Ceasca de punch - 2

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Drum bun calatorilor!

Roxana, definitivatul nu e oficial, discutia a fost off the record, dar eu zic ca e de bine.

Rufus, am avut animalutul in mana, era o cartituca mica mica si tare dragalasa. Si blanita aceea e ceva special, foarte foarte fina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

bine v-am regasit pinguinilor, ultimele noutati si din partea mea:
joi vroiam sa nu-l mai lasam pe william pe jocul ala pe computer...deh...parinti fara inima...
si i-am zis ca daca stie poezia aia fara absolut nici o greseala (v-am pus-o in urma cu citeva pagini), atunci il lasam pe game.
culmea...ca a invat-o in 30 min..si a spus-o fara greseala.
asa ca s-a facut iar de o ora pe joc.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

unde mai e rubrica aia cu dezastrele in bucatarie???

ieri a fost iar ziua dezastrelor in bucataria mea:
-am ars o tava cu prajituri
-am rasturnat gratarul pe care pusesem alte prajituri la racit...si toate s-au facut firimituri
-facusem o coca pt fursecuri cu o zi inainte si am pus-o in frigider (bineinteles ca nu am luat inseama recomandarea de a nu face asta)...si ieri cand sa le pun in tava...nu ieseau pe tub...nu a fost chip sa fac forme din coca aia...asa ca am luat-o de la inceput si am facut o coca noua
-dulceatza de cirese care am crezut ca am cumparat-o 9 sa pot pune cite o cireasa in bombele facute)...nu e dulceatza, e gem...asa ca bombele raman ne umplute.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

astazi, in schimb am fost productiva.
am facut cornuletze, cheesecake, 4 feluri de prajiturele (gen chocolate chip cookies) si paine.
no luni o sa facem cirnati, ii mancam proaspeti ca afumatoare tot n-am cumparat.

eu mi-am cam incheiat treaba pe ziua de azi. la ora 13 ma duc la scoala, la serbare.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Am si eu zile in care ma apuca gatitul de nu stiu ce m-a lovit (zilele trecute: budinca de cartofi cu branza de oi, peste prajit, pate de pui, ciperci cu smantana). Nu ma intrebati cat am aruncat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Of! Am venit si eu la sfarsitul zilei ... Am stat acasa azi, eu cand nu fac prezenta pe la voi, inseamna ca nu su t la serviciu, ca sa stiti.

Deci Lali, am ramas stupefiata de tortul ala, te rog spune-mi ca nu e facut de tine, ca daca este, ori tu esti gifted, ori mie imi lipseste ceva ... Cel mai bine ar fi sa fie cumparat, ca mie sa nu-mi lipseasca nimic dar nici tu sa nu fii mai presus

Roxana, ce mi-a placut cushma lui fiu-tau ... Cu Caciulile pe frinte, stam de paza ca un munte, la Marea Neagra ... Ah, si in spiritul prieteniei dintre popare, cushma romaneasca de pe cap se asorta teribil cu blugii texani de pe picioare

Mada, iti trimit factura mea de sarit pe gonflabile ... Daca nu ai platit tot atat, trimit o albina s-o intepe pe a ta.

Rufus, ce e aia rovinieta ? Deci se poate trimite mancare prin posta ? Cine imi scrie si mie o felicitare de Craciun pe o foaie de sorici ?

Eu am stat acasa ca copiii au avut juma de zi si nu after care ... Acum ma duc sa spal. Am ceva intrebari pentru voi legat de spalat dar nu am timp acum ... Vorbim la anul despre asta, ca este o activitate care nu se-nvecheste niciodata.

Inteleg ca sapt viitoare o parte din pinguini sunt in deplasare ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

Rall, si family guy sau doar american dad? noi suntem la sezonul 7 din AD :)


Ambele. Plus Futurama

Drum bun, Rufus. Uh, si la ce drum (lung si cu zapada) va aventurati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

michelle bine ca ai reusit pana la urma sa prajituresti.

daca tot sunt nevoita sa dorm pe canapea in seara asta, sa va povestesc cum a fost in vacanta.
insula Lanzarote este in oceanul atlantic, una din Insulele Canare. e o insula vulcanica, stearpa si cenusie chiar. la inceput am fost putin dezamagiti de peisajul cenusiu pe care l-am vazut in drum spre hotel. un soi de palmier, aloe, kaktusi de toate formele, cam asta creste pe insula. si lava uscata cenusie cat cuprinde.
curatenie peste tot, totul amenajat si bine intretinut. localnicii foarte amabili si primitori, doar sunt spanioli. 90 la suta din turisti erau nemti si limba auzita la tot pasul era germana.

hotelul curat, camere spatioase, multa liniste, prea multa. de fapt chiar pe placul meu. serviciile de calitate, incepand de la curatenie pana la mancare. de mancare nu vorbesc sa nu va starnesc poftele ascunse.
faleza amenajata, se poate merge pe ea kilometrii intregi. localnicii au inteles acum multi ani ca viitorul lor este turismul si au lucrat bine si intens in sensul asta. infrastructura bine pusa la punct. si curatenie, peste tot curatenie.

in una din zile am facut o excursie in jurul insulei, excursie organizata de firma de la care am luat biletele. ghidul ne-a vorbit de dimineata de la 9 pana seara dupa ora 18 cand s-a terminat. candva pe insula a trait un artist, Cesar Manrique, care si-a pus amprenta pe insula, lasand multe creatii in urma lui. a costruit o casa in lava, ceva ce nu mi-am imaginat vreodata ca poate exista. o gradina de kaktusi. Jameos del Agua, un tunel in care este un lac sub nivelul oceanului Atlantic, cu apa din ocean. iar la urma am vizitat Parcul National Timanfaya unde se afla vulcani aproape stinsi.

insula e vizitata si renumita ptr liniste si aerul curat, nu exista industrie si deci nu-i poluare. se fac scufundari cu submarinul. (am inteles totusi ca nu prea ai ce sa vezi din submarin si e cam costisitoare plimbarea) se fac si scufundari cu costum si oxigen. excursii cu vaporul pe insulele vecine.

pun si cateva poze, acum nu stiu in ce ordine se vor aseza.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bufleo,vad ca ati scapat..

Bre..la mine 2 ore au costat 20 ron,adica vreo 7 dolari.Si a sarit pana nu a mai putut.
Astept albinele alea pe care tu le-ai gonit....

Pinguinule...Cluj..alea alea.....sa te distrezi gandindu-te la noi...

Kari,da` zau,palmieri si plaje de vis,nu?

Bre,io vreau sa vad Niagara....
Cupilu` doarme,poate diseara o caze la bunica-sa...ca am de facut curat si..cate ceva de Craciun....

Mai vin io...pupoaie la toti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Si acu` sa ma descarc...:

Atata prostie nu am crezut ca exista pe planeta asta...natarai care si-au vandut averile,presa care a intretinut o zvonistica cu potenttial periculor,grasi care si-au facut provizii cu haleala sa aiba cu ce-si umple burtile imense cand vine sfarsitu` lumii.....tolomaci cu buncare....cata prostie umana poate sa existe ?

Incalificabil...stau si ma intreb...daca crapau pe acolo ce s-ar fi intamplat?
Pai normal ca nu a mai avut cine sa sape calendare ca au murit cand cu conchistadorii.....incalificabil...
Eu i-as acuza de terorism pe cei care au starnit asta.

Mergi la inceput