Piersicute de iulie august (16)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Lorena meci de intrebare. Silviu nu este inca mai bine, i-am dat antibiotic, augmentin, dar nu l-a tolerat, s-a deranjat la stomocAsa ca l-am oprit si tuseste pana ii dau lacrimile
Imi pare rau de catelusul tau, ce au facut indivizii respectivi constituie infractiune si poti depune o plangere la sec#539;ia de poli#539;tie, au un departament de politie a animalelor iar pt. consiliere sunt diverse asoc.ale iubitorilor de animale care te pot ajuta. Stiu ca asta nu te consoleaza prea tare dar poate sa previi sa mai omoare si alti catelusi . Scuze ca am fost off topic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

maria dc exista un cont unde se pot fce donatii ma intereseaza;

hainute/jucarii de dat nu am ca avem o gramda de pitici la care ajung ale noastre (mai strang si de pe la prieteni sa le dau ca deja nu mai merge doar cu cele de la baietii mei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Am fost la cumparaturi si m-am intors cu buzunarele fluturand...
Am cumparat mancare pt sarbatori si cadouri pt nasii copilului (cosmetice, jucarii pt copiii lor), cat si pt mine: mi-am luat 2 cutii din parfumul preferat, era la oferta. Pt consort,cadoul de Craciun e o suma de bani sa-si ia ce-i place. Romantic, nu?
Eric a primit deja jucarii, hainute, covoras de joaca si saniuta. Dar o sa-i punem si ceva simbolic intr-o punguta sub pom sa il invatam cum se desface un cadou .

Am inceput mesajul de vreo 3 ore, acum il trimit.

Somn linistit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Citat:
citat din mesajul lui clayhanger

Cele care ati mai comandat de la farmacia tei, va vine email de confirmare? Eu n-am primit.

Ana, mama lui Vladimir (9.07.2012)


vine mailul de conf, vine si sms. posibil sa fie intarzieri la mailuri zilele astea k au site-ul in revizie.
nu lasa depresia sa puna stapanire pe tine think happy thoughts o sa-si revina vladutz cu papa...cred k e ceva in aer k si anto face figuri de vreo 2 zile...abia astept s-o cantaresc azi k face 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fleurdelise

Pt consort,cadoul de Craciun e o suma de bani sa-si ia ce-i place. Romantic, nu?


N-o fi romantic, dar sigur e practic cred k asa o sa procedez si eu pt k nu am cum sa ies la shopping din cauza vremii, online nu am gasit nimik interesant (de fapt, nu stiu ce sa-i iau) si oricum la el e riscant cu cadourile pt k e super fitzos ii plac numai chestii de firma, treb sa-si aleaga el, ce-i place lui e evident cel mai scump iar momentan bugetul meu de destabilizat total si pana vine indemnizatia...mi se lungesc urechile
Initial stabilisem k anul asta nu ne luam cadouri unul altuia, ci doar Antoniei si punem banii de cadouri deoparte pt vacantele planificate pt 2013 dar s-a dat de gol si mi-a zis k azi au sosit cadourile pt mine si pt ANto si k sunt super frumy iti dai seama k m-a facut mega curioasa ma simt oarecum aiurea k nu i-am luat nimik dar inca mai e timp dk as sti si ce...parfumuri are o gramada, ceasuri asisderea...isi doreste o bratara noua...dar cum sa fac sa ies la shopping fara el?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Bunaaa!!!!!am intrat sa trimit cate un pupic piersicutelor bolnavioare sa se faca bine.
Dana felicitari ptr dintisori.!!!!spune mi te rog aici nu se da nici vigantol?sau ceva īnlocuitor?cum stai cu dieta?
Fleur cam tot la fel de romantici suntem si noi))))))).eu nu ii dau nici macar bani ca acum doar el e producatorul))))familiei.
Ce bunatati te ai hot#259;rāt sa faci pAna la urma?
Mai vroiam sa scriu multe dar mi se īnchid ochii....
Mi aaaaaa venit in sfarsitttt digi si merge!!!!!!!!!dar problema e acum ca ne cam batem de la el.bineinteles ca eu nu am apucat sa ma uit la nimic inca dar oricum sunt happy ca a venit!!!!!poate apuc sa ascult si eu vreo colinde de craciun
Pupici.somn usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Ali, te anunt ca am luat adidasi (de porc...) si voi face 2 feluri de piftie: curcan si porc. Salata boeuf cu piept de curcan si sarmalute in varza murata. Consortul a luat hotararea sa incercam sa facem cozonaci anul asta. Astea-s planurile, nu stiu daca voi reusi sa le fac pe toate pana de Craciun, probabil pana de Anul nou, ca oricum vom sta acasa si ne vom indopa.

Ana, ce mi-as dori sa fiu si eu musafira pe toata perioada sarbatorilor. Ia partea buna a lucrurilor! Imi pare rau ca te incearca depresia, las-o la o parte si Vlad sa iti readuca zambetul.

Lorena, ma bucur ca Oanei ii e mai bine cu tratamentul. Noi nu am terminat inca sticluta de ranitidina, mi-a zis dr. ca daca vomita mai putin sa-i dau mai rar, odata la 2 zile. Azi a fost o zi in care nu a vomat practic deloc, doar mici regurgitari.

Dana, felicitari pentru dintisori! Si sa-i foloseasca la papica...ca inteleg ca acolo la nemti diversificarea e treaba serioasa, cu carne si tot tacamul. Glumesc , presupun ca incepeti si voi cu piureuri, nu?

Roxy, si al meu e un fitzooos. In general imi place sa ii aleg cadouri dar anul asta mi-a pus capac asa ca, sa-si ia ce vrea. whatever... Daca voi v-ati propus sa nu va luati reciproc cadouri si el a facut-o totusi, f frumos, treaba lui.

Maria, f frumoasa initiativa pt orfaneii din Iasul meu natal. Stiam de ei dintr-un mail de la o prietena. Caut metode sa ii ajut dar drept sa iti spun ezit sa iau legatura cu persoane pe care nu le cunosc, mai eficient ar fi sa existe un cont oficial al institutiei dedicat acestor copii, in care doritorii sa depuna sume de bani.

Va pup, ma duc sa ma culc langa gogoselul meu care a fost in seara asta f agitat, l-or durea iar dintii sau nu stiu care-i cauza dar atre greu a adormit (leganat de amandoi, pe rand).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetele, va dau cafea.E cam devreme.Noi suntem treji de la 3.30, cand a murit mama soacrei mele.Dumnezeu s-o ierte ca era foarte bolnava.Acum sa te tii, ca trebuie sa plece.Si e pe undeva pe langa Buzau.Trebuie sa ramana al meu cu NECTAREl. Sa te tii ce ture o sa o fac ptr. ca am acte programate si azi si vineri. Azi, il duc si pe NECTAREl la vaccin. Sper sa nu faca temperatura.
MARIA, sanatate lui SILVIU.
ROXY te-ai gandit bine. Nici eu nu as sti ce sa mai cumpar.
DANA,bine ca ai mai intrat.
Fleur , da cate ai cumparat....
ANA, fara depresii.
Lorena, cat mananca Onuta la o masa?
ALI, cum te-ai obisnuit cu limba?Dar, baiatul cel mare?
MARIA, si pe mine m-ar interesa tot un cont. Sau , voi cum faceti. Trimiteti undeva pachetele?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

neata! Eu va dau un ceai
Condoleante adarev!
noi suntem treji de la 5 ca asa ne trezim.....
suntem la fel de romantici ...ne luam ce dorim si gata!
noi am inceput tot cu cereale(multumesc ina)de ieri ...ca asa am simtit...prietenei mele i-a spus pediatrul fara cereale ca este prea gras copilul si oricum trebuie sa-i scoata 1 masa de lapte ...

azi avem programare la oftalmog ca pe langa ochisorul care plange se freca la ochi mereu...si are ochii rosii

fleurdelise la cat timp ai inceput legumele dupa cereale?

de gatit?......mama imi face sarmalute cu piept de pui....eu fac piftie de adidasi si bors...probabil o friptura la cuptor cu rozmarin daca suntem acasa!
o zi minunata!
numai piersicute frumoase pe FB...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna
idei de cadou de Mos Craciun atat pt copilasii vostrii cat si pt ai prietenilor http://colaceibebe.webs.com/
la orice ora la puteti gasi.
o zi frumoasa si Sarbatori frumoase

Mergi la inceput