Bobocei de septembrie-octombrie 2012(8)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

buna mamici,
carmen cred ca se poate la orice magazin dm sau online..eu am primit un mail de la ei c-o sa-mi trimita primul pachet in ianuarie..
moro imi pare rau ca va tot chinuiti cu suptul..si la david se vad jos, cam pe unde ae fi caninii, 2 puncte mai albe..
cat despre san, eu sunt tare suparata..la-nceput aveam lapte ca proasta, aveam 2 laptarii cat china, aproape de mastita am fost si eu pana am ajuns la pompa..dar david nu putea sa suga, era prea mic..am zis ca-i si nascut mai repede, n-o sa-l chinui..ii dadeam lm cu bibe..apoi am rarit mulsurile si am inceput sa-i dau si lp...acuma suge, mai bine zis ar suge si nu are ce...mi ciuda de mor!
oli am citit despre diversificare pe linkul de la tine, mi se pare logic..si mai la indemana, mai "de mamica" si nu din carti de specialitate...o intrebare am totusi: se recomanda sa incepi cu un singur aliment...cand incepi cu supica, acolo sunt mai multe legume, nu-i bai? daca se-ntampla ceva, cum iti dai seama de la care leguma a patit-o?
eu am avut o zi de groaza..si o noapte la fel..a-nceput cu plansete aseara, a continuat azi-noapte si azi..am zis ca-mi dau duhul..si nu plans tot timpul, scanceala si maraiala, asa sa ne-auda toti vecinii...am tras cateva plansuri, de nu stiam care plangem mai tare..in toiul unei reprize de plans m-a sunat mama si cand m-a auzit, am bagat-o in boale...intr-o ora a fost la mine, sa stea cu mine, sa ma calmez, linistesc, sa pot face si eu o baie ca de dusuri m-am saturat,sa facem mancare...
va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Mirabela, sper sincer sa vorbesc degeaba. Dar ai fost la un doctor sa verifice sanul ala pe care il refuza?
Nu vreau sa sperii pe nimeni, adica voi stiti ca eu oricum pot sa dau rapid in paranoia, dar stiu ca multe mamici care au descoperit o problema in alaptare au descoperit tocmai pentru ca bb refuza un san...Cel mai sigur nu e nimic, dar daca ai drum la ginecolog nu strica sa adresezi o intrebare.

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Am pus in galeria mesajului de mai sus si cele doua poze cu schema de diversificare a dnei dr Culcer. Nu am verificat-o personal, s-a transmis tot asa de la mamica la mamica.

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sept.oct2012 spune:

capitol nou

Mergi la inceput