Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Doina felicitari!
Ce bine ca e ce v-ati dorit ! Sa fie sanatos !
Acum recunosc si eu ca si sotul si eu tot baietel ne doream ,ca sa aiba Dragos partener de joaca .Daca era fetita nu stiu daca se intelegeau bine iar Ana nu cred ca se mai juca cu fetita ,din cauza diferentei mari de varsta. Dumnezeu le aranjeaza pe toate !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Kris e bine cum ai ales sa faci !Inca un eco si sa te consulti cu medicul tau ,el te poate lamuri in privinta pasilor ce trebuiesc urmati.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Multumesc, Vio Acum trebuie sa ne gandim la nume, aveam unul ales dar de cand l-am vazut pe bebe la eco parca nu mi se mai pare potrivit :) Voi ati ales un nume?

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 15s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankylya spune:

buna fetelor acum am terminat si eu curatenia si m-am asezat jos sa ma odihnesc.
Vicky multumim de capitolul nou sa fie unul numai cu vesti bune
Doina felicitari pentru baietei
Noi aveam numele pregatit de inainte sa stim sexul ba chear de inainte sa raman gravida aveam nume si pentru fata si pentru baiat o sa il cheme Darius Andrei zis bebex de sotul meu

*****************
Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criulica spune:

Felicitari Doina! Ma bucur ca ai aflat sexul bebelusului!

Am si eu o intrebare pentru fetele din Bucuresti care au fost la ecograf si au aflat ce vor avea. Daca mi-ar putea recomanda unul bun, vreau si eu sa aflu ce e si am banuiala ca ecograful pe care il foloseste doctorita mea nu este unul de ultima generatie.

Va multumesc,

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Buna, fetelor!

In primul rans ma bucur de acest nou capitol si sper sa fie plin de vesti bune.
M-am apucat de calcat niste rufe si acum am luat si eu o pauza de relaxare, iar mai tarziu o sa fac o mancare de pui cu ardei copti.
Pe mine in continuare ma deranjeaza in partea stanga sub coaste, iar doctorita mea mi-a zis ca sigur m-a balonat ceva, deoarece nu are ce sa fie din cauza bebelusei. Sper sa treaca in curand.
In privinta cafelei, eu chiar mi-am intrebat doctorita daca face rau consumul de cafea, avand in vedere ca eu beau cate o ceasca pe zi fara lapte si mi-a zis ca ea chiar recomanda a nu se intrerupe obiceiurile dinainte de sarcina. Intreruperea acestora poate cauza dureri de cap sau un fel de sevraj, dar a mentionat ca sa fii ponderat e cel mai important.
In privinta RH-ului, mie mi-a zis ca trebuie sa-mi repet analizele in sapt 28-29 (eu il am negativ, sotul pozitiv), in cazul rh-ului diferit ca al nostru sarcina nu poate fi dusa mai incolo de sapt 38 asa cum a zis si Criulica. Insa am o prietena cu o situatie identica si a nascut natural, iar acum e insarcinata iar. Deci, RH-ul diferit nu determina cezariana, decat in anumite conditii mentionate de voi in mesaje.
Imi propusesem astazi sa ies la cumparaturi de cadouri de mos, dar nu m-am simtit in stare sa umblu prin magazine, ci pur si simplu am simtit nevoia sa merg sa ma rog la biserica si sa aprind niste lumanari. Zis si facut, iar acum ma simt foarte bine sufleteste.
Gata, va las acum, ca altfel vorbesc pana maine.

Va pup

17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Ankylya, criulica, multumesc

Criulica, mie cand mi-a spus sexul eco era in 2D, deci nu cred ca eco este problema. Poate bebe statea intr-o pozitie nefavorabila sau poate dr nu a fost sigur si nu a vrut sa se hazardeze. Si la mine a stat cateva minute si s-a tot uitat pt ca avea si cordonul intre picioare.

Hai ca azi am logoree :))

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 15s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Salutare burtici

Uff gata am terminat cu o parte din munca pe ziua de azi, acasa ma asteapta o groaza de treaba curatenie, am pus aseara niste fasole la inmuiat, vreau sa fac testez niste retete de turta dulce fursecuri, vreau sa fac si bradul...dar inainte sa ajung acasa am programare la coafor asa ma apuc de treaba cu voie buna.

Doina felicitari pentru prichindel

fetele sa aveti un week-end frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criulica spune:

Cum fac o pauza cum vin la voi

De cateva zile incoace, mai exact de pe 12.12, simt ca ma gadila ceva pe interiorul abdomenului, un pic mai jos de buric, cand in dreapta, cand in stanga. Credeti ca e bebe sau sunt doar niste pareri inchipuite ale mele?

Va mai inca o data pe ziua de azi!

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miche spune:

multumim de capitol si de urari !
Asa sa fie !

Citat:
citat din mesajul lui mcoca

Un capitol nou numai cu vesti buneee!!


Vicky si Printzesone







Miche 16+ si
Darius (26.11.2004)

Mergi la inceput