Juniori de Iulie - August 2004 * (107)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Robi deci joci Poe intr-o veselie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata,

Mandrele mele au strans cate 50 de lei de la sorcova, dar au banii de cumintenie
Noi pe astia i-am introdus in clasa I-a si continuam. In a I-a nu si-a strans nici macar de o Barbie. Acu' vor telefoane...

Sunt zombie, ma vlaguieste lipsa de somn (dar nu-mi vine sa iau de acu' pastile...pai la nooj' de ani, unde vreau eu sa ajung , ce mai fac?!)
Si parca am avut o presimtire, pe John l-a chemat ministrul, sigur il pun director Nici asa nu venea prea devreme acasa
In schimb eu sunt celebra, tot institutul ma cauta, sa-l conving ca macar atunci sa imbrace altceva decat blugi

Hai sa avem o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Citat:
citat din mesajul lui g_ioana

Meii da ii puneti sa presteze ceva si-i platiti sau cum strang bani???
A mea are stransi din colindat vreo 200 de lei...dar alte modalitati de plata nu-mi vin in cap
o seara buna

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,aripile mele,
gorodeii noi



Well la noi e complicata treaba. Copiii mei (mai ales Mircea) sustin ca ei au program de adult daca pleaca de acasa la 7 (Vic) sau 8 (Mircea) si merg la gradi/scoala/after si alte activitati si ajung acasa la 18 sau 19. Deci ei sustin ca fac treaba in plus fata de scoala obligatorie, treaba pe care alti copii nu o fac. Deci merita un "salariu" care de asemea poate fi "taiat" daca nu-si indeplinesc obligatiile corect. Asa ca fiecare are salariu 100 lei lunar si lui Vic i l-am taiat o data pentru ca nu si-a facut temele.

In plus mai sunt "oportunitati" de gen: spalat masina interior/exterior 10 lei sau premii pentru concursuri care pot fi diverse obiecte sau 50 lei bani cash (recent Vic a inceput sa prefere cash ul).

Copiii mei au colindat gratis, doar din placerea lor, nu au cerut bani nici la colinde, nici la sorcova desi au cam impresionat audienta cu numarul de colinde stiute. Iar cei mici au fost si cu gradinita la biserica si au colindat si acolo si au mai fost si la o firma si au colindat pe bomboane aici Mircea a spart targul ca el fiind mai mic si cu voce a fost apreciat super si a venit cu o traista de bomboane.

Mircea a mai venit cu initiativa sa-si vanda jucariile vechi sa mai faca rost de bani si m-a rugat sa vorbesc cu seful meu sa ii gaseasca si lui ceva de lucru la birou la mine ca ar putea sa lucreze si el o zi pe saptamana, de exemplu a spus ca poate sa aseze cartile el nu stie ca nu avem rafturi de carti





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Super tare Mirciulix

Giulik a facut bani ... eu i am tot dat maruntisurile de la 1 leu in jos, astfel a strans 70 de lei parca; vrea sa ajunga la 100 :-) Dar nu ii vrea dintr o hartie, ea vrea multe hartii marunte :-)))

In alta ordine de idei ... e miercuri si deja urasc diminetile. Seara nu se poate dezlipi de birou decat cu scandal, iar dimineata ... well, ma gandesc la perfuzii cu cafea, dar nu mie :P




Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Noi am reinstaurat regula cu 9:15 stingerea, e drept ca am avut ceva scandal, dar nu au incotro. Evident ca dau stingerea la si 15 dar efectiv de dormit dorm la si 45 ca trebuie sa ne luptam in dormitor, bataie cu perne, chiraiala in fiecare seara dar asta-i farmecul. Cred ca de la anul, cand si Mircea va pleca la 7, va fi mai usor, vom fi ca o mica armata dimineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Giulia e rupta de oboseala, dar o apuca muncile ei vesnice de lipit, taiat, bibilit, desenat ca ea atunci vrea, la 9 si un sfert de exemplu, ca stie ca la 9 juma e stingerea. Dupa care moare de foame ... evident ... Am zis ca i confisc ceasurile si nu va mai sti cum sa traga de timp :D
Prevad ca ne va lua 2-3 saptamani sa si intre in ritm si sa cada la datorie la timp, mai ales ca a trecut la 3 antrenamente / saptamana la karate si acolo ii munceste o ora juma :D


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

excelent daca are 3 antrenamente !! ii ajuta sa-si mentina o minte proaspata si le creste si disciplina. Si Mircea e mai cooperant cand executa cele 2 antrenamente de aikido per saptamana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Hello!

Copilul meu a facut 700 lei cu colinda si uratul, mergand doar la 2 vecini, o matusa, la bunici...
Jumate i-a cheltuit el, ceilalti au intrat "la rulaj", mai intreaba el daca mai are bani, dar nu insista prea tare :)

Andries, da, joc Pou cand prind si eu tableta :)

Eu deja simt ca am nevoie de o vacanta, desi am stat 17 zile acasa de Craciun...

Cristal, pai trebuie sa te gandesti la tinute trendy-office cu blugi, camasa, sacou pentru dl.director :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

ma tot gandesc daca e bine asa, are zilnic ceva activitate, chiar daca toate se incheie pana max la 18,30. si nu vrea sa renunte inca la nimic.
merge luni+miercuri+vineri la karate, martea e ziua sfanta la profa de pictura si joia ramane zdranga-zdranga la chitara ...


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=176580&whichpage=1
haideti sa o ajutam pe Lia sa si ajute nepotica


Apoi Roberta, suuuper asa cu asa buget.
Eu i-am zis Giuliei ca s ar putea sa ma imprumute cu 35 lei cantina cand voi fi inainte de zilele mari de salar / avans :D
A zis ca decat sa moara de foame, mi i imprumuta.
Vi-am zis ca mananca mult ? :D


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput