FIV cu Dr. Dragos Albu 73

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

ada, rlk abia dupa ce guvernul aproba bugetul pe 2013, dupa ce se fac socotelile si se aloca fondurile catre ministere, abia atunci se va putea sti daca mai sunt banuti pentru dosare.

Dupa 2 zile de mers munca saptamana asta... e din nou weekend (nu ca asa fi avut mare lucru de facut - m-am dus mai mult degeaba, dar.. nah ). Asa ca va pup pe toate: si de inceput de an si de inceput de weekend!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra1980 spune:

buna fetelor, va pup pe toate si va doresc un an nou plin de bucurii si cat mai multi bebei. eu trebuia sa merg pe 3 ian la eco dar pana la urma am ajuns la sp la flantropia pe 2 ian la urgenta. am manifestat niste dureri foarte mari de burta si mijloc si mi-a curs si ceva din interior si m-am speriat teribil, am zis ca am pierdut sarcina. Dumnezeu este Mare, a tinut cu mine acolo am intalnit-o chiar pe doctora cu care in 2011 am facut chiuretajul la oprirea sarcinii in evolutie. doctora aceasta mi-a recomandat-o doctorul Albu la momentul respectiv si chiar si acum lucreaza cu dansul la MMF. ce mica este lumea. I am explicat ca am facut fiv pe 6 dec cu doctorul albu si a zambit. deoarece doctorul are programari peste pogramari de la rec MMF mi-a zis ca nu poate dr albu sa mi faca eco de confirmare de sarcina si ma programase la doctora Gache. prin urmare daca am intalnit-o pe aceasta doctora Chisleag la Filantropia mi-a zis sa merg marti la dansa la ecografie. seara pe 2 mi a facut eco normala si mi-a zis clar ca sarcina este la locul ei, sacul este perfect normal se vedea si embrionul, acum ramane sa se vada cum se zbate bebele. mi a zis ca nu imi face eco cu sonda sa nu umble la el momentan ca este micut. mi a zis sa stau linistita si ca ne vedem marti pe 8 ian la medlife pt ca 1 sapt conteaza, si vb dansa cu doctorul Albu. Ma linistit, ramane sa merg marti la eco si sa auzim inimioara.(voi avea practic 5 saptamani de cand au fertilizat, cu toate ca ei calculeaza 6 saptamani mi se pare). Aveti grija de voi. Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

Fetelor, azi este ziua mea de nastere si va servesc cu o felie de tortulet virtual. Este cu blat de recunostinta, crema de ganduri norocoase si glazura de urari de beta mare si prunci sanatosi!
Va pupacesc cu drag si ma rog pentru vesti minunate de la voi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra1980 spune:

alilumi: La Multi Ani, multa sanatate bucurii si tot ce iti doresti alaturi de toti cei dragi, tie si mai ales de minunatul baietel. sa ia o zi buna. te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

La multi ani mamico de bebe frumos si zambaret,sanatate,fericire si un fratior sau o surioara cat mai curand pt scumpul Gabriel!
Yummmy,ce tortuletz bun ai facut tu acolo special pt fete...


#9825;#9829;#9825;
Petrecere frumoasa!


Mamica de Maria Irinuca(20.06.2011)
Multumesc Doamne!

Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

fete

Ali la multi ani fericiti si sanatosi!ai un bebe superb sa-ti traiasca,sa fie sanatos!multumesc mult pt tortulet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluxas spune:

Ali - LA MULTI ANI !
Andra - bine ca este totul ok. ce ti-a spus despre durere, de la ce a aparut? si scurgerea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Alilumi, la multi ani! Sa fii sanatoasa si iubita si sa ai parte numai de bucurii alaturi de cei dragi!

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

Alilumi sa traiesti multi ani frumosi, sa fii fericita alaturi de cei dragi, sa te vezi soacra mare si apoi bunica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

La multi ani, consateanca draga!

Mergi la inceput