Prejudecati culinare

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns izabela88 spune:

vai de mine!!!!
si eu credeam ca sunt pretentioasa...
daca as merge in tari cu meniuri exotice,cred ca as gusta (aproape)orice,insa am mari retineri in privinta prietenilor patrupezi(caini,pisici).
mersi de pont,ana 25!
am cateva pungi de "blana" de curcan si nu stiam ce sa fac cu ele.grasimea,in schimb,o topesc si o pun in borcane,la frigider.cand cumpar carne de pui(destul de rar),si fac supa,adaug o lingurita de grasime si capata culoarea si gustul celei de casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Citat:
citat din mesajul lui caress

Lasa ca imi raman mie toate variantele, prea multe chiar... Eu in afara de carne,si de anumite feluri de peste (cu gust prea pregnant de peste)nu prea am alimente pe care nici macar nu le gust.E adevarat ca nu mananc gras deloc,nu imi place anghinarea, nu imi place finocchio-nu stiu cum ii zice in romana,nu ma omor dupa dulciurile facute doar din coca,gen chec,cozonac,negresa,briose,etc.Nu imi plac: ciorba de peste,margarina,legumele care sunt fierte prea tare si devin moi de tot(conopida,broccoli,dovlecel), icrele -pt ca mi se par prea grase.Ceea ce detest la modul absolut sunt stridiile-in conditiile in care ador pestele crud-au un gust absolut oribil pentru mine.

Nu discutam de ganganii prajite,lacuste,serpi si alte scarbosenii,nu am avut ocazia dar nu cred ca as fi tentata sa gust.

PS Carmen, cand primesti borcanele cu icre rosii si nu stii ce sa faci cu ele, call me!In 15 minute sunt la poarta! :)


cica nu esti pretentioasa, nuuuuuuuuuuu... si ai facut ditai pomelnicu'
nu imi aduc aminte sa ai probleme cu clatitele, si alea tot din coca sunt
icre rosii au la ikea, parol si pe la carrefour, am vazut eu in niste castroane
oricum, ocolesc de la distanta raionul care miroase a peste...

Mergi la inceput