Sarbatori fericite fluturasi de 2011 (34)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

bb_yasmi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mama, cat ati scris....
eu am facut sarmalele, piftia, biscuiti fragezi( i-am decorat cu Maria, o sa le fac poze), ca tb sa stea 2-3 zile ca sa fie buni si am in congelator aluatul de tarta care tb doar copt, am spalat vreo 3 masini, am strans rufele celelalte , pus la loc, spalat vase, mai am cateva ,astept sa se refaca apa calda( ca boilerul are doar 5l...)sunt obosita...luni fac cozonacii si friptura..maine vedem ce mai facem...ne odinhnim...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Bravo delia!! Eu doar am pregatit varza pt sarmale :) si in rest tot ce am gtit s a mancat astazi :p

Eu acum m am trezit am adormit pe la 20.30
Mamici , copilasii vostri mai adorm singuri seara?? Lucas de cand am pus canapea la el in camera nu mai vrea (decat daca este foarte obosit!) sa adoarma singur ci cu mine pe canapea apoi il pun in patut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Mai am de ambalat cateva cadouti si sa vad pe unde le mai pitesc ca anul acesta am cam exagerat....

Delia ai urmarit vreodata emisiunea 16 and pregnat?? Mie asa imi place...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

a de mancarea de azi am uitat. peste la cuptor, cartofi prajiti si salata verde si maioneza cu usturoi.. si pe seara gris cu lapte, maine nu stiu ce fac de papa .... cred ca comandam o pizza, eu una n-am mai mancat de 2 luni pizza.
yasmy, Maria se duce in sfarsit la somn singura, noi doar ii inchidem lumina, Andra e intr-o faza in care doarme cu bb( de jucarie) dar tb sa stai in camera cu ea pana adoarme, la pranz doarme singura de cele mai multe ori.. de 2 zile am venit cu ea adormita de afara( era frig si o dezbracam usor si o puneam in pat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Yasmy, ieri am vazut 10 min... ar fi buna de pus in scoli...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Da delia. Acum ma uit la emisiune.

Iasmi a mea de cand ne am mutt aici, de 1 an procedeaza ca si maria ta!! Inainte tbuia sa stam cu ea pana adormea. Acum cand ne mai alintan, drafgalim o las sa adoarma in patl meu imi este atat de drag sa adorm cu ea apoi o duce tati in patul ei. Dar asta mai rar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Delia cat orez pui la 1 kg de carne la sarmale?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cam 100 g crud sau mai putin, depinde cum vrei..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Mersi delia.cam asa si eu pun.

Mergi la inceput