Bulgarasi:La multi ani Rafael si Andrada(41)!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Toni, ma bucur enorm ca ai scris. Te mai asteptam pe aici cu vesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Alexa- se vede ca nu bausem cafeaua,noroc cu tine ca uitam sa felicit bulgarasii de azi.La multe lunite frumoase ptr Adela si Cristian -sa cresteti mari sanatosi si norocosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

Seara buna!
la multe lunite fericite Adela si Cristian! peste o luna ramaneti fara mot
lexi - sa stii ca e pustiu forumul fara tine!
ligia - stiu ca mai tragi cate-un ochi pe aici sa vezi ce se mai intampla... asteptam si postari
altesa - hai ca se poate!
lady - tu te plangi ca revii la munca, iar eu aveam momente cand voiam neaparat sa schimb mediul/oamenii. bine ca mi-am revenit.
Iaura - ce mai face frumoasa bucalata?
alice, alina, alexa, lali - felicitari pentru perseverenta cu care ne tineti la curent pe forum!
bulinutz - ce mai face rares? ati mai plecat de revelion?
suzie, adc, dari - ce face gasca de la tm? asteptam noutati de la pitici. si mamici
carina, aerlilian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Voi ce faceti Raluca, cum mai sunteti?

Noi inca nu am pregatit nimic pt ziua lui Filip si mai e asa putin.. Oricum facem ceva restrans, o petrecere intima, dar tot trebuie sa ma pregatesc. Fiindca ziua lui, 14 ianuarie pica intr-o luni, am hotarat sa ii taiem motul in we, adik pe 19 sau 20.

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

La multe lunite Ariana, Adela Alexandra, Cristi!! Sa cresteti mari si sanatosi!!

Raluca, noi suntem bine, multumim de intrebare, crestem ... mai mult in greutate ...mananca bubu orice i se ofera si de cele mai multe ori nici nu stie sa se opreasca...dar sper ca atunci cand va merge va da jos burtile si fundul, care momentan il impiedica sa o ia din loc. Dintii ne mai dau batai de cap...si zile agitate, avem 5 momentan dar se pare ca se pregateste inca unul sa iasa in curand. Emma e o surioara tare grijulie, incearca sa-l stimuleze pe cat posibil, il plimba de manute, il invata sa paseasca, se joaca cu el...iar el e topit dupa ea, o urmeaza (in 4 labe si mai mult tarash, pe coate) peste tot in casa. O si striga, pe limba lui evident, si mai mult tipa dupa ea, iar Emma e imediat la cheremul lui...momentan, om vedea cand mai creste daca nu se va incuia in camera sa scape de el .

Voi cum mai sunteti, Raluca?

Amelia, cum e la Straja? Sa ne povestesti mai multe? Ati dus-o pe Andra la un monitor de ski sau ea stia deja sa skieze? Si noi vrem sa o punem pe Emma anul asta pe skiuri si momentan cautam monitor.

Luiza, bine ati revenit. Cum a fost in deplasare? I-a fost lui Vladut dor de casa?

O noapte buna sa aveti! Va


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

La multi ani Alexandra si Patricia Maria!

Dari, am ajuns ieri acasa, ar Vladut este in extaz, imorastie tot prin casa si cerceteaza orice coltisor. Azi noapte a fost ok, am avut 3 mici treziri dar ma asteptam la mai mult dupa un drum asa de lung.
Vestea cea buna este ca a inceput si el sa manance mai bine, nu stiu ce i-a facut bunica-sa, dar cand ne-am intors de la rev nu-l recunosteam si cum zici tu...mananca aproape orice. Incep de astazi sa-i scot mesele de lapte de peste zi, ieri pe drum nu a vrut deloc lapte si a dormit la fel ca si acasa, e drept ca a adormit mai greu.

Toni, o pupam pe Ilinica si mai asteptam vesti de la tine, eu mai citesc ce mai e si pe la trombofilice si dau repede copy-paste la fete pe facebook, apropo avem un grup sia acolo daca vrei sa ni te alaturi.

