tau i-au pus aparat sus sau jos? Sau pe ambele arcade?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fiona67 spune:

Doar sus, defazarea era f discreta din moment ce eu nu am observat nimic. L-a purtat 6 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Daca se mai caut ortodont recomand cu toata responsabilitatea pe cineva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Absoluta, da-mi si mie, te rog, datele de contact. Incerc sa aleg pe cineva bun dar si cat mai aproape de casa. Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Baba Raluca este un medic ortodont ff bun. Eu o recomand cu mare drag..Este tanara si foarte draguta cu copii..fimea a stat de drag..
Succes

Mergi la inceput