Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miche spune:

Gospodinelor, atata ati povestit de mancaruri ca m-au apucat poftele si mobilizarea.
De gatit eu gatesc zilnic, dar parca m-am saturat de mancarea mea , asa ca la dorinta expresa a sotului meu am facut Abgusht http://en.wikipedia.org/wiki/Abgoosht iar dupa pofta mea 'pomana porcului' cu varza murata si mamaliguta si ciorba de burta
Sunteti invitate la masa, deci !



Miche 17+ si
Darius (26.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Salutare
Multumim pt capitol nou, sa fie unul plin de vesti bune si numai bucurii


Multumesc pt raspuns legat de Rh, mi-am amintit ca doctora mi-a zis ca o sa facem dozarile cand voi avea 20sapt ca sa stim daca trebuie vaccin sau nu.

Doina, felicitari pt putulica .
La mine nu s-a putut vedea ce e din cauza ca avea cordonul intre picioare si deloc nu statea locului. Parca e rusinos, nu vrea sa ne arate si noua "comoara" ca sa stim ce e. Eu deja vorbesc cu bebe, si mi-ar placea sa stiu cui sa ma adresez, lui sau ei, ca avem deja si nume pt bebe, daca e baiat sau fetita. Nu prea imi place sa ma adresez la bebe la gen neutru. Dar mai rabdam pana la eco urmatoare.


Adeneaori cand m-am intins pe pat sa va citesc, si pun laptopul langa burtica, si cand mi-a dat unaaaaaaaaa am tresarit cu voce tare si mai ca se vedea si prin piele sutul, la cat de micut e bebiztul la varsta asta, a ripsotat f puternic, mai puternic ca data trecuta.
E vina mea ca ma incapatanez sa tin laptopul langa burtica, sa-mi fie mie comod, l-am tinut mai sus de burtica pe o mana, oricum, lui bebe nu-i place nici asa si basta.





Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

16+ cu minune surpriza
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Citat:
citat din mesajul lui criulica

Cum fac o pauza cum vin la voi

De cateva zile incoace, mai exact de pe 12.12, simt ca ma gadila ceva pe interiorul abdomenului, un pic mai jos de buric, cand in dreapta, cand in stanga. Credeti ca e bebe sau sunt doar niste pareri inchipuite ale mele?

Va mai inca o data pe ziua de azi!

15+


E bebe




Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

16+ cu minune surpriza
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Felicitari Doina!

Eu azi am fost la taierea porcului la tara, a fost placuta vremea.
Am mancat putina friptura de porc, nu e preferata mea.

Ce creme de prevenire a vergeturilor folositi? Eu am folosit pana acum creme de hidratare si de fermitate, iar acum am trecut pe o crema speciala pentru gravide de la Ivatherm, o sa va zic daca are efect.

Mor de somn




Raluca


S 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Simcri, Deny, Raluca, multumesc

Criulica, si eu zic ca e bebe eu si la prima sarcina si acum simt doar in partea stanga miscarile, bine, acum, cat e mic :)

Raluca, eu folosesc gama Palmers.

O noapte linistita!

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 15s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Salutari burtici cu ciresici!

Ce de vesti frumoase, si ce de carucioare colorate! Felicitari fetele ptr vestile frumoase!!

Sa fie un capitol plin de vesti bune!

Vio, am vazut ca si tu suferi de raceala cobza. Si eu sunt varza, eu m-am dat cu tantum verde si atata, ca ma dorea gatul de nu se mai putea. A si am aplicat babeasca, mi-am pus cartof crud stropit cu apa cu otet caldutza, legat in esarfa la gat toata noaptea si a dat rezultate, dureri mai slabe. O fi, no fi, azi ma simt mai bine!

Criulica, e bebe .

Raluca, eu folosesc Elancyl. L-am folosit si la prima sarcina si nu am avut nici o problema.

Ce ma innebuniti cu papa asta bun ce il faceti voi!!! Eu nu prea sunt bucatareasa, fac ca trebuie, dar nu cu mare tragere de inima.

Oana, bebelina Andreea (18.02.2011) & samburel 18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Neata!

Fetelor, mersi de raspunsuri.

Ieri, mi-a spus mama ca a visat ca nascusem si aveam un baietel si era asa de fericita in vis...concluzia ei: va fi invers ca in vis in ce priveste sexul copilului, va fi fetita (asta isi doreste)
Iar eu azi-noapte, am visat ca schimbat scutecul bebelusului si era baietel, m-a influentat mama cu ce a visat ea.

O zi buna!


Raluca


S 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Neatza!

Va las o cafelutza cu mult lapte

Raluca, sa fie asa cum iti doresti tu!

O zi buna!

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 15s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criulica spune:

Buna dimineata!

Va multumesc dragelor,ce ma bucur ca nu e doar dorinta mea si e bebe!!!

Ma apuc de baut cafeaua si poate am chef un piculet si de calcat, desi e activitatea cea mai putin atragatoare pe care o cunosc..

Sa aveti o zi frumoasa!

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna ziua!
In sfarsit am inceput si eu sa ma simt mai bine !
Am aplicat toate leacurile de la voi fetele si incet ,incet raceala pleaca de la mine.
Cocuta ma bucur ca si tu te simti mai bine !
Duminica placuta in continuare !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum19+

Mergi la inceput