Lali, nu stiu daca apucam sa ne vedem ca maine trebuie sa mergem la sf Ion la ceva prieteni, intalnire de gasca ca sunt mai multi si am inteles ca se incepe de pe la pranz.

Pupam toti bulgarasii bolnaviori si speram sa se faca bine, cam atat cqa fug sa fac curatenie in camera lui Vlad sa-l pun apoi la somn.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

buna dimineata!

La multi ani!

Patricia Maria si Alexandra

La multe lunite frumoase!
Ariana si Sofia Ioana


un weekend frumos sa avem..
Eu astazi sunt pe bucatareala de ceva dulce... e ziua sotului.... si cred ca vom avea ceva invitati

Georgia daca nu esti pe aici sper ca ai fost plecata undeva sa te relaxezi si sa iesi din butoi.... asteptam vesti... cum mai sunteti



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexa_G

La multi ani!

Patricia Maria si Alexandra

La multe lunite frumoase!
Ariana si Sofia Ioana




... si de la noi... mai ales iubitei mele Ariana, care astazi implineste 11 luni si de pe 30 dec nu am mai avut niciun episod de hohot. sper sa nu mai avem ca ma omoara putin cate putin.

alina - si noi tot intr-un weekend vom taia motul si tot o petrecere mica-mica va fi. nanuta arianei are un bebe, care atunci va avea 2 luni si nu ne aventuram la nimik deosebit. apropo... nanuta arianei alapteaza il alapteaza pe bebe care are apropape 1 luna... se trezeste din ora in ora (mihaelaradu, ti se pare cunoscut?) aseara i-a dat 20 ml de lp si a dormit mai bine... ce parere aveti? eu nu siu ce sa spun ca eu numai san i-am dat, insa imi dormea destul de bine la o luna. acum e mai grav
dr_anca si adc - astetam bilantul de 11 luni
mihaelaradu, anca_cls, carina - voi cum mai dormiti? eu nici nu mai tin minte de cate ori se trezeste domnisoara pe noapte. asta noapte de fiecare data cand se trezea tragea parturi
georgia - voi cum mai sunteti? vorba alexei, ai iesit din butoi? in multe dintre postarile tale ma regasesc?
olga - leon nu era prieten cu bibe? acum cum mai este? eu am renuntat de mult... bea apa cu paharul sau canita
aerlilian - ce mai face tudor?
revin daca imi mai amintesc ceva ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Bilant 1 an Radu :
77,5 cm
10,300-10,500 gr (nu stiu exact ca nu am cantarul acasa)

Mananca aproape orice (minus restrictiile varstei). Prefera fructele. Ii place mult carnea, de orice fel.
Intelege tot ce ii spun, de cele mai multe ori si executa o imita pe mara si sunetele pe care le scoate ea.
Spune "tata", "mama", "baba" (= bebe), "apa", "da", "dam"(= da-mi), "nana" (=nenea), "papa".
Face bravo, pa, si gestul ala haios de luat in brate. Te pupa si te strange in brate daca ii spui sa te iubeasca.
Are doi dinti si nici un semn de altii.

Program:
8:00-8:30 trezirea
9:30 - 10:00 mic dejun (paine cu unt, gem, iaurt, ou fiert, omleta, orez cu lapte, gris cu lapte)
12:30 lapte praf si somn
16:00 pranz (ciorba, supa)
19:00-19:30 cina (de obicei felul 2, sau mamaliga, paste, budinci)
21:00 - baie + lapte praf
21:30 somn
4:30-5:00 lapte praf
Intre mese fructe cat cuprinde si rontanele (covrigi uscati, paine goala, fulgi de porumb, biscuite, ce mai vede la mara si are si el voie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Alice, ai un baiat nemaipomenit! Felicitari! Abia astept sa il vad!

Pe Georgia o sa o sun eu zilele astea sa vad ce face.



Mergi la inceput