Felicitari Mica, Ary, Iulia! Hai Nicoleta! #50

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Cellena, o sa vina si lapticul, nu te da batuta! Mananca bine, bea lichide, ia suplimente pt lactatie si mufeaza bebelusa cat de des iar in timpul liber pompeaza
Vi-l da si eu cu imprumut pe Lu, aka Fomila sau Haplea, inca nu-i fac fata, dar fac tot ce pot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Hai, Mica!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Felictari Mena si Angiuta!!Sa va bucurati de minunile voatre!!
HAi Mica!!

CU lapticul,trebuie rabdare si iar rabdare.eu nu pot decat sa incurajez fetele la primul copil...stiu ce inseamna sa te chinui sa ii da isi sa nmu fie nimic si cand a venit lapticul isifacea sila de tzitzi.
Bubu:cu ochisorii fetele au dreptate,sterggi cu ser fiziologic si comprese sterile,eu amavut si servetele Iridiumbaby..dar Andrei a facut conjunctivita,eu banuiesc ca am plecat cu ea din spital sau a luat-o dela cabinetul pediatrei.ANdrei pare ca are torticolis :(tine capul numail spre dreapta,asaca probabil exercitii si kinetoterapeut scriepenoi.plujs de dimineata de la 3-4 are niste colici :((,maraie si se screme de ma termina..bag tzatza si sab simplex dar pana nu face cacutz...ma urc pe pereti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

FELICITARI MENA SI ANGIUTA
mena, relax, o sa invete sa suga ..ai incredere ..
angiuta, omgggggggggg 1l de sange...bine ca esti ok acum..ohh saraca de tine prin ce experienta ai trecut..


<hr noshade size="1" />
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)
si 24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Multumesc de sfaturi si incurajari, fetelor.
Chiar daca e putin frustrant sa hranesc copilul din biberon, nu disper. Sunt convinsa ca daca o sa perseverez si n-o sa-mi pierd rabdarea, o sa vina si lapticul. Momentan ne-am stabilit o rutina: pus copila la san cand da semne de foame si tinuta acolo pana incepe sa urle de foame (cam 20-25 de minute tot trage de tzitzi), apoi biberon cu formula, apoi rasfat, vorbit...imi place ca nu adoarme imediat dupa ce mananca si avem momentul nostru ... Astazi am ratat o sesiune de mufat la mami si desi a mancat cam 60ml, dupa ce a terminat de mancat era clar nemultumita si maraita si pana n-a dat o reprezentatie de oracaieli, nu s-a culcat. Deci se pare ca ii place la tzitzi chiar si daca trage in gol si nu iese inca laptic

Ema de 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andie_n spune:

Cellena, deci si Ema ta face la fel ca a mea. Si a mea e multumita sa trag#259; la sān chiar si dup#259; ce nu mai are ce trage ( pot sa o #539;in si o ora la sān, si sigur dup#259; 20 minute nu mai are ce trage). Oricum, tu stai lini#537;tita, sigur la tine va veni lapticul, la mine problema a fost preeclampsia probabil ( cel pu#539;in asa a zis consultanta de lactatie, ca e o problema cunoscuta din p#259;cate).
Iar cred ca nu voi dormi la noapte, ca acuma Ema tocmai a māncat si nu pare sa aib#259; somn. Azi noapte am dormit 3 ore jumate, de la 4 la 7 jumate, dar am dormit azi peste zi de la 10la 13 si de la 18 la 21.
Felicit#259;ri Angiuta! Bine ai venit Nadia! Nadia are exact aceea#537;i īn#259;l#539;ime si greutate la na#537;tere ca si Ema .
O seara buna si o noapte lini#537;tita sa ave#539;i!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Hopa, Angiuta ne-a facut aceeasi super surpriza frumoasa ca si Mena noastra~
Aseara era 2 in 1 si vorbeam de zor pe aici, acum e mamicaaaaaa de Nadiaaaa! FELICITARI, draga mea, bun venit pe lume celei mici, multa sanatate amandorura, papa bun pt ea de la tine si colici zero!

Noi..ah, am avut o noapte alba, iarasi, bebe are iarasi un puseu de crestere, cred, nu a reusit sa adoarma nicicum, desi era mort de somn, a mancat haotic, dezordonat, ceva ce el nu face niciodata..IN plus, la asta a intrat si perioada lui de 3 ore juma de colici, cand noi am vrea sa fim el si sa nu vedem ca orice am face, nu il putem ajuta..Ni se rupe sufletul..of, Angelique, scumpa mea,de ce bebeii nostri nu au scapat si ei de nesuferitii de colici??
Nicholas a fpst treaz de la 3.45 a.m pana la 15.30, abia acum doarme si el, de vreo ora, sper sa recupereze un pic nebunia de lipsa de somn, asa de mila mi-a fost de el, dragul mamei, scumpul de el..

Fetelor, va pupacesc pe toate si ma duc si eu sa fac cate ceva, desi ar trebui sa ma pun sa dorm macar o ora, ca simt cum cad pe jos de oboseala..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andie_n spune:

Bubu, odihneste- te, asta e maiimportant decāt orice treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Eu iar n-am somn

Am adormit pe la 10 si acum nu mai pot sa dorm.

Angiutza, felicitari si refacere rapida. Chiar surpriza.
Sa va traisca micuta Nadia.

Iulia, Ary, Mica scot pentru voi sa vina bbii. Eu abia vineri fac 40 de saptamani si zau ca nu mai pot. Abia ma misc si intr-un loc nu pot sa stau. Azi n-am avut contractii deloc iar acum pe seara am tot miscat burta sa fac bble sa miste. Intrasem la banuieli. Intr-un final a miscat putin. Probablil e doar obosita ca azi n-am prea stat intinsa in pat. Dimineata merg la monitorizare si vedem atunci.

Mena Nu te supara. Gabriel e chiar micut si invata el pana la urma ce trebuie sa faca la titi. Starea ta o simte si el atunci cand alaptezi, deci incearca sa fii optimista.

Bubu, Andie pe burticile cu colici sa treaca repede.

Nicoleta 34+ Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana178081 spune:

Pana acum am scris la Aspirante,dar ma alatur voua pentru ca se apropie momentul cand voi face cunostinta cu bebelina mea.Pe unele dintre voi le stiu de la aspirante.
Vreau sa nasc normal si am 2 nelamuriri:
1.cat ati dat voi la nasterea naturala?la ginecolog,anestezist,moasa,neonatolog,etc.Eu voi naste la Judetean si nu stiu cam ce preturi mai sunt(Epidurala mi-o cumpar eu).
2.In mare cum a fost nasterea(naturala),durerile suportabile?Cam cat a durat travaliul pana la epidurala,dar si pana la nastere?
Felicitari celor care au nascut,sa fie bebei sanatosi si mancaciosi.


in 38sapt Evelina

Mergi la inceput