Mamici inimoase de Constanta 165

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Lulu, sanatate multa!

Daca vrei la scoala 16 am recomandare si intrare la o invatatoare buna, tinerica, simpatica si tare de treaba, Antohi Simona. Ia pregatitoare in toamna, si scoala 16 e cotata ca scoala buna.

Eu oscilez intre scoala 16 si Regina Maria (Liceul de Arta); daca ar avea si regina maria after school mai ca as da fata acolo. Scoala 16 insa are sigur after school pana la 17.00 si gashca din cartier e super multumita si de scoala si de after. Dar noi abia in 2014 incepem scoala.

In schimb sunt necajta pt ca la noi la gradi se tot vehiculeaza vorbe ca se doreste sa fie inchisa, ca sunt prea putini copii, ca cica e insalubra, a venit directoarea sa intrebe parintii daca vor sa mai stam acolo "in aceste conditii" si era sa fie linsata. Ea propusese sa ne preia Perlutele pe toti si sa puna lacatul aici jos in port. Am luat foc, noi parintii, a fost un circ miercuri la sedinta de numa. Oricum tot vor comasa grupele mici pt ca intradevar au prea putini copii, dar de inchis n-o mai inchid.

Totusi, nu a picat bine nimanui si ne-am hotarat, noi parintii, ca desi ne place cu putini copii in grupa, sa incercam sa mai atragem si alti copii, sa nu mai dea ochii peste cap gashca de sus ca le mancam fondurile.

Deci, daca stiti parinti doritori sa vina la gradi de stat cu orar prelungit, in port, ii asteptam cu drag intr-o vizita . Se pot face inscrieri si pt la anul dar si pt anul in curs.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Boti, si eu stiam de scoala 16 ca este ok, si este si mai aproape de noi, dar nu aveam recomandari de nici un fel. Este bine de stiu.ca are si after, ca pe viitor o sa fie clar cea mai buna solutie, ptr ca soacra mea nu stiu cat o mai tin balamalele, aseara i am pus un picior in ghips,acum o luna a vaut iar o criza ficat-pancreas, noroc ca Geo este acasa inca 3 saptamani si pot sta linistita .
Azi de dimineata, Luca mi a zis ca ii este dor de Nancy, direct si la obiect de am rama masca. Ca ii este dor de ea si ca vrea sa o vada...deci saptamana viitoare musai trebuie sa o vada..

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

si eu sunt cu calcule ptr scoala. asta pentru ca datorita dateri de nastere in ianuarie, Eva ar trebuie - teoretic - sa inceapa clasa 0 la 6 ani si 8 luni si I la 7 ani si 8 luni, ceeace mi se pare absolut aberant. sa faca la aproape 8 ani betisoare... e de rasul lumii.
nu imi convine ca o pierdem pe doamna lui Patrick - in 2014 el va incepe clasa a IV-a deci... trebuie sa ma re-orientez. dar sunt sigura ca va fi ok.

spor la gasit scoli si mai ales invatatoare Alina si Moni. asta ca m-am convins, scoala ca scoala... dar invatatoarea face totul!

Alina sanatate multa! si tie, si soacrei tale ca oricum ar fi, tot a fost de ajutor..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

hallo, fete! si o cinste virtuala in onoarea zilei de azi, am mai prins un trandafir in buchetul vietii, ca sa zic asa

pai, rox, daca vrei sa o dai la cls I la 6,8 nu e taman la fix in 2015 si o prinde pe d-na? ca mie asa imi da... sau am baut prea mult azi, hic!

lulu, sanatate si tie si socrelei! si multumesc mult inca o data



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Angi, la multi ani fericiti!!!! tot ce iti doresti sa ti se indeplineasca!!
Angi, ar fi la fix, dar ce ma fac ca e obligatorie clasa 0.... :((( io o vreau pe doamna, clar!!!! stii tu de ce :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Boti..io-s in cautare de gradi..dar nu are cine-l duce uneori si cine mi-l lua(adica la 13) si e departe de noi..:(.si sa-l aduc 2 zile /sapt ca eu atata pot,mai mare abrambureala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Vladis, la multi ani fericiti!

Boti, deci sunt mai multe schimbari la gradi. La Vladimir va veni o noua d-ra, in locul d-rei directoare si mi-a zis ingrijitoarea ca vine de la gradi de sus, iar eu nu intelesesem de unde de sus vine. Cred ca vroia sa spuna din port.

Rox, am un pitic in masina . Ne vedem luni, marti? Poate am timp in week-end sa pun si eu poze de la serbarea lui Vladimir, ca am luat CD-ul de la gradi.

La noi pica foarte bine pentru Vladimir sa inceapa pregatitoarea la 6 ani si 3 luni. Dar pentru cei nascuti in ianuarie-februarie mi se pare cel mai aiurea. Si Stefan e cam mare pentru clasa I si el e nascut in mai.

Camelia, si Stefan are vreo doua semne de varicela pe fata, e simpatic asa cu ele . Pup sa treaca repede! Si eu am cam stat cu frica sa nu se prinda si de Vladimir. Pe de alta parte, mai bine face acum decat mai tarziu. Maria si Stefan la 3 ani au facut si am scapat . Eu nu le-am facut decat vaccinurile obligatorii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

La multi ani,Vladis,sanatate si numai bucurii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elypetrov spune:

Buna dimineata ! Si noi am fost la gradi in port si am fost tare multumita , clasa de curs era separata de dormitor si sala de mese , iar copiii erau putini in grupa ( 17 ) fata de 35 in alte gradinite . Si noi am adus inca 2 copilasi , iar parintii au fost multumiti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Cornelia, maine? ca azi sunt cam aglomerata dupa ce plec. daca reusesc sa trec sun inainte, pe la 16.30, ok?
da mai, aiurea rau pentru astia nascuti in iarna. mai stau calma anul asta... si vad cum se dezvolta lucrurile

o saptamana usoara sa aveti!

Mergi la inceput