Calatoria lui Mos Craciun

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_OR spune:

impresionant!! felicitari tuturor fetelor implicate

sunt convinsa ca zambetele lor a fost cea mai frumoasa rasplata pt voi














------------------------------------------
Cristina, mamica lui Denis Mare(17 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Ce ma bucur si eu de fericirea din ochisorii lor!!! "Doamna Bucurie" i se potriveste de minune Alinei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Ce frumos !!! Bravo fetelor, ati fost tare ambitioase de-ati sfidat meteorologii . Primul popas al Mosului a fost cu succes, il asteptam pe urmatorul

Mos Craciun exista !!!

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz
( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Minunat, Mosul a ajuns la primii copii; ceilalti il asteapta cuminti si rabdatori.
Maria e o frumoasa si in zambetul ei am vazut speranta, parca am auzit-o si eu razand....
Felicitari Alinuk si Cricor ca ai dus la bun sfarsit misiunea de anul acesta si felicitari tuturor fetelor care au ajutat.

Va

Laura




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Incerc sa mi imaginez imensa bucurie pe care o simtiti cand intrati in casele acestor copii
Sper sa aveti drumuri curate



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Daria

marturisesc ca atunci cand merg pt prima data la o familie de acest fel...si stiu ca au situatii grele, am o strangere de inima.
Pana nu ne cunoastem putin, pana nu vorbim... atmosfera e grea.
In general sunt si modesti, credinciosi... iar ceea simt ei cred ca e O combinatie de bucurie cu jena.
Bucurie ca primesc ceva, jena ca sunt in situatii de acest fel.

Dupa ce vorbim putin si ne acomodam... atmosfera se mai destinde.
Imi place sa vorbesc putin cu copiii.
In cele doua familii din Dambovita la care am mai fost si ai caror copii am inceput sa ii cunosc, stiu ce fac pe la scoala, care e mai strengar...imi e mai usor acum



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)



Licitatie si Tombola "Spiritul Craciunului"
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Mosh Craciun a mai facut un popas zilele acestea.


Pentru ca au fost produse destule de la fabrica Titan (Valentina), pe care le-am distribuit catre familii si mai ramasesera in plus, am decis sa sprijinim si Centrul Don Orione si un Centru de Plasament de copii mici din Otopeni.

iata o imagine cu ce s-a dus spre Don Orione:
pt Centrul Don Orione

Voi reveni si cu imagini de la Centrul de Plasament pt copii din Otopeni. La ei am trimis si hainute de copilasi pana in 3 ani si jucarioare.





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)



Licitatie si Tombola "Spiritul Craciunului"
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Buna dimineata fetelor.


Azi incerc sa ajung si eu la copilasii mei .Ptr ca a vn zapada si nu au incaltari de iarna le voi duce si eu incaltarile si hainutele de la Ralcat .

Saptamana trecuta,de Mos Nicolae am reusit cu sora mea sa le cumparam un bradut copiilor,cateva hainutze,dulciuri si jucarii si am fost la ei .Le-am dus si pilota si patura de la Ralcat.

Am pus si cateva poze aici:http://www.flickr.com/photos/76575529@N06/8271870114/in/photostream/

Aici,in poza asta-http://www.flickr.com/photos/76575529@N06/8271909264/in/photostream/-este bucataria lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Mikaeela, asteptam sa ne redai in cuvinte si poze bucuria copiilor. Acum am vazut ce ai postat si m-a impresionat foarte tare situatia lor.Ma bucur ca ai reusit sa le duci si brad, asa cum ti-ai propus .

Mos Craciun exista !!!

..............................................................
Mama de papanas Andreiutz
( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Astazi, in calatoria lui, Mosh Craciun a ajuns si in Dambovita, la copiii din Tatarani si Priboiu.

Primul popas a fost in Tatarani unde a adus bucurie mare pentru copiii din familia Rada:

Andrei s-a urcat pe calutz, si nu a mai coborat de pe el. Spunea ca il va tesala, il va potcovi, va avea grija de el cum stie el mai bine. A descoperit ca pe urechiusa avea un butonel. Asadar are un calut aproape real... caci stie sa si necheze!
Cristina a fost foarte incantata de papusa. Ii sclipeau ochisorii si parca nu ii venea sa creada ca-i a ei. Foarte incatata a fost si de revista Barbie...Cum am intrat pe usa m-a intrebat...daca Mosul are o revista pentru ea..
Maria si Ioana fericite de rochite, bluzite, de remy, de papusele. Maria a avut o surpriza cand in cutia cu remi a mai gasit niste surpize extra: dulciuri si inca o revistuta.
Stefan multumit ca are de acum un sah... (am inteles ca fac la scoala sah.)


Alt popas, un sat mai la deal, in Priboiu:

Copiii din familia Badescu, asteptau si ei infrigurati o veste de la Mosul catarati pe geam .
Incantare maxima si aici.
Se pare ca este o pasiune pentru fotbal pentru baietii din aceasta familie. Pentru trei dintre ei: Daniel, Nicolae si Gheorghe dorinta din scrisorica, care s-a indeplinit, a fost cate o mingie... Cu greu s-au abtinut de la cateva pase. Dealtfel, camaruta mica mica in care stateau toti in jurul unei sobe, nu le permitea o asemenea dezlantuire. Cu siguranta dupa ce am plecat au descins in zapada un joc pe cinste.
Fiecare era preocupat de cate ceva...
Ioan mesterea la masinuta cu telecomanda sa o puna in functiune.
Daniel nu mai prididea la desfacut bombonele.
Gheorghe proba rolele.
Fetele, Irina si Maria, au fost si ele incantate de bluzite, sah, bicicleta, cosmetice si bratarele.

Toti au mai primit dulciuri, fetitele bluzite si bratarele, baietii blayblade uri, lego etc.

In afara de dorintele din scrisorile pentru Mos, le-am mai dus si cate un bax de: faina, malai, gris, pesmet, cereale, ulei - donate de Titan.
De asemenea, separat am mai avut pentru ei hainute si incaltaminte din cele primite de la voi.

Va las aici mesajul special al Mariei si Irinei pentru toti membrii si prietenii comunitatii desprecopii.com.


mai multe imagini aici (click next)


Asadar, un Mos neobosit... care mai are multe calatorii de dus la bun final.




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)



Licitatie si Tombola "Spiritul Craciunului"
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput