Mai are cineva uter retrovers si bicorn?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

miralexia ma bucur enorm pentru tine , apropo ca sa fi sigura ca se fixeaza bine bebe , poti sa iei utrogestan de 100 , 2 pastile una dimineata si una seara intravaginal , e pe baza de progesteron si previne avorturile spontane sau foarmarea de hematoame.

ai sa vezi ca va fi bine , pana le pa 6 saptamani chear 7 ai sa ai parte de dureri mici ca la menstruatie dar sunt ok atat timp cat nu sangerezi sau nu te doare tare , ia No-spa linistita si eu utilizez , poti lua pana la 6 pastile pe zi.

te astept cu vesti bune , si daca se confirma inimuta vezi ca exista topic pe forum cu gravidute de septambrie-octombtrie sunt mute fate ca si tine ai va puteti impartasii emotiile.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miralexia spune:

Multumesc Olimp,
Medicul care m-a vazut nu mi-a zis sa iau utrogestan. Ma gandesc sa nu creez vreun dezechilibru hormonal luandu-l fara recomandarea lui. Ce-i drept, nu am analize ca sa stiu cum stau echilibrul hormonal. Sper totusi sa fie ok si sapt viitoare sa ii vad inimioara

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

miralexia poti lua fara nici o problema utrogestan , nu te dezechilibreaza homonal , el sa de foarte des , cum doresti , eu in locul tau as lua mai ales ca ai uterul mai special decat noi .

sarcina usoara si sa ne auzim cu bine




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

14 +

Mergi la inceput