Ceasca de punch - 2

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

tocmai am vazut la tv speech-ul presedintelui, avea lacrimi in ochi si abia putea vb de suparare...
f. emotzional.
spunea ca treb facut ceva...da...pai cati treb sa mai moara sa fie facut ceva?!
parerea mea e armele care le poti obtine usor, jocurile si filmele f. violente...fac o diferentza.
sper sa se schimbe ceva in bine sa nu mai auzim de asa evenimente horror.
Domnul sa fie toti acesti oameni marcati de acest eveniment.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Buflea, am intrat sa-ti admir si eu din nou copiii si cand am dat peste vesti m-am ingrozit, m-a apucat durerea de cap pe loc

shoes, iti vine sa-ti inchizi copiii cu totul in casa, deja ideea de a le monta GPS e obsolete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

michelle, e de rasul plansului. de fiecare data cand s-a intamplat asa ceva in state s-au dat declaratii sforaitoare despre acel CEVA magic ce trebuie facut....


intre timp armele vandute aduc bani buni in buzunarul industriei si or sa continue sa-i aduca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

nu ma pot opri din plans...18 copii intre 5 -10 ani!!!!e ceva cumplit...
imi vine sa ma urc in masina, sa ma duc la scoala, sa-l iau in bratze si sa nu-i mai dau drumul.
prea des au loc aceste evenimente...vorbe si promisiuni ...doar de asta auzi. nimic concret, nimeni nu face nimic, situatia se agraveaza de pe o zi pe alta....
nu mai esti safe nici la gradinitza, nici in mall nici la cinema...atunci unde?!


michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Eu m- am tot gandit si parca imi vine sa cred ca si asta a fost regizata, ca si 9/11 si faza cu cinema- trebuie sa dea o lege sau sa ia niste masuri si clar trebuia sa aiba un motiv- suntem din ce in ce mai controlati...off


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

nu ma pot opri din plans...18 copii intre 5 -10 ani!!!!e ceva cumplit...
imi vine sa ma urc in masina, sa ma duc la scoala, sa-l iau in bratze si sa nu-i mai dau drumul.
prea des au loc aceste evenimente...vorbe si promisiuni ...doar de asta auzi. nimic concret, nimeni nu face nimic, situatia se agraveaza de pe o zi pe alta....
nu mai esti safe nici la gradinitza, nici in mall nici la cinema...atunci unde?!


michelle


Am vazut ceva aseara...acum citesc la voi....mi s-a facut rau.....cretinul ala,animalul ala care a omorat copiii trebuie executat.Omorat ca un caine.Spanzurat..
Doamne ce o fi sufletul parinrilor......blestemat sa fie animalul...sa arda de viu.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Buna dimineata, pinguinelor!
Ingrozitoare vesti de pe la voi...nu se va schimba nimic, sunt prea multi bani la mijoc si iata ca nici macar o tara ca America nu face fata unei situatii care presupune multi bani. Voi sa fiti curajoase, sa nu va ganditi la prostii, sa va lasati copiii sa infrunte destinul, este al lor si doar al lor si nu puteti interveni. Dumnezeu sa va aiba in paza si sa aiba grija de sufletele micutilor impuscati, precum si de parintii lor; nici macar nu-mi pot imagina ce-i in sufletul lor.
Eu am terminat carnatii in proportie de 90%; asta pentru ca nu mi-au ajuns matzele. Eu stiu ca intra 1m/1 kg de carne, am avut 20 m si 13 kg de carne...ori intra mai mult, ori n-au fost 20m. Ma duc azi sa completez, dar acum e prea frig, pe net cica-s -17 grade mai astept putin. Vreau de maine sa ma apuc de afumat, insa nu prea am rumegus, sa vad daca fac rost in timp util.
Buflea, rochita aia verde arata mortal. Ii sade asa bineeee....acu' sigur, si modelul face banii, ce sa zic...Vezi cu invatatorul, e cam afectuos
Daca puteti nu va zgarciti la cadouri de Mos Craciun. E un eveniment mult asteptat, eu tin minte din copilaria mea multe momente si, evident, sunt legate de cadouri. Mai tarziu am amintiri despre carnati, tuica fiarta dar jucariile au fost de neuitat.
A, ca mi-am amintit...azi o s-o rog pe Tora sa scoata ceainicul special...o sa beau tuica fiarta la pranz. Cu piper, zahar, un cuisor si o schija de scortisoara. Si o sa inchin o cescuta in cinstea voastra.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

13 kile de carne? Barbatul a gatat carnatii lui din 6 kg si anul asta avem impresia ca a dat lovitura, ca la el carnatii sunt o loterie fiind o reteta la ochi: acum doi ani era racit si nu avea gust cand i-a facut, anul trecut le-a pus la cimbru de i-a facut aproape amari, anul asta cred ca a nimerit-o.

Ma intorc la impachetat. Ieri am aflat de o campanie numita shoebox, cadouri pentru copii saraci in cutii de pantofi frumos impachetate in hartie de cadouri cu motive de craciun si cum citeam despre asta dupa ce devalizasem dulapul de pantofi si ma pregateam sa arunc vreo 4 cutii goale mi-a venit ideea sa le ambalez si sa le umplu cu diverse. Si in final am mai cumparat cutii. Problema e ca azi e ultima zi in care se colecteaza cutiile si nu e chiar asa simplu sa ambalezi o cutie de pantofi cu hartie de cadouri.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Rufus, proportia e 1/2
nu fac, dar asa am auzit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo pinguinilor

suntem acasa de aseara, gratie unor domni generosi care au fost de acord sa faca schimb cu noi.

tre sa citesc din urma, dar am o multime de treburi de rezolvat mai intai. mai ales una facuta de copii.... cand am vreme o sa va povestesc.

Mergi la inceput