Piersicute de iulie august (15)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Roxy iti apreciez caracterul , eu nu asi putea sa trec peste . Era mort demult

Ali , ce bine ca-ti mananca legumele . O sa de-a in curand si de gustul fructelor

Ada , tu ai cam mult timp liber azi
A postat Aruba pe fb o poza cu prajituri , ft bine arata .

Am facut o ciorbita si mai pe seara bag la cuptor carnita cu cartofi . Trebuia sa-mi iau revansa

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

salut fetelor! Am terminat curatenia generala si am timp de shoping !
Am pus cartea pe mail azi....noi de la vaccinul antiTBc nu avem nicio reactie....nu cred ca-l refac..trebuie sa ma duc la spitalul TBC sa-i faca dozarea anticorpilor si daca nu sunt suficienti se repete vaccinul
PT ROR si eu inclin sa nu-l fac ......mai vedem
Azi am facut comanda pt cadoul de Craciun a lui David si abia astept sa-l vad sub brad

aaaa mai aveam ceva de spus dar recitesc si revin

LMA tuturor sarbatoritilor zilei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

LAURA, nu am chef de munca. Mai fac ceva , iar mai scriu si tot asa...
INA, merci mult.
IIULI, tu m-ai intrebat , eu m-am programat la dr. Craiu la REGINA MARIA.
Am auzit ca si barbatu-sau, e doctor pediatru bun. Noi pe 19 avem programare la ea si apoi poate merg si la el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

noi inainte de baie facem masaj general cu ulei de masline extravirgin si apoi facem baie normal dupa care nu-l dau cu nimic si are o piele impecabila...acum am descoperit si niste sapunuri handmade 100% naturale facute de o amica asa ca nu punem niciun paraben pe noi

ma dispera ochiul care curge l-am curatat dimineata ca era plin de secretie dupa care a iesit afara in ger si nu a curs....una calda una rece..nu mai inteleg nimic
mai are cineva probleme cu canalul lacrimar?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Of...in sfarsit am reusit sa termin de citit.

Multumim, fetelor, pentru urari. Poftiti la tort. Eu ma abtin ca mai am 8 kg de dat jos si nu se mai duc.
Ce pot sa iau pentru caderea parului? ca in curand voi ramane cheala.

Eu am tuns pitica duminica trecuta. E asa dulce cheala... Inca nu ne rostogolim, si nici nu dam semne ca am incerca, tipam ( tare, sa ne auda vecinii ), mainile sunt in continuare in gura ( eventual amandoua daca au loc ), ni s-a umflat si gingia putin si duminica trecuta am avut niste crize de plans de durere ( plagea ea, plangeam si eu ca nu stiam ce sa ii fac). Dormim in continuare toata noaptea cu o trezire pentru papa si schimbat.

Iuli, nu cred ca e un capat de tara daca incepi diversificarea acum. Probabil ca pediatra te-a sfatuit sa incepi acum pentru un aport de vitamine, in asa fel incat sa previna dezechilibrele.

In rest nu mai stiu ce si cui sa raspund ca neuronul meu a ramas in stare de graviditate si nu retine prea multe. Si cand ma gandesc ca ma voi intoarce la munca si am de facut o gramada de cursuri si de dat o mie de examene ma ia durerea de cap!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Mersi, Ada, o sa cautam si noi loc la dr. Craiu.

Eu vreau sa cumpar cadou de la mos craciun un bouncer pt pitic - in fine, bouncer-centru de activitati -, dar nu ma pot hotari la model. Nici nu am timp sa ma duc sa le vad si ar trebui sa comand online - vad ca sunt de la Fisher Price, Bright Starts, Cosatto. Nu stiu pe care sa il aleg. Voi aveti? Pe care mi-l recomandati? Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Iuli noi avem Fisher Price , eu am fost multumita de jucariile de la ei in ceea ce priveste calitatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Salve gagici,

Noi - adica eu- am avut o noapte grea, s-a trezit bebe la 1, apoi la 3:30 apoi la 5...apoi n-am mai numarat pana la 7:30 cand ne-am sculat din pat. Oricum l-am luat in pat cu mine la prima trezire, si am dormit asa amandoi, dar eu nu ma odihnesc bine deloc, imi amorteste spatele, ma doare, in fine. El doarme ca un pasa in mijlocul patului. Nu stiu de ce nu progreseaza cu somnul deloc ( a adormit la 9 aseara dupa ceva leganat), nu zic ca nu mai adoarme singurel deloc si chiar daca adoarme la san si il pun in patut se trezeste imediat...

