Strugurasii de sept-oct 2011 canta colinde !**4**

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

nanna ma bucur mult ca e mai bine, sper din suflet sa nu fie o stare trecatoare.o dulce pe bolfosica de Inez! sa treaca repede.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

multumim pt felicitari .da suntem ff bucurosi ca e fetita , dar orice era sanatos sa fie.Avem si numele deja Ilinca Maria, deci suntem cat de mult se poate de pregatiti.

De slabit asa am patit si la Iancu, fara sa imi fie rau niciodata si fara nici o retinere la mancare.Deci eu slabesc insarcinata, hormonii sunt de vina.Bine tot hormonii sunt de vina si de o stare fff iritabila din orice, daca inainte ma mai abtineam cand nu imi convenea ceva acum explodez la cel mai mic lucru care ma enerveaza, gen nu a pus Razvan un lucru la locul lui se transforma intr-o cearta monstru.saracu a ajuns sa numere lunile pana imi revin la normal.Zice ca merita ca o sa aibe si el o mogaldice mica sa il adore pe el mai mult, spera el.

Ma duc sa mai strang ceva prin casa si apoi fug la cumparaturi.Clar am devenit dependenta , eu una garantez ca e o boala.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Salutare fetelor!

O zi senina astazi! Plecam acasa, Inez este f bine, de ieri de la ora 4 nu i.au mai aparut deloc, a dormit f bine azi noapte. S.a si ingrasat ca un curcan, are 10. 150.

Marryann - multumesc mult de raspuns. Inteleg ca ati trecut cam prin acelasi episod. Faptul ca la ea IgE - ul a fost 9, deci f ok, m.a facut sa iau in calcul o alta ipoteza. Cu vreo 2 zile intainte de intamplare facuse o obsesie pentru un dulap unde se aflau produse de curatenie, deci chimice si a reusit de vreo 2 ori sa fuga cu o sticla in mana. Ma gandesc acum ca poate a apucat sa dea o limba dop.

Voi reveni, acum trebuie sa plecam. Yupiiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Nanna ma bucur tare mult ca sunteti mai bine si nu stati de sarbatori prin spitale. E posibil sa fie de la detergenti, ai grija mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Doamne ajuta Nanna, sunteti acasa, da?

anca felicitari pt fetita!! la doar 11+ ti-au confirmat sexul sau nu ti-e actualizata semnatura? la munca ai anuntat?

may cum ti-e in concediu? ai ajuns cu bibi la medic?

restul fetelor nu mai intra anul asta?

ma duc sa pun o poza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui nanna_mika

Salutare fetelor!

O zi senina astazi! Plecam acasa, Inez este f bine, de ieri de la ora 4 nu i.au mai aparut deloc, a dormit f bine azi noapte. S.a si ingrasat ca un curcan, are 10. 150.

Marryann - multumesc mult de raspuns. Inteleg ca ati trecut cam prin acelasi episod. Faptul ca la ea IgE - ul a fost 9, deci f ok, m.a facut sa iau in calcul o alta ipoteza. Cu vreo 2 zile intainte de intamplare facuse o obsesie pentru un dulap unde se aflau produse de curatenie, deci chimice si a reusit de vreo 2 ori sa fuga cu o sticla in mana. Ma gandesc acum ca poate a apucat sa dea o limba dop.

Voi reveni, acum trebuie sa plecam. Yupiiii!

mamica de 2 fetite iubite!




Nana ma bucur fr mult ca sunteti bine si deja acasa, sa dea Dumnezeu sa nu mai recidiveze. Tot ce e posibil ca a intrat in contact cu ceva chimicat ca rezultat a facut alergia. Intradevar IgE 9 e fr bun.
Sanatate multa va doresc si un an plin de fericire si bucurie

LA MULTI ANI TUTUROR, VA DORESC UN AN NOU FERICIT ALATURI DE CEI DRAGI

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

salutare.

nanna, ma bucur ca e Inez mai bine.
marryan, tu ce mai faci, vad ca ne mai citesti, dar nu mai scrii :(

sei, e normal sa se imputineze postarile, bebelusii nu mai sunt bebelusi, dupa un an nu mai fac achizitii in timp scurt cum faceau inainte de un an.

dbunny, suntem mai obositi decat cand eram la servici :)) scoate Bibi untul din noi :D
am ajuns la dr. e ok, doar la o urechiusa era putin roz inauntru. ne-a dat siropel panadol doua zile.
inca mai are mucisori, dar nu rau.

meniu azi:
caise cu biscuiti
linte cu legume si somon
paste uplute cu branza
iaurtel
si diverse snackuri de pe la noi din farfurie.


tema de discutie


e mai mult pt fetele din diaspora, dar sunt binevenite si alte pareri.

