Ceasca de punch - 2

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Buflea, pai cine a gustat carnatii, soro? Si asa a intrat la banuieli ca a facut cam putini, cred ca o sa ne dea cu portia. Cand ii mai povestesc si ce scrie Rufus pe-aici ca-si afuma carnatii, iar el nu are loc nici sa-i tina intinsi pe balcon ca am si eu rufe de uscat si l-am expediat o tura cu carnatii in frigider, se suie pe pereti.
Cu bolesnita in gat tot ce pot sa-ti zic e sa iei 7-8 zile de antibiotic si sa speri ca scapi asa. Daca nu scapi e sfant un exudat si o antibiograma. Eu am avut asa acum vreun an dar mi-a fost rau de tot, am avut vreo 4-5 episoade crunte, cu zacut in pat, febra si frisoane, si nu puteam sa deschid gura nici sa vorbesc, abia puteam sa inghit apa cu paiul. S-a dovedit ca aveam un streptococ de grup A pe care l-am dovedit cu antibiotic tintit si de-atunci nici nu am mai avut nimic, dar jur ca am fost la un pas sa alerg despletita sa ma operez ca deja ajunsesem la capatul rabdarii.

Sorici am luat si noi fix de-acolo din hala, avem chiar un porc preferat. Sotul meu e cumpatat insa, l-a bagat adanc in congelator ca sa nu il devoram pana la craciun.

In rest, ce sa va spun, ma duc sa termin de spalat vasele si sa ma vopsesc nu as vrea sa ma prinda sfarsitul nearanjata.

PS noi luam rovigneta pe un an si nu mai avem grija ei, e mai avantajos asa.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Androix de ce ai alungat carnatii de pe balcon ? Ar fi de mare finete un miros suav de afumatura pe rochia de revelion de pe sfoara ! Iar un barbat bine cu camasa mirosind a carnati s-ar putea sa aiba succes la vreo petrecere de sarbatori !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Pai nu sunt afumati Si nu de miros i-am alungat, ca am remarcat ca nu se ia, ci pentru ca trebuie sa dau drumul la calorifer daca vreau sa mi se usuce rufele mai repede de o saptamana pe frigul asta. Ori carnatii si caldura nu fac casa buna decat daca vrem sa ne petrecem sarbatorile prin spital si noi si toti invitatii nostri

Remarcati ca am mai dat o tura si pe FB, acum chiar ma duc la vase

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ce mi-a placut aia cu "avem chiar si un porc preferat"

se vede ca nu prea am treaba la serviciu, da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz


se vede ca nu prea am treaba la serviciu, da?


de la mine se vede ca lucrezi. drept e ca e cetos afara si burniteaza, deci telescoapele sa nu fie prea clare.

gata, plec la job sa vad cum si-au petrecut colegii sfarsitul lumii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu te bucura..mai sunt 10oreeeeeeee




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

Buna Dimineata!

se uita cineva oameni mari de pe aici (ca nu-s deloc recomandate pt copii) la American dad sau family guy?

cand sunt bine dispusa numai Good Morning USA imi suna prin cap, atat e de catchy melodia de generic de la American dad.


Ofcors (maihors?), de la sezonul intai.
Goooood mor-ning U-S-A!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

distractie de 21.12....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Good morning penguins!

mada, norocoaso, ai zapada!!!!! eu traiesc in tara zapezilor legendare n-am vazut mai mult de 3 fulgi anul asta si vreo 7 anul trecut.

Rall, si family guy sau doar american dad? noi suntem la sezonul 7 din AD :)

vivi, mda, ce idee cu ouale respective, copiii astia is de pacoste! Si da Kari, teoretic ai dreptate, practic inca sunt in fericita pozitie de posesoare a unei case goale si nu am seratre maine cumpar brad, mai vii la o tura de decorat?

v-am povestit cand mi-au aduc o cartita mica mica, nu?

asa, si fiindca mi-ati tot facut pofta cu carnati scriptici, maine o sa merg la piata si o sa cumpar unii faptici buflea, vreo cale sa-ti trimit carnati? ce spui?

ca sa spun si niste lucruri bune despre noi, ca sa nu ne credeti total neglijenti, am cumparat o tona de luminite de atarnat afara dupa care am constat ca suntem incapabili sa aflam cum/ unde se spanzura prin copaci/ pe casa. dar intentii bune avem

de maine 2 saptamani de concediu!!!!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Voi stiti ce ascund copiii vostri in dulapuri?


Da.
Intr-o comuniune unitara, in dulapul fetelor mari traiesc: haine curate, calcate, murdare, incaltaminte, ambalaje diverse, carti, bani, resturi de mancare, vase si pahare nespalate, genti si sacose, manuale si caiete de scoala, sticle goale. Si mult mai multe, da' nu-mi vin in cap.
Este absolut imposibil sa incapa o cutie cu oua de sarpe. Cred ca asta se cheama ca suntem in siguranta, nu?
Astazi-o zi plina. Dimineata devreme la doctor (reteta lunara), apoi pregatit masina pentru drum (nici cauciucurile de iarna nu erau montate...), coada la banca, platit facturi, mancare la pranz la capre, ordine prin actele rasfirate de cateva luni
Adica da, se pare ca plecam la Cluj si stam linistiti, ca Tora cica are liber pana la anu'. Duminica-la drum. Rovigneta a expirat in toamna, si eu tot pe un an o cumpar, dar n-am circulat cu masina family in afara Bucurestiului
Azi am primit un pachet din Oradea. Avem acolo niste prieteni buni (altii decat Marius&comp) si de fiecare Craciun ne trimit bunatati. Ce-ti poate trimite un ardelean de Craciun? Palinca, carnati si slana afumata. Logic, nu? Problema mea este ca in vecii vecilor eu nu pot face carnati ca aia. Ma simt ca un scolar de gimnaziu in fata unui profesor universitar. Ma simt mic-mic. Noroc ca aia se mananca primii, nici nu-s multi si oricum tentatia e mare; dupa care carnivorele mele se multumesc si cu ai mei, ba chiar ii lauda. Dar eu stiu ca ele isi inchipuie ca-i mananca pe aia de la Bihor...
Mai voiam sa spun ca ceaiul de ceapa se face din...foile de la ceapa. Iar ceapa o halesti asa ca de obicei. Ajuta si ceaiul si halitul. Si ridiche neagra...Una mare-mare tine si trei zile si produce multa zeama. Zaharul scoate bine zeama, dar cate o lingurita de miere nu strica amestecata acolo.
Lali, mai ce tort fain! Copchilul tau parca-i un motan in fata soarecelui
Aqai, spune tu daca ai pomenit blana mai moale ca cea de cartita. Adica ai mangaiat-o...nu?
Sanatate multa la toti bolnaviorii, mari sau mici

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput