Bulgarasi:La multi ani Rafael si Andrada(41)!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

salutare si de la noi,sper ca mesajul asta sa il pot trimite.Am scris ieri unul luuung pe telefon in timp ce Andrei dormea si cand sa il trimit a cazut netul este a doua oara cand patesc asa ...i fine.
Vad ca vacanta a fost buna ptr toata lumea ... si nu pot decat sa ma bucur,imi pare rau ca a trecut atat de repede si nu am putut sa ma vad cu toate fetele.. dar prin martie poate reusim
Dari- cum esti ti-a trecut raceala , sper sa nu ia si cei mici ca asta iti mai lipseste ..hai unsa treaca repede.
Adc- super traba cu vacanta sus pe munte , ma bucur ca ai reusit sa iti incarci cat de cat bateriile, cred ca Andra a fost super incantata de tot si mai ales ca ati reusit sa mergeti cu totii, in formula completa
Suziq-felicitari ptr iesirea in 2 si mai ales lui Vladut ca a inceput sa manance bine.
Georgia- am citit postarea ta , draga mea "BUTOIUIL" a fost ptr 2012 acum gata suntem in 2013,cand simti ca te afuzi uita-te la puiul tau de om,nimeni si nimic nu merita sa te necajeasca,hai capul sus ca vin zile BUUUNE
Letitia - da eu am fostma bucur ca te-am "nimerit"desi aveam emotii mari daca sau nu are sa iti placa .
Apropos de asta
1.vroiam sa multumesc lui Lexi -ptr ca a venit cu ideea de Secret santa si lui Olga ca a pus in aplicare si ne-a facilitat intalnirea 2. mi-ar fi placut ca fetele sa posteze si aici pareri impresii despre SS nu doar pe fb avand in vedere ca aici s-a initiai jocul ... dar asta este doar o parere personala nu vreau sa supar pe nimeni
Multumim de urari de drum bun tuturor, noi am ajuns la Paris de 2 zile , Andrei a fost un cumintel pe toata durata zborului desi a fost ptr prima data cand nu a dormit.Cel mai tare m=a obosit si enervat comportamentul unei fam cu 2 copii care a stat in spatele meu.Atat ce a plans copilul cel mare de 4 ani de ti se rupea sufletul.. nu va povestesc mai multe sa nu va indispun.
Lexi bine ati ajuns acasa - ne-au lipsit postarile tale,asa-i vacanta cam scurta...dar bine si asa.
Alexa - felicitari ptr Alex umblaret
Spunem si noi LA MULTI ANI RAFAELsa cresti mare sanatos, voios si norocos
LA MULTI ANI ALY_K - SANATATE FERICIRE SI MULTA IUBIRE.
Asa este de acum avem bulgarasi de sarbatorit in fiecare zi ... unul vate unul ramane fara mot.
kraluca, ica7, bulinuta,mihaela, olguta,alina
Fetelor am mai intrebat sa strig catalogul ?
hai o zi buna va doresc tuturor




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multi ani Rafael!

sa cresti mare si frumos si sa aduci numai bucurii parintilor!

La multi ani Aly_k!


Eu am descoperit vinovatul pentru lipsa comentariilor aici pe DC - smarttelefonul ...,
daca ar face si DC o varianta mai usoara pentru telefoane.... unde sa nu se blocheze reclamele... si sa pierzi com ar fi foarte simplu

DA, eu as vrea ca data de 13 a fiecarei luni sa fie pentru DC.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

lali - nu striga catalogul ca pe 13 e zi DC. poate nu dispare si grupul nostru cum s-a intamplat la strumfi
fetelor, ne-am propus si noi o iesire din tara cu pitica anul asta. trebuie sa-i fac pasaport? nu dati cu rosii, insa chiar nu ma pricep. sunt curioasa sa vad cum va reactiona in avion


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Kraluca -sigur ii tb pasaport motatei.La cei mici este valabil 3ani .In avion o sa ii placa pt ca trepidatiile ii atrag pe copii .daca pleaca doar un parinte cu copilul ii trebuie procura notariala din partea celuilalt parinte ( sa ai si o copie xerox la tine). Si unde plecati???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Kraluca -sigur ii tb pasaport motatei.La cei mici este valabil 3ani .In avion o sa ii placa pt ca trepidatiile ii atrag pe copii .daca pleaca doar un parinte cu copilul ii trebuie procura notariala din partea celuilalt parinte ( sa ai si o copie xerox la tine). Si unde plecati???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