nu stiu cum e mai bine sa vb cu Bibi. in engleza sau in romana?
mai mult la modul cand o invat cantecele sau cand ii arat pe carticele diverse chestii ca iepuras, pisica etc.
sau cum fac animalele. in engleza cainele face woof, nu ham, rata face quack, nu mac etc etc.
nu stiu cum sa procedez.
noi vb romana in casa dar eu ii arat in engleza animalele, culorile, cum fac animalele, nas, ochi, gura etc.
fiindca m-am gandit sa nu mearga la gradi si sa zica educatoarea: clap your hands (bateti din palme) de ex si a mea sa n-aiba habar.
dar tot aud pareri ca nu fac bine :D
daca aveti si carti sau siteuri pe aceasta tema, va rog.

merci

Ps: felicitari, anca! uitasem :D


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Nanna: Felicitari ca ati scapat de spital.
Anca: Felicitari pentru fetita, sa fie sanatoasa, sa doarma bine si sa manance bine. Si pana una alta sa nu fie agitata in burtica.
May: Sa stii ca si noi avem aceeasi dilema din cauza jucariilor care vorbesc in engleza si a cantecelelor de pe youtube care ii plac. Sotul zice ca nu-i bine si ca va vorbi tarziu din cauza asta. Eu nu stiu ce sa cred. Sincer mi se pare ca ne intelegem foarte bine cu el pe moment si nu ma grabesc cu vorbitul. El prin gesturi, noi cu vorba, dar na, poate ma multumesc eu cu prea putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Seara buna, fetelor!

Azi am revenit si noi la 'civilizatie' - am fost la ai mei, intr-un sat de pe langa Bucuresti, fara internet, ca mi-am irosit tot traficul de pe mobil pe luna asta. Asa ca ... taaaare rupta de lume m-am simtit!!!

Nanna, imi pare rau ca ati trecut prin asa momente urate Ma bucur ca Inez este bine acum. De miercuri ma tot gandesc la voi si imi propun in fiecare seara sa va sun (ca doar seara aveam timp sa ma gandesc la vb la telefon) dar numai pe la ore din alea la care oamenii normali dorm, asa ca amanam ptr a2a zi si tot asa. pe Inez!

Anca, ce devreme ati aflat sex-ul copilului Sa fie sanatoasa si sa ai o sarcina usoara in continuare

Sei, sa stii ca si eu va citesc des, doar ca in general de pe telefon si mi-e mai greu sa va scriu. De multe ori nici nu stiu ce sa scriu

Dimitris a facut foarte multe progrese in ultima luna Repete tot ce spunem noi - unele cuvinte ii ies bine, altele pe limba lui Mi se pare ca e foarte dracos. Cand ii facem observatie se supara si vine sa ne loveasca. Si mai nou, vrea sa ne loveasca cu capul ca in filme :D ne prinde cu mainile de fatsa si zbang! un cap in fata
Scoate ce poate de prin sertare, a gasit intr-un sertar din bucatarie niste linguri de lemn si le cara peste tot prin casa - dar cand ii spun sa le puna la loc, asculta. Cand ma vede ca iau matura sa matur, vine rapid la mine sa-mi arate pe unde sa mai dau - 'ata,ata' - adica si asta sa o iau Cand incepem sa numaram stie sa spuna 3 si 8 E un dragalas (zise cra-cra de ma-sa )

L-am masurat - 79cm. Inca nu stiu ce greutate are, il cantaresc maine dim daca nu uit, dar e un rotofei. Sau poate asa mi se pare mie ptr ca Ianni e piele si os...

Fetelor, va pup! In caz ca nu reusesc sa mai intru pe anul asta (vom fi gazde de revelion, asa ca am de facut pregatiri - cumparaturi, gatit, curatenie), va doresc sa aveti un An nou mai bun si cu multa sanatate!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

May, cumnata mea vb cu fetele in engleza, sotul ei in araba si ei intre ei in casa in romana. fetele au vorbit ceva mai greu din acest motiv,inteleg perfect toate cele 3 limbi insa cel mai bine se exprima in engleza (poate si pentru ca ea se ocupa cel mai mult de fete si lucreaza mult cu ele, numai n engleza). Parerea mea este ca pana la urma cel mai important este sa cunoasca engleza bine, doar voi acolo traiti si acolo va merge la gradi, scoala etc. o sa invete si romana oricum, are timp.

citind ce scria Kora, mi-am amintit o faza, acum cateva zile am plecat cu sotul la cumparaturi si am lasat pitica cu bunicii (acum suntem la socri).Greseala noastra a fost ca am plecat cam pe furis , noi de obicei nu facem asta, a stat cu bunicii fara probleme dar cand ne-am intors a venit la usa, avea telefonul socrului meu in mana si a aruncat cu el in noi, s-a trantit in fund si a inceput sa urle, am jurat ca nu ma plec fara sa ii spun.

mihaela, cam asa ne intelegem si noi cu Maria, ea intelege foarte multe, uimitor de multe insa mai greu cu vorbitul, are doar vreo 10 cuvinte in vocabular

va urez si eu un An Nou minunat, cu tot ce va doriti!!!

Mergi la inceput