LML Ema lui Zizou si Stefan lui Niccostea!

Ali, foarte tare e Denis...adica el nu doarme pana nu mai baga niste legume si supica! Al meu e un "laptos", papa ce-i dau dar foarte sictirit, asa... Seara nu-i dau nici o completare...poate ar trebui, poate de asta se trezeste asa des noaptea?
Cu fructele, incearca diverse combinatii: mar-para, mar-piersica, mar-caisa, etc. Banana i-ai dat? Nu prea am auzit de copii care s-o refuze. Eu vreau sa-i dau mar-mango (mango e nou), dupa 2 zile de avocado pe care l-am inceput ieri. Chiar, avocado e fruct sau leguma?
Carmen, de mancaciosul tau ce sa mai spun...bravo! Cat a mai luat in greutate? Noi tot la 9,00kg stagnam, intr-o luna a luat fix 250g...dar nu ne plangem bineinteles.

Am o groaza de treaba de facut si nici un chef. Eu nici nu m-am apucat de curatenie, scaunul de masina troneaza in mijlocul camerei noastre, trebui pusa husa si instalat. Vreau sa-l si scot la aer pe Eric ca n-am mai iesit cu el de cateva zile.

Acum astept sa se trezeasca ( a adormit dupa un pic de tzitzi) sa-i dau cerealele cu fructe.

Iiuli, noi avem centru de activitati Fisher-Price, e o poza pe picasa. Nu e f sofisticat dar lui bebe ii place.

Balanta, Iiuli, succes la diversificare. Balanta, ma bucur mult ca Eric e mai bine, acum sa treaca si Marc prin asta..of, dar el e mai robust din cate am inteles.
Al meu nu a facut nici o raceala pana acum si ma gandesc cu groaza cum o fi din ianuarie cu cresa.

Roxy, ce a facut sotzulache dovedeste lipsa de empatie, sau poate e coplesit de raspunderile de acasa si vrea sa mai evadeze. Oricum nu e fair play, ca tu faci totul acasa din cate stiu. Vineri, go for it!

Va pup, tre sa ma duc la treaba, vrei nu vrei bea Grigore agheasma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Bine ca n-ati scris prea mult ca nu aveam timp sa va citesc azi :)))

Balanta in afara de primele 3 zile de viatza cand nu a mancat si a fost perfuzat, cand a dat de gustul lapticului de mami nu s-a mai oprit. Intotdeauna a mancat mai mult decat rezulta din calcule si mai mult decat aveam eu. La ultima masa de seara papa 250-280 ml.

Iuli ti-as da daca as putea, nu stiu cum e sa te rogi de el sa manance, dar nici nu vreau sa aflu.

Fleur nu l-am cantarit in ultima saptamana, dar chiar m-ai facut curioasa. O sa incerc in seara asta cand vine acasa. Baietii mei sunt la party. Au plecat pe la 7 si ceva si inca n-au aparut. Sper sa fie ok... Au facut party de mos craciun la sotzu la firma.

In alta ordine de idei, ca va ziceam ca n-am avut timp azi...au trecut pe la mine frati-miu si cumnata-mea. Nu stiu dc v-am mai povestit ca

Brb au venit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Continuare...

Nu stiu daca v-am povestit ca fratelui meu i-a placut atat de mult de nepota-su incat la fix o luna dupa ce am nascut eu, a ramas insarcinata cumnata-mea. Iar astazi, la 22 de sapt, au aflat ca este baietel . Asa ca de bucurie ne-am impachetat si am plecat la cora sa ne uitam pe la patuturi, caruturi, etc. s-a ales si cu un cado de mos craciun sau ziua lui.. Un plovor foarte gros care era redus de la 120 ron la 64 de ron. Stateam demult cu ochii pe el, dar nu ma induram sa dau atatia bani

Mergi la inceput