Aspirante optimiste(816) Felicitari noii burtici!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Neata,
Iubitelor am intrat sa va anunt ca sunt posesoarea cea mai fericita si emotionata a unui test cu 2 liniute de azi dimineata, sunt in ziua 27.
Mai tarziu ma duc la beta si sper sa fie bine.
Testul e unul de e ebay care s-a pozitivat imediat asa cum s-a pozitivat si asta vara cand am ramas insarcinata, cand l-am bagat in pisu a si aparut a 2 liniuta.
Va las ca incerc sa dau de doctorita sa vad cum sa fac cu tratamentul.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza fetele!!!


Yuhu MihaDoamne ajuta.Te asteptam cu rezultatul de la beta

tuturor!!!!

Cosmi 25+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Neata,
Iubitelor am intrat sa va anunt ca sunt posesoarea cea mai fericita si emotionata a unui test cu 2 liniute de azi dimineata, sunt in ziua 27.
Mai tarziu ma duc la beta si sper sa fie bine.
Testul e unul de e ebay care s-a pozitivat imediat asa cum s-a pozitivat si asta vara cand am ramas insarcinata, cand l-am bagat in pisu a si aparut a 2 liniuta.
Va las ca incerc sa dau de doctorita sa vad cum sa fac cu tratamentul.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.




felicitari!!!!te asteptam cu o beta grasuna rau!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Bravo MIHAELA!!!

Sa dea Dumnezeu sa fie bine de aceasta data.

25+ Anna Karina
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanamera spune:

Felicitari Mihaela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Miha, sa fie bine pana la capat! Sa ne scrii ce a zis dr. de tratament.

P.S. Am pus un trifoi sa iti aduca noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Miha felicitari. Te asteptam cu Beta mare.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Miha felicitari!!!!!! Sarcina usoara si bebe sa fie bine!!! Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Felicitari Mihaelafait si sanatate multa.
Da MeAlex asa m-am gandit si eu urmatoarele analize vor fi Gena Pai si factorul XIII. Pe site-ul synevo am gasit ca sindromul antifosfolipidic poate cauza moartea fatului in sarcina avansata asa ca, cred ca o sa fac si anticorpii anticardiolipinici si anti-beta 2 glicoproteina. Am inteles ca acestia pot iesi pozitivi chiar daca anticoagulantul lupic a iesit negativ.
Sper ca din martie aprilie sa-mi dea voie si mie la bebelusi, desi initial credeam ca o sa astept pana in vara nu cred ca am rabdare.

"Asteptarea este radacina tuturor durerilor de inima. Uneori ne maturizeaza, alteori ne omoara. Asteptarile difera intre ele intocmai ca si oamenii."
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Fetelor, a propos de spermograma, am tot scris de cazul unei prietene, insarcinata in 30s, a carui sot avea 6% forme normale cand a ramas.
Sanse sunt, si inca mari!

Mergi la inceput