Aspirante optimiste(816) Felicitari noii burtici!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

nu am apucat sa va anunt inainte saplec la mama ca pe 11.12.2012 a venit pe lume Daniel de mya85


felicitari si crestere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Senzatiile alea le poti avea de la progesteronul marit in partea a 2-a a ciclului, dupa ovulatie, chiar daca iei progesteron, chiar daca nu. Fara test, nu poate stii nimeni daca a fost avort.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

mi-am facut un test de sarcina in a doua zi de cm si a iesit pozitiv


sa vad cum organizez putinii bani pe kre ii am pana in ianuarie sa-mi fac si analizele de sange pt progesteron

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Am si eu o intrebare mai voi ce produse folositi pentru igiena intima extern?
Am avut o vaginoza bacteriana dupa tratament am ramas cu un usor disconfort vaginal: mancarimi, uscaciune, usturimi,scuzati detalierea nu sunt tot timpul aceste simptome prezente dar exista si sunt foarte deranjante.
Aveti un remediu natural eficient, as dori sa mai incer si varianta asta.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Eu am avut o iritatie inghinala (numai intr-o parte), nu se stie de ce, nu era candida, se pare ca ar fi fost o alergie la tampon. De atunci folosesc numai tampoane de la DM, unele care au servetel la exterior, nu plastic si nu au parfum. Ca gel, folosesc geluri de copii, transparente si cat mai fara miros. Am avut si bio, dar nu imi placea, era lipicios. Probabil nu era de cea mai buna calitate.

Kmy, un test facut in perioada sangerarii poate fi fals pozitiv, pentru ca se coloreaza de la sange liniuta. Nu cred ca e relevant. Tu ai ciclu lung, nu? Ar fi trebuie sa se vada ceva la teste atunci, inainte de menstruatie, ca atunci hcg era mai mare, nu iesea in timpul menstruatiei, cand hcg scadea oricum in urma avortului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Kmy, imi pare tare rau. Eram sigura ca esti gravida, mai ales ca ai visat soricel, pe langa simptome. Si apropo de cresterea beta dupa avort... e posibil sa mai creasca o perioada, cam o zi sau doua. Eu asa am patit.
Va pup, fetelor si va urez sa aveti teste pozitive!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna fetelor.
Kmy imi pare rau pentru ce s-a intamplat.
Nu stiu ce sa zic daca ies testele pe timpul sangerarii si eu tind sa cred cu ce zice alex ca tu ai facut teste inainte si ma gandesc ca daca era iesea ceva cat de pal si atunci.
Eu sunt fericita, am facut bradutul, mi-am schimbat canapeaua in sufragerie si acum fac ce fac si ma duc si stau si ma uit la brad, sotul rade ca sunt ca un copil mic dar credeti-ma ca de atatia ani 7 la numar de cand stam aici cu batrana nu am avut niciodata brad si acum mi se pare spectaculos.
Cred ca am si ovulat exact in ziua 14 asta dupa testele de ovulatie di durerea care am avut-o cu o zi inainte si in ziua respectiva, noi ne-am facut treaba acum speram sa o fi facut cu folos si la sfarsitul anului sa am o veste frumoasa sa avem ce sarbatori, apropo anul asta e si primul an in care o sa petrecem revul la un restaurant, aici aproape de csa dar e foarte bine, ne-au convins viitorii fini ca ar fi cazul sa iesim din casa asa ca am acceptat ca altfel sigur dormeam dupa miezul noptii.
Va pup pe toate si sper sa avem vesti bune acum in luna cadourilor.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Asta cu testul fals pozitiv din cauza prezentei sangelui nu e de la mine, am citit intr-un prospect sau pe un site, nu mai stiu. Si nu era vorba musai de menstruatie ci si de cazul in care urinezi cu putin sange, chiar si invizibil pentru ochi (de exemplu, cand elimini nisip).
Foarte bine, Mihaela, e foarte bine ca te bucuri de brad, ca iesiti de revelion, un respiro e f bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

"neata" si de la mine fetelor!

..kmy imi pare tare rau ca treci prin asa ceva..dar nu te da batuta..vorba fetelor poate nu a fost sa fie acum..ca si la mine de altfel..am inceput sa-mi revin din toata chestia asta si din ianuarie-februarie..ne apucam iar de bebe..speram doar sa am ovulatie si ca CM sa vina fara sa-l "fortez"..

..de caresse nu stie nimeni nimic?..o fi patit ceva?

..Lumy sar'na

..camcris si eu pana mai acum 1 an aveam probleme..am avut o colpita asa de enervanta,cu niste mancarimi de..ma apuca direct prin transportul in comun..si nu puteam sa fac nimic..incercam sa rezist pana acasa..adica cam 6-7 statii..eu folosesc gel intim de la avon..dar poti intreba si la farmacie ce gel de igiena e mai bun..

..pupici fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

nu ma dau batuta, mi-am facut un scut din scuza ca nu a fost sa fie , poate, si din cauza k mi-am dorit enorm fetitza, in loc sa-mi doresc in primul rand sa fie sanatos/sanatoasa!

Mergi la inceput