Sarbatori fericite fluturasi de 2011 (34)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna fetele ce faceti?
Vad Alexina ca si bebe tau e saltaretz ca si bebelusa mea.
Eu sunt cu smotruiala prin casa dupa reparatii. A ramas foarte putin acuma dadeam lavabilul jos de pe niste geamuri cu un spaclu.
Miriam doarme, asa ca pot si eu sa mai lucrez. Are varicela. Azi e a treia zi. Avand in vedere ca e bolnavioara este destul de zbenguita si face de toate prin casa.
Reteta care eu cred ca s-ar preta http://www.lalena.ro/666-reteta-Ciocolata-de-casa.html. Si eu vreau sa o fac. De obicei ce fac de aici cam tot a iesit. e un site bun si cu idei cand esti in criza de timp.
Am vrut sa fac azi biscuti spritati, dar cred ca ramane pe maine cand o sa iau si niste fulgi de migdale sa pun cu ciocolata pe biscuiti.http://www.teoskitchen.ro/2008/12/biscuiti-de-casa-spritati.html. Astia sunt foarte buni si stau mult in borcan de sticla cu capac.


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
26 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

seara buna fete dragi!!

azi ne=am petrecut ziua la buni, am facut cozonaci, cornulete iar acum pe acasa....eu cu sotul la un pahar de vin...

alexina, suna bine.am sa caut o reteta sa vad ce contine!

delia cum te mai simti??

happy, ai mei, amandoi au fost/sunt fascinanti de mos craciun. iasmi la 2 ani ii spunea o poezie , pana anul trecut am avut mos care venea in ajun...anul acesta nu cred ca o sa aibe cine sa se imbrace :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy. mai bine, dar n-am mancat decat un pic de paine cu miere dimi, un fel de corn se cheama slanatz http://www.coolinarika.com/recept/slanci-prstici/, sunt 4 bucatele de 15 cm lungime. si un mar, si tb sa ma pregatesc ca iesim in vizita la niste prieteni cica de "sf lumii"
alexina cred ca duritatea cioolatei de casa depinde si de cat de legat faci siropul de zahar
felicitas treci si tu mai des

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, nu e prea devreme sa faceti cozonac? ce reteta de cornuletze ati folosit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare fetele

noi azi am muncit pe branci
am facut bec toata casa
am scapat
mai bag doar un aspirator luni seara si gata
am spoalat perdele
am spalat pe jos
am sters covoarele
am sters geamuri
sunt franta
praf praf si iar praf
duminica facem cozonacii
si luni mancarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

Happiness_4_us m-am uitat si eu pe oferta online avea si sanie poate o rog pe mama sa o ia ac si cadou ca eu nu am banuti si avea si marul fermecat acre e fff educativ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

http://concurs.libertatea.ro/impodobeste-bradul/profil/vot/1288783920
ajuta-ma pls sa impodobesc bradul dati si voi link mai departe la prieteni pe chat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut, fetele

Delia sper ca te simti mai bine.

Si noi avem musafiri de sfarsitul lumii. Dorinta sotului , eu n-am nici un chef ca-s rupta in gura. Am facut dupa amiaza niste vizite la prietene dragi cu probleme de sanatate si am plecat tare ravasita si am tras si un pe masina.

Felicitas si noi avem varicela. Cum se prezinta situatia in a 3 a zi?

uffff eu nu stiu ce sa gatesc pe maine, duminica si luni. Sincer i-as fi invitat la o masa in oras duminica, dar cum suntem consemnati la domiciliu. De mi-ar gati si mie cineva, macar o data.

Na o sa vina si la mine Mos craciun

Dorina esti la mama?

mada cum v-a iesit carnatul?

Am la mine in sat un depozit de decoratiuni. Azi le-am luat la super pret. Pinguini, bufnite la 4 lei bucata.
Ma duc sa mai adun pe aici ca numai bluze si bluzite, geci, veste si alte obiecte vestimentare sunt peste tot.

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia pai astia cu siguranta ii mancam pana duminica. si apoi vedem daca mai facem o portie sau ne limitam la panetone si mai vreau sa fac un cremes si cornuletele stau.

laura nici noi nu avem sanie si din pacate nici banutii necesari sa o cumparam acum. dar nu este nici motiv de plans, chiar nu este un strict necesar, vital.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Buna dimi

Azi mi a dat juniorul trezirea la 7 dr dormea de la ora 21 fara aseara
Voi ce faceti astazi?ce mai pregatiti?

Delia cum v ati petrecut aseara?

Mergi la inceput