Sarbatori fericite fluturasi de 2011 (34)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello fetele!!

Am ajuns si noi pe acasa, nu ne mai venea sa plecam. Cristi a vrut musai sa mearga si la mama, asa ca am plecat de la soacra si am mers la mama unde i-am lasta 1 noapte. Maine iar facen drum pana la mama sa-i luam.
A fost f placut la soacra, copii s-au distrat pe cinste ca eram multi si aveau in permanenta parteneri de joaca , am facut si carnati, Delia am mancat sorici si pt tine si sa sti ca mi s-a aplecat..noaptea m-am trezit intr-o maxima durere de stomac ..nu stiu cum am adormit la loc, dar dimineata nu prea ma mai durea... Are socru un vin buun ...mmm...am baut in fiecare zi , am luat si acasa A fost si fratele sotului cu sotia si inca un prieten, ne-am intels f bine, a fost o atmosfera chiar fff frumoasa, si cu munca si cu distractie. Parca acum am serbatorit Craciunul..ca atunci ei nu pot veni. Am facut si brad, copii au gasit azi dimineata cadouri sub brad si dulciuri. V-am spus..nu ne mai venea sa plecam, dar trebuia ca eu maine am multa treaba: prjituri, tocat carne si invelit sarmalute, pus la punct toata casa.
Am vazut ca si voi sunteti in toiul pregatirilor, asa in place atmosfera asta
Cum ziceam , am ajuns tarziu acasa, si eu acum tb sa ma apuc sa bag carnea in pungi sa o pun la congelator. la soacra mi-am portionat-o.
Luni dimineata fac un cozonac pt la mama, la pranz am programare la coafor si dupa amiaza facem bradul, fierb sarmalele si bag friptura la cuptor, apoi il asteptam (din nou) pe Mos Craciun
Pe fb sunt cateva poze de la porc puse de sotul meu..pt cine vrea sa vada.

Va pup si ne auzim maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Fetele voi cat de des va vopsiti??



mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



eu cam la 2 luni.
la mine parul este deja chinuit saptamanal de feon cand il intind/ buclez, daca l- as si vopsi mai des, as ajunge cantareata cheala. si asa am tot taiat varfurile ca l- am scurtat pana la umeri, eu care mereu l- am avut lung.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Neata, gospodinelor!
va las cafeluta aburinda ca sa prindeti spor la treburi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Yasmi, ai mei nu au adormit niciodata singurei.
Pe Maria o culc inca in patut, ca nu am loc aici la mama sipe Andrei cu mine in pat, a pe el tb sa fiu non stop cu ochii daca face " prostioare" si in somn. :(
in fine, sa vezi cand imi cer amandoi sa- i tin de manuta sa adoarma, cum stau cu mana dreapta printre gratii la Maria si cu stanga la Andrei si abia respir sa nu ca din pat.
Mariq doar la pranz, daca este obosita, adoarme singura. imi cere sa- i pun muzica la tv, kisstv si adoarme singurica.
cum au iesit cozonaceii? luni fac si eu, abia astept.

Delia, cand citesc cate faci singurica , asa dor nebun mi se face de casuta mea din Is, cu tot ce- mi trebuie si spatiu berechet, calduica si afara ningand iar eu trebaluind una alta si aruncand cate un ochi pe fereastra , ca o am in zona de bucatareala, moamaaa ma ia cu jale. abia astept sa ne intoarcem la noi acasa. sunt constienta ca- mi va fi foarte greu si vor fi multe de faut, asa cum iti este si tie, dar va fi alta satisfactia.

Mada, sa va fie de bine escapada la socri. am vazut pozele deja . se vede cu ochiul liber ca a fost minunat! bravo! sporla treburi!

