Juniori de Iulie - August 2004 * (107)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

io la munca..in conditiile in care am luat doar mai putin de jumatate din salariul pe noiembrie ,da?..in fine.
Andries sa va traiasca!!!! De ce l-ati luat asa de mare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata, si eu pe aici, dar cu o lene cat casa, nu stiu cum ma mobilizez luni la munca :(. Nu am mai stat acasa 3 saptamani de cand eram in concediul pentru cresterea copilului

Kim, tu lucrezi sambata?

Andries, sa va traiasca Matrix, e superb!! Asa creste familia, eu sunt atasata total de motan si de caine :)

Va doresc un weekend linistit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

da!..2 sambete/luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Multumesc, multumesc!
Ne-am luat "belea in casa"sau mai bine zis in curte. L-am luat atat de mare pentru ca am vrut sa il pun direct in curte si la CG termoreglarea si-o poate face cam pe la 3 luni jumate. Cum majoritatea puilor stau pana la 2 luni si apoi sunt luati, cei ce raman mai mari de 3 luni jumatate sunt mai greu de gasit, asa ca am gasit unul de 5 luni si jumatate pe care initial l-a rezervat cineva si apoi nu l-a mai vrut. Asa a ramas crescatorul cu el maricel si nu mai putea sa-l dea. L-am luat noi, e un simpatic. Dar complet zapacit, nici numele nu-l stie ca lumea sa vezi acum chinuiala cu predresajul si dresajul cainelui. Adica un pui "mare"vine cu avantaje si dezavantaje.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Copiii se inteleg foarte bine cu el, stau mai putin in casa si mai mult in curte , mai greu a fost drumul Praid - Cluj - Bucuresti. Dar va spun cinstit, nu e caine de tinut la bloc sub nici o forma. Eu am avut CG la bloc, chiar 2, si nu recomand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ziua buna doamnelor!
gata cu distractia... la munca de azi.
mai zic inca o data la multi ani cu multa multa fericire si bucurii!

Andries, he, pupam skiorii, bravo lor! si sa va traiasca noul membru al familiei.

noi am stat acasa. si de craciun, si de revelion. a fost chiar super, am dormit, am stat cu copiii.. singura problema e ca am zacut pe 1 doar eu, am facut o indigestie. in rest.... re-la-xa-re. de azi am pus ghetele in cui, gata.

o saptamana super sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata! LA MULTI ANI, un 2013 cu multe bucurii va doresc!!!!!

Andries - sa va traiasca noua achizitie din familie, bucuria copiilor banuiesc...!

Azi sunt la birou...a fost asa de bine 2 saptamini acasa...nici nu-mi amintesc cind a fost ultima oara cind am mai stat atitea zile acasa...am vazut seriale (acasa), am fost la cinema (o data cu sotul, de 2 ori cu copiii), am facut miscare, am gatit, m-am rasfatat... una peste alta, a fost tare bine!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Wow eu astazi mai am inca o zi de concediu, de maine incep in forta cu un training tehnic.

Dar a fost tare bine in concediu, de data asta si eu am apucat sa fac o droaie de lucruri pe care in mod normal nu apucam, sa fie asta un semn ca au crescut copiii?

Multumesc de urari, sper sa ne bucuram de el. Acum ca ne-am luat beleaua in curte, trebuie sa ii facem si lui un mic loc in viata noastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

La multi ani Ioane si Ioni!

Ioana, la multi ani fericiti!
Corina, sa-ti traiasca printesa cea mica!
Carmen, sa-ti traiasca voinicul!

Sa-mi traiasca galusca si sotul!

Io fusei cu musafirii pe cap (au venit ai mei in weekend) asa ca m-am "rasfatat" cu pregatit de cozonaci, sarmale, salata boeuf si alte bunatati...
Aseara eram obositi amandoi...:) Ne-am "revenit" dupa conced!

O saptamana minunata sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

La multi ani Ioana!!!
La multi ani Oana si Ion de Cristalina...
La multi ani Ionu' de la Iesi..
La multi ani pentru pustoiaca Corina!

mai este cineva?

Mergi la inceput