Mamici inimoase de Constanta 165

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Angi La multi ani! Sa fii sanatoasa si bucuroasa toti anii de-acum inainte!

Bai, nu s-a lasat directoare si tot a facut din 4 grupe 2! A unit mijlocia cu cele 2 grupe mici, naspa!

Cornelia daca vine Georgiana la voi e fain, a fost educatoarea lui Nancy (pana ieri ), e o tipa cu talent pedagogic, are si 2 generatii duse pana la capat de la gr. mica la pregatitoare, mie chiar imi pare rau dupa ea.

Ledi dar la Perlute ti-ar fi mai aproape sa-l duci pe David? Ca si acolo au locuri libere, si nu trebuie sa-l iei la pranz, ca e tot cu orar prelungit. Sau tu nu vrei la program lung?

Io-s cam amarata de schimbari, e faina si noua educatoare care a venit in locul Georgianei dar na, majoritatea copiilor de la noi din grupa pleaca in toamna la scoala, cred ca ar fi fost mai bine pentru ei sa fi terminat asa cum au inceput.

Noi mai avem un an si vad ca e destul de incert viitorul gradinitei, poate ma vedeti cum caut gradi la anul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Boti, sper sa nu fie cazul. eu am distribuit e-mail, poate poate!

in alta ordine de idei, stiti ceva despre invatatoarele care iau clasa 0 la scoala 39? colega mea trebuie sa isi dea fetita in toamna si nu are date... iar eu nici atat. merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Boti,program scurt vreau..din cauza problemei lui David.Nu stiu unde-s perlutele de care zici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Boti, nu e Georgiana.
Leditia, Perlutele sunt pe Mihai Viteazul, in incinta fostei scoli 13.

Rox, nu am idee de invatatoare la 39. Acolo am facut eu generala, dar acum vreun secol :).

Incep sa ma gandesc si eu la scoala pt. Vladimir :)). Jumatate dintre colegii lui vor merge la scoala si am inceput sa fac si eu calcule. Rox, imi poti da pe pm ceva informatii despre invatatoarea lui Patrick? Daca nu se mai schimba nimic :), ar trebui sa ma orientez la invatatoare care are clasa a II -a acum. Si ma gandesc sa ne orientam spre alta scoala si eventual sa il mut si pe Stefan atunci.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

La multi ani Angi! Sanatate si multe realizari!

Noi pentru Teo optam la clasa 0 de la sc 37, unde este si Alex.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata ladies
Cornelia, absolut numai de bine pentru doamna lui Patrick. calma, draguta, amabila, si mai ales si in primul rand iubita de copii. are talentul de a ii atrage si de a nu ii forta in nimic. in plus, mi se pare extraordinar ca lucreaza cu toti la acelasi nivel, care mie nu mi se pare deloc scazut. deci o recomand cu cea mai mare caldura.
ar fi dragut sa fie Eva colega cu Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

auch, scoala... ce ma mai agitam si eu anul trecut!!!

rox, invatatoarea de la cls 0 ii duce pana in a IV-a sau e numai pt cls 0? daca o dai pe eva la 5,8 la cls 0 nu o poti muta in cls I la alta d-na? sau nu o primeste la cls 0 daca nu are 6 ani impliniti?


in alta ordine de idei, imi puteti recomanda un site de incredere pt bilete la un concert in berlin? eventual tips-uri de cazare?


multam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata ladies
azi dau bomboane si cafea ca face Matza mica 4 ani. sa ne traiasca tuturor!

Angi, pe moment cica cina ia clasa 0 duce pana la a IV-a. deci... sunt incurcata. mai stam anul asta sa vedem ce se intampla. site-urile mari sunt eventim (.de, .ro, etc), myticket, etc. DAR vezi ca pe site-urile artistilor sunt de obicei langa datele concertelor link-uri cu dealer-ul autorizat de bilete. la cine te duci?

o zi buna sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

La multi ani fericiti, Eva! Petrecere frumoasa!

Cum mai trece timpul. Deja vorbim de scoala .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


La multi ani senini, cu multe bucurii EVA!

Rox: multe

Si eu sunt nedumerita cu clasa 0, ca ar trebui sa-l dau pe Lucian ori la 5 ani jum, ori la 6 jum, ceea ce mi se pare mult. Dar mai e timp pana atunci, cine stie ce se mai schimba.

Vroiam sa va intreb, daca stiti la ce doctor sa merg cu Lucian, daca are probleme cu constipatia de vcateva luni, am incercat sa reglam cu alimentatia, dar nu functioneaza de fiecare data si se mai intampla sa ajunga sa faca cu firicele de sange din pacate.




http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput