Sarbatori fericite fluturasi de 2011 (34)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada sa papi sorici si pt mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata fetele!

ce-mi place cand aveti limbarita de dimineata

Azi tb sa fac bagajele si sa pun casa in ordine pt sambata cand ma intorc sa fie totul curat/ordonat.
Diseara plecam la soacra pt ca tb sa asteptam cumnatul sa iasa de la serv..tb sa-l luam si pe el cu masina ..il bag sa stea stranb in spate intre scaunele copiilor...si poate face si Cta vre-un scandal Vai ce tupeu are omul asta...din iulie nu a mai vb cu noi si acum...ma luati cu voi?

Cristi e la control la orl cu sotul..sa vedem ce ne zice...

deea, cu soacra..ei nu poti sa o lasi chiar in pace..sau ma rog..nu zic nimic dar imi creste tensiunea si-mi zvacnesc creierii
Ea zice sa e femeie de la tara, ca asculta si de altii, dar cand e sa se faca ceva tb sa fie musai ca ea, ca ea a mai facut lucrul resp si ca stie cum se face. Sau alt exmplu...soacra intreaba: cand e ziua verisoarei "x", Pe 30 mai, zic eu. la care ea: atunci s-a nascut? ....Nuuu, atunci e doar ziua ei ...wtf?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, vroiam sa te intreb, soacra ta sta in Italia, nu? Cand vine acasa confunda limbile? Soacra-mea uita denumirile din romana, sau daca le stie i se pare mai interesant s ale spuna in italiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ce tare ai fost mada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Deea, apropos de link-ul dat, cred ca tipa ar fi si mai slaba daca nu ar avea surplusul de piele. Eu vad la mine ca nu mai e pielea asa ferma si nu am fost cat ea..nu tb sa lasam niciodata sa se acumuleze atatea kg..brr..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

buna dimi vorbaretelor

eu cu treaba ac de obicei ...acum facem bradul


va citesc cand ma liberez din treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy , stii care-i chestia cand esti nevoit sa vb o limba si nu folosesti cuvintele altei limbi se pune praful pe ele, eu de exemplu am incercat sa vb spaniola intr-un context si imi veneau cuvinte croate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, nu-mi povesti de piele, am si eu pe burtica un mic sort

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada, delia si eu intru in clubul vostru. nu este multa, mare dar este!!

mada, nuuu aia este mami meu care desi sta doar2-3-4 luni p acolo cand vine incoace ii este greu sa gaseasca cuvintele :))))))) socrela sta acolo permanent, mai vine in concediu la noi, ocazional, o data la 2-3 ani dar nu are treaba cu vorbitul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

eu plec sa fac ultimele cumparaturi...va pup!

Mergi la inceput