Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mmamita

Aaaaa... si M mea tot fara dinti e..Mai e careva asa sau a mea e codasa odiseei?


Mmamitule, nici Robin nici Dorian nu au dinti, si nici urma de ei dupa cum a zis dr joi cand i-a vazut, asa ca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Mmamita nici noi n-avem dinti, dar suntem si mai mici, deci nu stiu daca te incalzeste cu ceva.

Vineri a fost prima zi de diversificare. Morcov cu pastarnac, piure facut la miraculosul aparat de la Avent. Cred ca i l-am lasat cam gros, a facut in toate felurile. Se stramba, se scutura tot de zici ca manca ceva foarte amar si-l trecea un fior pe sira spinarii. A fost amuzant oarecum...Ieri am facut piureul prea subtire, un fel de ciorba pe care o scuipa pe toata dupa ce o tinea in gura vreo 2 secunde cat sa savureze gustul oribil(dupa expresia de pe fata lui era absolut oribil) si sa o scuipe pe toata. Azi i-am facut piureul de o consistenta mai potrivita si dupa ce s-a strambat la fel de scarbit de gust parca a reusit sa si manance cat de cat. Greu, tare greu!
Cu somnul e cand mai bine cand mai rau, alaltaieri noapte m-a trezit din 2 in 2 ore, asa ca ieri seara l-am luat direct cu mine in pat ca sa ma odihnesc si eu. Ne-am culcat la 8 seara si ne-am trezit pe la 8 dimineata, cu tzitzileala la discretie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

A, stiam ca am uitat ceva. Crema pentru iritatiile de la frig am folosit Lipikar de la La Roche. E foarte buna, tot asa pare ca-si face treaba din prima, dar in realitate trebuie repetata aplicarea pentru ca iritatia reapare dupa un timp sau dupa iesit afara. Crema pentru dat cand iesim afara n-am luat inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Si inca ceva...Am luat bradut de acum vreo 2 saptamani(nici nu mai stiu daca v-am zis). Dar abia ieri l-am impodobit de tot. Am pus si o parte din cadouri sub brad. La noi zici ca a venit deja Craciunul. Deci pentru Mihai am luat un antemergator de la Vtech. Nu stiu cat o sa-l foloseasca el dar imi place partea electronica. Poate sa se joace de acum cu aia, are butoane si luminite, e in limba romana si poate auzi numere, litere, culori, forme, cantecele. Sa vedem cat o sa il foloseasca. Mai vroiam si Mingea magica dar nu mai era.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Va rog, sa respectati ierarhia!

La dintzoci noi suntem codasii codasilor! Aproape 8 luni avem si niciun dintzoc! Si nici semne ca ar aparea vreunul prea curand!

In schimb, de vreo 2 zile s-a ridicat singur in picioruse si numai asa o tine. Cum gaseste un punct de sprijin cum...hopa sus!

Iar nu prea mai mananca, iar nu prea doarme...sunt cam prastie cu nervii.

Mamitzule eu EU vreau pdf-ul Shades!
Iti trimit PM cu adresa de e-mail.


Va pupacesc cu drag, nu-s o prezenta tocmai agreabila!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_nt spune:

Seara buna mamici si La multe lunite Luca.
Eu retraiesc vremeurile comuniste si stau la lumina lumanarilor de cateva ore bune.Daca nu ar fi fost piticul aveam un prilej sa fiu romantica cu sotul,dar asa printre tipete,urlete,pampersi murdari numai de asta nu ne arde.Am exersat azi si schimbatul si spalatul la lanterna...minunat .Noroc ca aveam bateria la laptop incarcata si internetul mobil merge sa mai pierd si eu vremea pe net pana o veni curentul.
Am profitat azi de reducerile din Carrefour la jucarii si am cumparat cadourile de Craciun pentru pitic si pentru nepoti.
Aever vezi ca bila de la vtech era in Carrefour la 123 RON parca.
Mai sunt 6 zile pana plecam si abia astept,asta daca nu se hotaraste vremea sa-mi joace ceva feste.Sper ca nu .
Pupici si noapte linistita.

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Roxana, Mingea magica era 123 ron cu reducere la Carefour? Eu am luat-o din Auchan cu 100 ron .
Nici noi nu avem dinti si nici semne ca ar vrea sa iasa curand, nu sunt cu toate ca facem 7 luni in 2 zile!!
Urechea e mai bine astazi dar l-am zapacit cu stersul si cu cremuitul
Anitta, imi pare rau ca a racit pitica. Cum ii faci aerosolii cu ser fiziologic? Sa isi revina repede
Elena, distractie placuta si Deei la fel la masa cu familionul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Ahh Ellyshor asteptam sa vedem filmuletul cu Mihnea alergatorul de cursa lunga si Joanna cu Cristian cantaretul de mamamama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_nt spune:

Nu Eva 123 ron pret intreg deci vreo 74 cu reducere 40%.

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

dragele mele,

am intrat sa va invit la o miniparodie de sarbatori.

mai exact, sotul meu a scos o varianta proaspata "iarna nu dorm", deja a facut furori ieri si azi la craiova cu ea :D
iar eu azi am avut responsabilitatea sa fac ilustratia. efectiv asta am facut toata ziua!!!

dar sper ca a iesit ceva la fel de sugestiv ca si textul si de haios totodata

asadar, va invit pe picasa, sa vizionati acest mica parodie, iar in curand pe fb, dupa ce o posteaza sotul, daca emultumit de lucrare



Mergi la inceput