FIV cu Dr. Dragos Albu 73

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flower29 spune:

La Multi Ani tuturor fetelor! Nu am mai scris demult dar v-am mai citit. felicitari celor care au bebei la burtica sa aveti grija de voi si sperante mari celor ce nu sunt asa de norocoase, printre care si eu. Ralu nu stiu foarte bine povestea ta, dar se intampla sa nu iasa din prima, din pacate de cele mai multe ori nu exista explicatii, fi puternica.
Fetelor cele care ati facut histeroscopie, am si eu nevoie de cateva lamuriri, spuneti-mi cat timp v-a durut burta dupa interventie? eu am aproape o luna sima doare exact la CM si ma dor si sfarcurile, oare sa fi gresit doctorul ceva? sa am vre-o infectie? nu stiu ce sa mai cred si acum nu lucreaza nici dr. Albu pentru a-mi face o programare, dar dupa 1 ianuarie o sa sun sa ma programez.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

La multi ani fetelor! sper ca ati avut si veti avea si in continuare sarbatori fericite si linistite!

flower poate trebuie sa-ti vina si de-asta te doare?

ralu imi pare tare rau ca n-a fost sa fie de data asta sunt multe dovezi aici pe forum ca cea de-a doua incercare poate fi si cea reusita asa ca nu te descuraja, ai dat peste un mic hop dar in nici un caz nu asta e finalul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

ralu opresti tot tratamentul de azi.
flower te-a durut asa mereu de atunci sau au aparut simptomele acum ? eu nu imi amintesc sa ma fi durut burta, am avut doar ceva rozalelei cateva zile care pana la urma au dat in cm (in z17 !) sani sensibili am avut in luna de dupa chiuretaj cand am luat Climen, de nu suportam nimic pe mine si dupa vre-un an si ceva, fara nici o legatura cu nimic, intre ovulatie si cm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Ralu imi pare sincer rau, fii tare...viata merge inainte....si nu te a batuta...mii de pupici
Flower pe mine m a durut doar in ziua respectiva si dupa nu am mai avut nimik, si mai ales ca la mine a fost compicat, a si curatat foarte mult pe acolo....sa iti faci un control...te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluxas spune:

Mi-am mai revenit dupa vestea de astazi. Imi pusesem toate sperantele caci nu mai avem bani sa facem alt FIV. Mai avem o sansa, dar aceasta este mai mica decat aceasta pierduta, cu 2 pui congelati. Erau ei de grad 1 si 1,5 dar pt ziua 3 aveau doar 4 celule, respectiv 6 celule, asa ca nu cred ca rezista la decongelare. Vom mai vedea ce va mai fi.
Sa stiti ca nu plec de aici !!!!!! Stau cu ochii pe voi!!!!!
Va pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

raluxas...

fetelor, am si eu nevoie de ajutor! in ianuarie eram hotarata sa incep tratamentul de IA, asa ca mi-am refacut analizele de secretie si mi-a iesit candida si posibil gardnerella vaginalis ... mie aproape niciodata nu imi ies prea bine analizele de secretie(cel putin bacilii gram negativi f frecventi, desi am facut de vreo 3 ori tratementul prescris si de dr White: gynophilus)...se pare ca sunt infectii dese la femei ,o cauza fiind antibioticile, dar eu nici macar nu am luat de curand antibiotice
ati avut vreuna dintre voi asa ceva, si totusi dr v-a spus ca se poate continua cu IA/FIV? (si la laparoscopie aveam vaginita-bacili negativi frecventi, insa dr albu nu a considerat ca e vreo problema)? am mai citit ca unii doctori considera ca se poate continua tratementul ia/fiv, iar infectiile se pot trata si dupa...

nici nu stiu ce sa fac ...imi mai trecea prin cap sa dau un email sau un sms dnei lucia (nu stiu prea bine cine e, dar se pare ca e mana dreapta a dlui albu ) si poate imi spunea ea daca pot incepe tratementul IA asa...dr-lui albu, mi-e jena sa-i dau sms cu asa ceva, probabil ca nici nu mi-ar raspunde...
daca nu, o sa aman cel putin o luna , o sa ma duc la orice doctor (ca pe albu il prind prea greu)sa-mi dea un tratament pt nenorocirile astea de infectii...si sa repet iar...

multumesc pt raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

ralu imi pare rau
cumintica poti sa-i dai sms lui albu si-ti da trataemnt prin tel.
qiao superb Gugu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

ari cel mai frumos, mai destept, mai iubaret porumbel
cumintica da sms. din ce am remarcat eu, dr A e precaut cu infectiile si nu face interventii ca sa nu duca o infectie joasa mai sus. eu am amanat schema de FIV dupa ce am terminat de luat AC din cauza unei infectii cu Klebsiella in urina. mi-a dat antibiotice, dar eram cam la limita cu timpul si mi-a fost teama ca rez vor iesi fals negative daca repet analiza prea repede, asa ca am preferat sa aman. cand am mai mers la alti dr (nu romani) au zis ca noi suntem supra-analizate, ei secretiile, de ex, le cer sa nu fie mai vechi de 1 an (Albu le cere inainte de fiecare procedura) si in caz ca apare ceva trateaza in sarcina. eu sunt adepta unei atitudini mai prudente, intr-o eventuala sarcina as avea destule lucruri de care sa am grija ca sa ma impovarez cu un stres in plus.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns London2012 spune:

Ralu, imi pare rau! si suntem langa tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

aristica, qiao
mi-am luat inima in dinti si i-am trimis sms lui dr albu; mi-a raspuns sa nu incep tratamentul pt IA, ci sa ma duc la dr stan...ati fost cumva pe la dansul/stiti daca dau repede de el (apare pe fisa mea de operatie cum ca ar fi asistat si dansul, dar habar nu am, dormeam bustean ), o sa sun la medlife sa vad cand il gasesc ...

toate fetele albe!

Mergi la inceput