eu am restante si trebuie sa urez la multi ani tuturor sarbatorilor de anul asta... deci:
Rafi, pui iubit!
Vlad, copil precoce! ce ne mai pregatesti?
Gruia, bulgaras frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata!
Lali , ma bucur ca v-ati intors cu bine. Cat despre SS, iti spun cum a fost la mine: am fost SS pentru tebligia si i-am trimis un CD cu colinde, o prajitura traditionala germana de Craciun, ceai cu scortisoara, un pliant despre Trier, o ciocolata iar pentru Andrei am pus niste ornamente de pom cu "baby's first Christmas", o caciulita de Mos si un ingeras din martipan.
SS al meu a fost Mar_ysa si am primit un set inel cu cercei f frumos, o lotiune de corp, un sapun cu buretel iar fetele au primit cate un botosel (decoratiune din aceea de pom) in interiorul caruia era cate un fular facut de mainile pricepute ale Craciunitei. Superbe!!! Fetele le poarta cu mare placere.
Sper ca n-am uitat nimic, inca sunt ametita de pe drum asa ca nu e exclus sa mai uit una-alta...
Krlauca, iti trebuie pasaport pentru Ariana. Ii poti face unul temporar, cu valabilitate 1 an sau unul pe 3 ani. Ala pe 3 ani e mai scump si dureaza mai mult pana ti-l face, dar 3 ani stai linistita.
Suzieq, ma bucur ca a inceput sa pape Vladut, sper s-o tina tot asa!
Eu nu stiu ce-a avut Jo azi-noapte ca atata s-a foit de parca ar fi avut piper in . Tare prost am dormit.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Am uitat sa spun ca noi pe 5 am rupt turta Ioanei. A luat de pe tava, in ordine, cheile de la masina, banii si rujul. A fost tare frumos, am avut o petrecere reusita iar Jo a fost o cuminte!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Buna fetelor.. daca va plac lucrusoarele Handmade, daca cautati un cadou deosebit (caciulite, fulare, botosei, hainute ) va invit cu drag sa vizitati pagina mea

https://www.facebook.com/bebelus.homemade

Scuze de deranj si va doresc o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Georgia, sa stii ca mie imi place mult mai tare pe DC, dar recunosc ca pe FB e mai usor... iar al doilea avantaj al FB e ca poti pune o fata si un nume in spatele unui nickname. Imi pare tare rau ca nu ai aflat de intalnire, mie una mi-ar fi placut tare mult sa te cunosc pe tine si pe printesa ta!

Si ca veni vorba de intalniri - am chef de o iesire intre fete, dar eu nu prea pot seara... as putea insa la pranz sa imi iau o pauza de masa de doua ore si sa ma vad cu voi, se baga cineva? Sa zicem saptamana viitoare joi in Herastrau de la 12:30?

Mihaela, mi-ar placea tare sa ne vedem! Vacanta in Cipru tine de o alta dorinta de-a mea: sa ne facem prieteni noi; si niste prieteni noi (de vreo 3 ani) ne tot roaga sa mergem cu ei in Cipru, ca stiu un loc special. Nu am mai multe detalii, dar cand le voi avea o sa ti le comunic si daca suntem la o distanta rezonabila nu concep sa nu ne vedem!

Bulinuta, ce v-a zis chirurgul? Sa va fie de bine vacanta si petrecerea lui Rares!

Alexa, felicitari pentru baiatul desurcaret!

Suzieq, ma mira ce zici tu de foiala lui Vladut, nu credeam ca la varsta asta mai pot avea discomfort gastric...

Adc, apropo de FIV-oase, eu nu pot sa ma uit in ochii celor care se chinuie sa faca copii... am o colega la birou si parca ma simt vinovata cand vorbesc despre copiii mei in preajma ei, chiar daca sunt nedormita, stresata de diverse, gen muci si bube, stiu ca se simte implinirea in glasul meu si o vad ca se intristeaza.

Suzieq, vrei sa scapi de socra-ta si nu stii cum? D-aia-i faci reclama?

Lali, uite ca scriu si eu cum a fost cu SS la mine – am fost SS pentru Olguttza si i-am luat un ornament de Craciun cu un ren pe o sanie si un buchet dulce – niste trufe de ciocolata aranjate sub forma de buchet de flori (dupa principiu, daca eu nu pot slabi, macar sa se ingrase si prietenele mele ). Ce am primit stii

Lexi – si mie mi-ai lipsit si imi pare rau ca nu am apucat sa ne cunoastem cat ai fost in tara. Iar apropo de piperul din , azi noapte culmea m-a deranjat mai tare cea mare, care a venit la noi in pat pe la 23 si s-a foit toata noaptea!

Sa aveti un week-end minunat!


Mergi la inceput