Piersicute de iulie august (16)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

am uitat de premergator..noi aveam unu' primit,in It.,probabil ca l-am fi folosit ocazional,daca eram acolo..sunt de parere ca daca este sub supraveghere si nu este in exces este ok.la fel vom proceda si cu jumperoo-ul,nu foarte des si nu foarte mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

of....Emma a facut febra dupa vaccin si am gasit si niste firisoare de sange in scutec cu un pic de mucus. Am crezut ca mor, am sunat pediatra si deja ma imbracasem sa merg la urgenta. Am crezut ca are infectie urinara si ii facusem si vaccinul. Ma linistit pediatra, mi-a zis sa o spal si sa o lasin fundul gol sa o urmaresc cand face pipi sa vad daca face cu sange sau se chinuie. A fost ok, nu a mai fost sange si nici nu se chinuie cand face pipi. In schimb febra a cedat abia noapea asa ca am umflat-o cu lichide si am trezit-o si noatea pe la 2, nu prea a agreat trezirea nocturna dar am reusit sa ii dau 50 ml de lapte.
Acum e ok.

Cred ca voi incepe diversificarea asa cum mi-a recomandat pediatra poate mai reducem din regurcitari ca iar a inceput.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

subscriu la ce spune balanta legat DE FB-

sper sa nu disparem de tot....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

imi poate imprumuta cineva un cantar de bb pt cateva zile pls



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_1403 spune:

Buna.
Nu am reusit decat sa va citesc zilele astea.
La noi a fost haos zilele astea cu kk. Tot mult si tot verde. Am sunat pediatru si mi-a zis sa ii dau un plic de smecta dizolvat in 60 ml apa si sa ii administrez in 3 transe cate 20 ml odata plus debridat (mare minune debridatul asta). In prima zi nici o schimbare a doua zis cand am introdus si debridat s-a mai linistit si astazi pana acum nu a facut deloc, ceea ce e o reusita pentru ca de obicei la ora asta era la a 4 tura.
Noi premergator nu avem, nu am primit si nici nu cred ca cumpar ca mi se par bani dati degeaba in conditiile in care o sa il foloseasca doar vreo luna (cred). O sa incerc fara premergator in schimb am primit un ham de care poti tine copilul ca sa prinda incredere sa mearga fara sa fie tinut de mana. Pe acesta cred ca il voi folosi, nu stiu o sa mai vedem. Voi ce parere aveti, o fi bun?
De racit a mea nu a racit deloc pana acum si am scos-o si la -10 gr, putin. Am lasat-o putin si in preajma fratelui meu care e racit si eu sunt putin racita da vad ca e bine si nu a luat.
Multa sanatate la raciti si la mititei cu regurgitari.
Roxy bv tie ca ai iesit din stare .
Aruba sa ne arati si noua pozele.
Eu Fb nu am si nu cred ca voi avea prea curand, ca as ocupa spatiul degeaba deoarece deabia reusesc sa va citesc pe voi si sa mai scriu cateodata ca sa nu ma uitati.
LA capitolul achizitii: are niste "vorbe" noi, vorbeste incontinuu, se foieste si cred ca daca nu as avea grija ar cadea din pat, sta in fundulet dar doar sustinuta si cauta sa se ridice in picioare, e o alintata si e innebunita dupa taica-su il mananca din privire asa ii e de drag si viceversa.
Din pacate cred ca dupa sarbatori va trebui sa incepem kineto si noi. Nu are torticolis, sau cel putin asa ni s-a zis, dar isi tine capul foarte stramb si are o placere sa il tina intr-o singura parte. Il intoarce cu usurinta si in partea cealalta doar ca nu prea vrea. O sa vedem dupa sarbatori.
Revin mai tarzior acum ne pregatim sa plecam in vizita.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_1403 spune:

Chaylanger eu am salvat rezumatul facut de tine pentru sapt 12 si 19 si acum pt sapt 26, vreiam sa te intreb daca ai mai atasat undeva sapt 20-25? Sau peste astea se sare si in carte?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Salutare,

Am fost la kineto. Vestea buna e ca nu are torticolis, vestea proasta e ca are tal vag si articulatiile cam laxe. Asa ca trebuie sa continuam cu sedintele de kineto macar o luna. Problema e ca nu prea am chef sa dau 100 ron pe sedinta * 8 sedinte... so Laura, Porumbita, va rog recomandati-mi si mie kinetoterapeutii vostri. Unde mergeti?

Am primit verde la stat la 90 de grade cat mai mult ca sa capete echilibru si cat mai multe rostogoliri si smotociri.

Ile iti dau eu

Sanatate puilor bolnaviori.

Revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna fetelor ,

Raspund repede la ce am fost intrebata ca urlaaaa

Carmen , noi facem la Budimex cu bilet de trimitere de la med de fam al lui . Nu platim nimic , doar ce bagam in buzunar o atentie .

Revin mai tarzior un pic

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Moaama da cineva mai departe . Din militari pana la budimex imi creste barba...

Merci de info

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

carmen, 100 lei O SEDINTA?????

Mergi la inceput