Mamici inimoase de Constanta 165

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Seara buna,

dau raportul, nu vreau sa .
Cam frig afara si tare as vrea exact cum zici tu Angi sa fie ultimul week-end friguros, a fost totusi o iarna blanda dar zau ca m am saturat...de multe randuri de haine, de vant, frig, ploaie.

Trebuie sa va zic, poate deja ati descoperit, daca nu ...in Pta Grivitei s a deschis un nou magazin cu produse traditionale, branzeturi de Sibiu, etc...absolut delicoase, cel putin urda, smanatana, branza de oaie..iar untul..wow nu am mai mancat unt asa de gustos de zeci de ani. Salamul de Sibiu, pe langa faptul ca are un pret extraordinar de bun (40 lei/kg) este exceptional- numai carne, aromat, parfumat, moale.

In rest..ne distram pe langa casa, Luca a reusit sa adune niste muci, primii de vreo cateva luni bune, iar eu cica ma reapuc de cura de slabit, tocmai de aceea am facut placinta cu dovleac si prajitura cu zmeura.

Week end placut si calduros.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neataaa

am fost si eu Lulu la magazinl ala. suuper suuper! bifat: carnati putin picanti de porc - copchiii au refuzat somonul ptr ei, ceeace e mare minune la noi; carnati de oaie - buuni!!
telemea vechea, super. si cas oparit, pe care eu il ador! pe post de desert, la un pahar de vin, cu piper proaspat macinat deasupra.... o nebunie!

Cami, frumoasa initiativa, nu am auzit la noi inca de ea. cred si eu ca nu ar vrea sa le suflam in ceafa... hihihihi.

Angi, totul ok cu investigatiile pentru batranete?

Simona, cum stati cu racelile in sezonul asta, stiu ca Luc era cam sensibil?

si Patrick tuseste uscat de vreo zi, dupa 24 de ore cu tantum si trachisept l-am trecut pe acc in ideea ca expectoreaza ceva. om vedea....

saptamana frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

ce ziceti voi acolo de bunatati?! suna bine musai sa ajung si eu, cu toate ca nu prea e pe traseul meu.

simo, pai daca mi-s consemnata prin birou! uneori nu ma ridic nici sa beau apa noroc cu colega ca imi mai aminteste sa ma hidratez...

rox, pe partial sunt in parametri, sa vedem la bilantul final, ca mai am de luat niste rezultate si o astept pe oliv din concediu sa tragem linie. pt un echo mamar pe cine imi recomandati in afara de mocanu? parca as vrea si alta parere, dar avizata si fara sa ma bage in sperieti ca mai am antecedente si oricum nu-mi trebuie mult sa o iau razna. dr ciufu?

cami, si eu cred ca e super proiectul, da' nu stiu frate ce au copiii astia de nu se simt confortabil cu noi; a mea nici gand sa mai iasa cu noi pe undeva, doar la vladi nu s-a taiat cordonul inca

o saptamana frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Seara buna!

Rox: cu Luc nu am probleme, Sebi a fost sensibil, tocmai ce am trecut printr-o raceala urata, acum ii dau propolis cu echinaceea, sper sa nu mai avem probleme.

Sebi a inceput sa dea semne, cand nu are chef tot timpul sa iasa cu noi, dar eu nu ma las cu una cu doua si ies invingatoare

Suna bine. ce ziceti despre magazin si eu am descoperit un muschi file bun afumat fara E-uri pe la un magazin la Ciresica.






http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata
Angi, da, dr Ciufu.
Simona, asa, a inceput deja Sebi sa nu mai vrea cu voi? . sa ma pregatesc....
cum merge afacerea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Neata,

Pai Luca deja comenteaza ca el vrea sa se duca singur la gradinita, in parc, etc.Ca sa ma convinga imi si spune cu ce autobuz, cate statii, etc. si pe mine ma ia inima dejaimi creste flacaul.

Lui Luca i au trecut mucii rapid, mai tuseste f putin, productiv, mai mult dimineata la trezire.

Vreau sa vina caldura, vreau in parceu si clar si copilul mai mult decat mine.

A.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

si eu sunt pana peste cap de iarna asta. si nici macar n-a fost vreo mare iarna, comparativ cu zapezile din anii trecuti.
cred ca am noroc, Patrick e asa legat de noi... ca puiu' de koala . sau n-am??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

neata cu soare, yupiiii!

al meu copil, pe care stau toata ziua cu gura pt lucruri de rutina, gen: imbraca-te, dezbraca-te, mergi la baie, mesteca din gura, ca altfel pierde vremea intr-un mare stil, mi-a demonstrat ca in situatii de urgenta se focalizeaza si stie exact ce are de facut. zilele trecute a intarziat bunica sa il ia de la scoala, el s-a dus la mama unui coleg si a rugat-o sa ma sune, eu habar nu aveam ca el imi stie numarul de mobil, iar ieri aveam intalnire cu el si bunica sa mergem la stomatolog si pt ca am intarziat s-a orientat in zona, ca mai fusese cu taica-su si condus-o pe mamaie la cabinet, s-a recomandat, i-a zis doctoritei ca are o carie si cand am ajuns si eu intr-un final, l-am gasit deja cocotat pe scaun, facea inventarul instrumentarului, ca el trebuie sa stie exact la ce foloseste fiecare freza

so, cred ca ar trebui sa o las mai moale cu dadaceala... da nu ma pot abtine cand il vad cat se lalaie!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ce tare Vlad!!! brava lui!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mygirl spune:

Buna, sper ca nu ne-ati uitat .
Intru rar ca nu ma prea lasa pitikul la calculator, suntem mai mereu pe drumuri.
Vroiam sa va intreb daca aveti vreun jumper de imprumut/inchiriat/ vanzare, ca Eric s-ar tzopai toata ziua, vai de mainile mele. As vrea asa ceva dar nu am buget alocat sa iau unul nou si nici nu se merita ptr o luna-2 de folosire.

in rest noi suntem bine,sotzul tot plecat. Alexandra clasa a 2-a, invata f bine si ia rezultate bune la concursuri, a crescut si e o adevarata domnisoara. Eric e cuminte, papa tot, inclusiv pe mine :), mai putin lapte praf la biberon. Ma tot chiunui sa-l intarc ca nu prea mai am ce sa-i dau dar nu vrea lapte decat seara cu cereale si la ligurita. Asa ca noaptea ma molfaie incontinuu, dc nu-i dau e scandal.

daca doriti, sambata si duminica la Cora este o activitate ptr copii, Bucatarasul Iscusit. E gratis si copiii invata sa pregateasca singuri gustari sanatoase - si sa le si manance. Demonstartioa este intre orele 13-14, e super! Poate ne intalnim pe acolo. Weekendul trecut au preparat crema de ciocolata fara zahar si bomboane din stafide, migdale si nuca de cocos ...yummy

Mergi la inceput