Strumph, ai grija acolo cu rasfatul. cred ca este fascinata Sophia de tot iar u fericita maxim ca esti cu familia ta frumoasa acolo unde ai copilarit. e he he he.

astept sa se trezeasca prichindeii sa le dau sa manance si pe urma sa ne apucam de treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Buna dimi

Happy au iesit gustosi cozonacii. Acu' cobor sa ma apuc de treburi si eu...
Pai de asta m am tuns si eu asa mai scurt, ca era praf parul de la atata vopsit, intins, etc. acum pot spune fericita ca este regenerat dar nici nu l am mai prea vopsit , am renuntat la sampoanele h&s, pantene , etc si folosesc din vara sampon, tratament si balsam de par bio, 99% naturale scrie pe ele. Plus mastile naturale cu ou, miere, ulei de masline, etc Si secretul magic cred ca l am gasit in untul de shea si cel de cacao.
Astazi avand atatea fructe primite vreau sa imi fac o masca cu avocado, miere si suc de porto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us


Strumph, ai grija acolo cu rasfatul. cred ca este fascinata Sophia de tot iar u fericita maxim ca esti cu familia ta frumoasa acolo unde ai copilarit. e he he he.




...am grija, cum sa nu? sa fie cat mai mult!! doar odata-i Craciunul, nu? asa de bine se doarmeeee.... ca si taica miu de dimineata imi zicea ca ma cam atrage patu' de cand am venit si i-am spus ca e aerul curat si tare cica sa vin sa iau aer tare cand vreau ca-i deschis tot anul

e asa frumos zapada multaaaaa si gerrrr brrr, dar arde focu-n soba si eu imi beau cafeluta la gura sobei, ca a facut mama focu sa stau eu sa ma dau pe net si sa imi beau cafeluta ca sa aud scanteiele

ma butonez pe ipad ca i-am dat de cap cu parola la wireless si stau pe coltul mesei cu ceasca in fata si cica rade tata de mine, ca-mi merg degetelele pe tastatura mai ceva ca secretarele soramii ca alea scriu 2 cuvinte pe minut i-am spus eu sora mii, nasa, ca daca ma plateste bine vin sa ii fiu secretara personala

azi dupa amiaza am intalnire in oras la un loc de joaca cu cateva foste colege de liceu si ai lor copilasi abia astept, pe unele nu le-am vazut de cand am terminat ...de 12ani ...oaaaauu ce de ani ...si totusi parca mai ieri a fost, unele nu-s schimbate mai deloc... toate suntem tinerele ca la 18 ani

gata trancaneala, sa imi termin cafeluta si ma duc sa imbrac gasca ca plecam la nasica in oras ca ne-a chemat sa o smotoceasca pe piscoata

va pup pe toate si mai intru eu diseara pe aici, ii fur netu lu' tata



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza!
happpy, multam de cafea!
asa e ai dreptate, e greu si frumos in acelasi timp, ai satisfactia lucrului facut de tine, doar de tine, cum vrei tu . Cu spatiul aici eu sunt deficitara, acasa as avea mai mult, dar... noi sa fim sanatosi...
yasmy, felicitari ca ai renuntat la sampoanele acelea...am citit undeva ca dadeau dependentza...
Mada, mm ce bun a fost soriciul... sa stii ca am mancat si eu ieri dimi niste paine cu untura si usturoi( nu aruncati cu rosii ) , nu multa ca asta imi trebuia dupa criza de fiere... dar muream de pofta. Cand voi face pauza azi ma bag in picasa.. tb sa spal aragazul si cuptorul, ca maine fac cozonacii si sa nu puta a sarmale si sa strang prin casa ca au facut iar dezordine copii astia ai mei( toti 3)... S-a hotarat, tb sa fac un fel de cozonac evantai, e practic reteta lui catank de aluat care se unge cu zahar si scortisoara si eu o sa-i pun si nuca de data asta si se face ca un evantai... si mai am comanda sa fac cozonac in forma de briose... si sa coc tarta... si sa fierb crema... asta maine... cu friptura , inca nus tiu ca am luat un antricot cu sorici si cu coasta, arata super, dar tb sa gasesc cum sa-l fac sa se patrunda..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, mmm deja se simtea miros de cafea si lemn ars in soba, sa te distrezi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

neata
noi ne-am trezit ne-am schimbat de hainute spalat si papat si acum sa bag un pic de aspirator ca aseara am facut mancare si nu am amia apucat sa spal vase si sa aspir

dorina distractie maxima sa ai la nasica

ailed_dota

happpy sar`na de cafea


si pupik toate fetele si fluturasii sa aveti o zi splendida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

laurica spor!

Mergi la inceput