Bulgarasi:La multi ani Rafael si Andrada(41)!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Kraluca,Alexa-multumim de urari
Ramasesem datoare cu raspuns, Secret Santa mi-a adus un "glob magic"cu un Mos Craciun incarcat cu daruri si are o melodie superba.Si eu si Andrei suntem incantati de el.Multumim Santa
spor la treaba fetelor ca sigur e destula de facut.
Desi e pranzul acum , dau eu cafeaua
suziq- drum bun sa ajungeti cu bine si sa iti incarci bateriile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

Lali - multumim de cafea!
daca pana acum se intra rar, cu sarbatorile astea cred ca se va intra mult mai rar pe forum
la multe lunite fericite Alex de Alexa.sa scapi repede de orteze si sa o iei la fuga bucuros!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ziua buna fetelor!
Noi suntem la tzara am taiat porcul ieri. Am si pozat copiii calare pe el :))
Azi ne pregatim de petrecerea lui radu (care va fi maine), apoi urmeaza pregatirile pt craciun.
Va pup, merg sa mai dau doua trei indicatii la bunici si ma cuuuulc putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Ziua buna fetelor!
Noi suntem la tzara am taiat porcul ieri. Am si pozat copiii calare pe el :))
Azi ne pregatim de petrecerea lui radu (care va fi maine), apoi urmeaza pregatirile pt craciun.
Va pup, merg sa mai dau doua trei indicatii la bunici si ma cuuuulc putin

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


cum ati pozat copiii calare? pe porc? vreau dovada!!

Sa aveti o petrecere frumoasa maine! Asteptam pozele!

Ahhh, ce te invidiez..Azi la ea, se duce la nani, in toiul zilei

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Buna fetelor!!
Chiar ca se scrie din ce in ce mai putin pe forum in ultima vreme...intradevar e mult mai usor de postat pe fb, in schimb mi se pare mai usor de urmarit aici. Recunosc ca eu nu am mai intrat de mult aici, iar pe fb mai mult seara dupa ce se culca copiii...tare greu cu timpul liber

Alice, super tare. Vrem sa vedem si noi calaretii
Petrecere frumoasa!!

Lali, Amelia, ma bucur ca v-ati simtit bine, trebuie neaparat sa repetam evenimentul, si poate reusim sa ne adunam toate. Ar fi super.

Felicitari Filip de Bulinutza!! Are baiat mare mami...

La multe lunite sarbatoritilor de azi!!!

O zi frumoasa sa aveti! Si spor la pregatiri!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Buna dimineata! Dau o cafea.
Multumim de urari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Neata! primim cafeaua cu drag

Eu incerc sa mai fac astazi una alta pt Craciun. Curatenia e gata, dar nu e facuta ca in alti ani , ma streseaza gandul asta, dar asta e. Cu toate ca imi propusesem sa nu fac alte dulciuri in afara de cele pe care le-am facut cu soacra joi, parca nu e sarbatoare fara cozonac, asa ca bag si eu 2 la cuptor. In rest, fac niste salate aperitiv, muschi de porc la cuptor, o ciorbita de vacuta si atat. In 26 mergem la dansa care face curcan si purcelas la protap.

Ieri mi s-a facut rau, din nou, pe masina, chiar inainte sa ajungem la soacra, dar mi-am revenit dupa o ora de somn. Spre seara inainte sa plecam spre casa s-a intamplat ce nu mi s-a intamplat veci de cand am fata. Am lasat-o cu soacra-mea sa merg pina la baie sa ma spal pe maini si nici n-am inchis bine usa la baie cand aud o bufnitura, un icnet si apoi hohote de plans. Doamna a lasat fata in pat si s-a dus la dulapul cu haine sa caute o rochie. Mi-a zis servitoarea ca Iris a picat cu spatele, direct in cap si picioarele i-au venit peste umeri. Cand am ajuns eu la fata, ca nu-s mai mult de 2 metri, era vinata la gura si nu putea respira de plans. Ea nu mi-a zis ce si cum s-a intamplat, doar ca era pe jos, a incercat sa se ridice de latura patului si a picat. Betty, mi-a povestit mai apoi, in ideea in care sa supraveghez fata. Nu va zic ce spaima am tras cand a dormit de la 18 la 19, apoi de la 20 la 22 si de la 22 s-a mai trezit numai la 6. Am facut cu randul azi noapte, de frica sa nu i se opreasca respiratia sau stiu ce altceva se putea intampla. Aia a fost sansa mea sa o lovesc, dar nu mi-a spus adevarul si n-am vrut sa ii fac rau fetei aleia.

In fine... Ce gatiti bun de Craciun?

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Mihaela deci eu o plesneam pur si simplu k era langa ea si in loc sa aibe grija de Iris s-a ocupat de altceva...cat iti lua sa faci un pipi:? ce ramanea fara rochie? cand mai plange asa de se invineteste sa-i suflii in fata sa traga aer, ei fac apnee d-aia se invinetesc..stai linistita k nu a patit fata nimic ...a dormit ff bine
te pup si Sarbatori fericite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

va pup fetele
nu am avut timp de nimic...umblaam ca bezmeticii cu totii cupiii dupa noi...
filip a facut 38.3 in seara asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

Oare ce se intampla de asa multi bulgarasi au febra? eu sper ca Mos Craciun sa aduca sanatate tuturor, dar in special copiilor, ca ei sunt mai firavi...
mihaela - sper sa gasesti momentul sa-i dai peste nas... nu stie sa aiba grija de un copil 2 minute!? si mai e si mincinoasa pe deasupra!
Ligia - ma bucur ca intri si pe aici.... la mai multe!
lali - am abandonat cornuletele si ma limitez la o praji cu branza, ca sa guste si pitica.


Mergi la inceput