FIV cu Dr. Dragos Albu 73

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flower29 spune:

da Qiao de atunci si imi este sa nu fi luat vreoinfectie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

cumintzica am avut vreo 3-4 discutii cu Dr. Stan (Ghita Muresean - ca are vreo 2m). E hazliu, dar neexperimentat. Insa, daca te duci cu rezultatul tiparit, sigur iti da tratament. Ultimul telefon la care vorbeam direct cu el, era cel afisat pe site pentru fiv-ul gratuit. Succes!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra1980 spune:

Ralu, imi pare rau! capul sus va fi bine. NU iti pierde speranta. Multi pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

merci, aristica am gasit pe site ca e medic rezident, isi face si el mana pe langa dr white banuiesc ca o sa-mi dea tratamentul...dar mi-e asa ciuda ca aman IA abia asteptam sa incep, ca e clar ca nu merge cu 'naturelul' ...acum sper macar ca amanarea sa fie doar de o luna, ca am tot citit ca sunt femei care nu reusesc sa scape de candida nici dupa luni de tratament...in fine, mi-am facut programare la dr stan pe 3 ianuarie...iar eu pe 9 speram sa incep injectiile

fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluxas spune:

Buna dimineata !!! Ce bine e sa dormi fara sa sune alarmele pentru injectii si pastilute !!!!
Am reusit dupa 3 zile de sunat la ML sa fac o programare la dr. meu preferat sa vedem daca e totul ok si sa ne apucam iar de treaba... Din ce am citit pe net in lung si-n lat se pare ca la a doua incercare sunt sanse mai maricele de a avea rezultat pozitiv, asa ca incepe un an nou si o incercare noua.
Va pup si va astept cu vesti bune!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluxas spune:

cumintzica e grea asteptarea dar sigur va fi cu folos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

ralu , fata curajoasa!
eu...incerc sa fiu rabdatoare...ce altceva pot face? rabdarea mi se pare lectia cea mai grea din toata experienta asta...mai trece o luna/o mensta (oricum viata mea se masoara in menstre de 2 ani)...si inca una...incerc sa zambesc si sa ma pregatesc rabdatoare si optimista pt urmatoarea luna/sansa...e greu...dar ma gandesc ca pana la urma voi reusi!
inteleg ce spui despre ML...si eu am sunat vineri de f multe ori si nu-mi raspundea nimeni...avand serviciul relativ aproape, la pauza, m-am dus personal si mi-am facut programarea la dr stan...am patit la fel cand sa ma programez pt laparo, am sunat innebunita ore in sir...dar, asta e,acolo l-am gasit pe dr albu, asa ca incerc sa trec peste lucruri de genul asta...

noapte frumoasa, fetelor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

Cu mult drag, de la mine pentru voi:

Viata este ca un razboi pe care il incepem cand ne nastem si il terminam doar atunci cand murim… Nu cred ca exista invingatori sau invinsi, ci mai degraba avem lupte pe care le pierdem… si lupte pe care le castigam.
In copilarie vrem sa fim “mari”, in adolescenta nu stim exact ce vrem sa fim, in tinerete suntem oricine vrem sa fim, la maturitate ajungem sa ne cunoastem mai bine (exceptand crizele de identitate, desigur), iar la batranete tanjim sa fim din nou… copii.
Cautam mereu acel “ceva” care sa ne faca sa ne simtim impliniti si… cateodata… ni se pare ca niciodata, niciodata nu il vom gasi. Dar asta nu pentru ca sentimentul de implinire nu ar mai exista, ci pentru ca mereu, mereu, ne dorim altceva cu fiecare punct bifat de pe lista dorintelor noastre. Si daca ne impotmolim undeva, ne inversunam, uitam sa mai privim in jur si sa fim recunoscatori pentru ce am realizat pana in punctul respectiv. Luam totul ca pe un esec personal (nu ca nu ar fi… poate, dar totusi mult prea personal), nu mai acceptam, nu mai suntem impacati cu noi insine…
Daca am gasi puterea (totusi… pe undeva…) sa ne detasam pentru o clipa si sa ne privim cumva… ca “de pe margine”, poate am vedea ca exceptand lucrul pe care nu-l putem avea in acel moment, am bifat suficiente puncte de pe lista noastra, ca in jurul nostru exista oameni, exista bucurie, exista speranta…
Desigur ca aceste lucruri ti se pot spune in fiecare zi de catre fiecare persoana intalnita in cale… Insa pana ce nu ajungem singuri la propriile noastre concluzii (care de altfel nu difera cu nimic de ceea ce am auzit de la ceilalti), nu vom sesiza cat de adevarate sunt. Pentru ca experientele proprii ne maturizeaza si nu ale altora…
Ce am invatat eu de la viata?! Ca este tare ciudata… Ca primesti o groaza de lectii si de cele mai multe ori nu iti dai seama de ele decat la ceva vreme dupa ce ti-au fost administrate… Ca cei mai multi dintre noi avem nevoie de foarte multa rabdare si perseverenta sa ajungem acolo unde ne proprunem… Ca este ca o loterie… Ca ceea ce pierdem pe o parte, castigam pe de alta… Ca banii cu cat ai mai multi, cu atat se cheltuie mai repede si nu aduc fericirea… si desi sunt necesari, nu ei ne fac mai oameni decat suntem… Ca un “colt” al tau valoreaza infinit mai mult decat o fortareata de beton… Ca un copil este la fel de pretios chiar daca nu e “al tau”… Ca poti fi drag, util si indispensabil celor din jur indiferent de cat de plin de lipsuri te vezi tu (de-aia e bine sa ne privim mai des si prin ochii celor dragi)… Ca exista lucruri mai presus de intelegerea noastra (Dumnezeu), ca exista minuni si chiar Mos Craciun (nu, nu am inebunit... inca)!
Cunosc scepticismul care troneaza in sulfetul troienit de durere al deznadajduitului. Te rog insa, sa te opresti pentru un minut si sa derulezi filmul vietii pentru cativa ani inapoi… Sa iti aduci aminte de absolvire, de primul tau sef (chiar daca de toata jalea), de cum l-ai cunoscut pe el, tovarasul de viata, sau de prima iubire (chiar daca “consumata” atat de aiurea), de primul Craciun in casa ta (chiar daca la socrii sau inchiriata), de prima luna in care ai incercat sa ai un bebe si nu ai reusit… Zici ca nu ai pentru ce trai?! Uite, ai! Toate amintirile astea esti tu… Si mai am sa-ti insir o multime de motive… Poate nu stii, dar candva ai ajutat un coleg sa faca un lucru pe care daca nu l-ar fi facut, nu ar fi promovat si viata lui s-ar fi transformat intr-un dezastru… Poate nu stii ca daca intr-o zi nu ai fi ajutat o batrana sa treaca strada, aceasta ar fi fost calcata de o masina sau pradata de un hot… Poate nu stii ca daca nu te-ai fi decis sa il botezi pe finicul tau, in viitor, cand el ar fi avut o problema delicata, ar fi avut si un alt nas, care nu i-ar fi fost aproape sa il ajute sa ia cea mai buna decizie… Da, tu esti toate aceste lucruri trecute, prezente si viitoare... si inca multe altele!
Priveste zapada si nu te uita ca a inceput sa se faca mocirla pe jos. Priveste cerul si nu te uita ca este mohorat! Priveste bradul si nu te uita ca sub el, Mosul nu a adus (inca) cheile casei tale, ale masinii tale, bebelusul tau s.a.m.d. Nu este ultimul Craciun si nici singurele cadouri de care te poti bucura in viata…
Pune punct si ia-o de la capat pe acelasi drum sau pe altul, cu acelasi plan sau cu altul. Reinventeaza-te! Ce mai conteaza un efort in plus fata de cele depuse pana in prezent?! Nu pentru asta este viata?! Cum altfel am mai invata ceva de la ea? Poate ca ale noastre cruci au fost mai grele decat ale altora, tocmai pentru a invata mai mult. Si la ce ne va folosi aceasta suferinta?! Pai pentru ca nepotii nostri, finii nostri… cei dragi noua sa aiba la cine alerga dupa ajutor… Si pe noi cine ne va ajuta?! Dumnezeu, viata, noi insine! Ca tot avem mai multa putere de a indura decat altii… Si nu, nu te da batut! Fa-i in ciuda destinului si rade-i in fata! Fii mai puternic decat el! FII VIATA INSASI!
Alege Viata pentru noul an ce vine! Azi cugeta la ce a fost, la noapte petrece cu sufletul inmuiat in lumina si maine… ia-o de la capat dar mai bun, mai intelept, mai plin de speranta! Si nu uita: gandeste pozitiv! Pentru ca viata se construieste greu dar se darama atat de usor si inutil!
LA MULTI ANI 2013, cu pace si intelegere, sanatate ca este vitala, iubire… multa iubire!, noroc – mai e nevoie si de el-, credinta – in orice iti confera incredere-, prosperitate – sa ne fie bine ca sa facem bine si la altii- si vorba bunicii: “tot raul sa piara in pustiu!”… Si nu uita sa fii recunoscator pentru... VIATA!

doamne LUPTATOARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Fete dragi,
Va urez un an nou fericit,plin cu sanatate,feticire,bucurii,dragoste ,impliniri ,multa liniste sufleteasca alaturi de cei dragi si un bebe la burtica cat mai curand!
La multi ani !
Petrecere frumoasa!



Mamica de Maria Irinuca(20.06.2011)
Multumesc Doamne!

Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Si doctorasul sa fie sanatos si sa aduca fericirea tuturor fetelor albe!



Mamica de Maria Irinuca(20.06.2011)
Multumesc Doamne!

Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.

Mergi la inceput