Asp.opt.(815) Felicitari MariaBcf, ralucaneagu!!!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Avand in vedere ca odata inceput Clexane nu se mai intrerupe in timpul sarcinii tratamentul pana dupa nastere (se mai face inca o luna-doua dupa nastere) putem considera ca se face pentru 12 luni.
Asigurarea pentru 12 luni costa aprox 550 ron. Clexane de 0.4 pentru 12 luni costa 1728 ron. Unde mai pui ca in sarcina ti se mai deconteaza de catre stat daca ai asigurare nasterea si tot felul de alte analize si investigatii...

Miki, stii deja ca imi pare rau ca n-a fost cu succes embriotransferul si imi doresc mult de tot ca data viitoare sa fie bine!

23+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Buna dimineata fetele,haideti la o
Doamne cat sunteti de prompte...va multumesc din suflet pt informatii!
Voi ce mai faceti?pe mine ma omoara asteptarea asta...dak mi-ar da Domnul o minune de Craciun.....
Stateam si ma gandeam ca anul trecut pe 16 dec mi-a iesit pozitiv primul test de sarcina....ce fericire p capul meu,topaiam prin casa...si apoi p la sfarsitul lui ianuarie a venit cosmarul...nu vreau sa va intristez,va doresc la toate o zi minunata si sa veniti cu vesti bune in curand...trebuie sa fie ceva minuni de craciunul acesta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Ana, imi pare rau pentru situatia cu sotul tau. Intr-adevar, normal ar fi sa stea cu voi, cu tine si cu bebe, nu sa te lase singura. Sper ca se va rezolva problema dupa nasterea copilei, desi stiu din experienta unor prietene ca unii barbati isi cam cauta ocupatii in afara casei cat e bebe mic ca le greu sa isi asume responsabilitatea schimbatului scutecelor, linistitului larcimilor cauzate de colici, baitei de seara s.a.m.d. Dar chiar sa nu locuiasca cu voi e destul de grav. L-ai intrebat ce are de gand? Ce ti-a zis? Pusul piciorului in prag poate functiona in situatia asta, altfel nu stiu ce sfat sa iti dau. Varianta ar mai fi sa te muti tu cu bebe la soacra cata vreme esti in concediu de crestere copil, sa-l fortezi sa se obisnuiasca sa stea cu voi, dar nu stiu daca esti dispusa sa faci asta sau daca situatia o permite.

23+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Ana hai sa iti povestesc ceva...sotul meu a avut o relatie inainte sa ma cun p mn din kre a rezultat un copil...insa nu s-au inteles de nici o culoare...ea era f tanara si usor influentabila si intr-o zi a luat bebele de 7 luni si l-a parasit...a mai incercat el sa se impace de dragul copilului dar n-a reusit...s-au judecat pt copil si in final instanta l-a dat mamei pt ca era micut...dupa vreo doi ani l-am cunoscut eu...luam copilul si p la noi si il iubesc ca si cum ar fi al meu...acum are aproape 7 ani...deci ce vreau sa iti sp e ca atunci cand nu mai merge relatia nu are rost sa fortezi...d-zeu le rezolva p toate si fetita ta va fi bn oricum...sti k se spune k fiecare copil vine cu painea lui in brate...ai grija de tn...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Buna dimineata fetelor
Va ofer un www.divahair.ro/images/speciale/articole/alexandra_leonte/2011.08.24/96754335.jpg" target="_blank">ceai cald

cixinica imi pare rau pentru diagnosticul sotului tau,eu as putea sa-ti recomand dr. Mihalca de la medlife, poti suna la ei sa afli mai multe detalii, noi am fost la acest dr.(dar la noi nu au fost probleme) il recomanda dr Albu
Acelas sfat daca nu te superi de ce nu-ti depui un doasr FIV prin programul national, eu tot timpul ziceam ca nu depun dosar ca: nu este cazul,nu ma incadrez,nu am bani, aveam numai dubii si intr-un final m-am trezit cam tarziu dar am reusit sa-l depun.
Blanka_11 nu stiu cati ani ani dar iti pun un link cu mai multe informatii despre programul FIV
bani iti trebuie in prima faza doar pentru analize care nu sunt exagerat de scumpe

http://www.fertilizare-in-vitro.ro/intrebari-program-fiv.php




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

buna dimineata

camcris,si noua ni s-a zis sa depunem dosarul,asta la sfarsitul lui august.am zis ca il voi depune cand o sa aflu ca este din nou subventionat FIV ul.n-are rost sa depun actele cu data de 2012,ca apoi cine stie ce imi mai trebuie sa schimb la el la anu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Fetelor vedeti cum se intampla toate...cazul Anei...facem atatea ca sa ramanem...ne indopam cu pastile si injectii...suferim si ne stresam sa fie totul bn si in final sa ne pomenim cu sotii k s-au saturat de noi si de copil si sa ne lase balta cand ne frige buza vorba aceea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Citat:
citat din mesajul lui velvet

buna dimineata

camcris,si noua ni s-a zis sa depunem dosarul,asta la sfarsitul lui august.am zis ca il voi depune cand o sa aflu ca este din nou subventionat FIV ul.n-are rost sa depun actele cu data de 2012,ca apoi cine stie ce imi mai trebuie sa schimb la el la anu?


eu am reusit sa-l depun am zis sa fie depus mai bine mai adaug ceva la el decat sa-i duc grija, am intelesc ca ele(dosarele) oricum intra la analiza in primele 5 zile la inceputul fiecarei luni chiar daca nu mai sunt bani, vom primi vesti atunci cand vor debloca banii,nu ar trebui sa mai schimbi nimic ca mie mi sa zis ca intra anul acesta la analiza

Clinici care sunt acreditate in cadrul subprogramului FIV
Spitalul de Obstetrica Ginecologie prof. dr. Panait Sârbu (Giulesti)– Bucuresti
Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Cluj-Napoca
Centrul Medical VIVAMED Brasov
Centrul de Reproducere Umana Asistata Gynatal SRLTimisoara
Centrul de Fertilizare in vitro SC Polisano SRL Sibiu
Centrul Medical International DACIA Bucuresti
SC Promed System SRL- Bucuresti
SC Newlife – BM SRL (Omini) – Iasi
MedLife Bucuresti
HitMed Craiova
Athena Hospital, Timisoara

intrati pe forum "FAQ. Subprogramul FIV – intrebari frecvente"




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

camcris mersi da astept ianuarie sa vad daca se schimba litera aia din legea sanatatii.si daca reintroduc FIV ul subventionat.oricum la mine e o dilema si dr cu care voi face.pt ca dr cu care imi propusesem nu va mai activa anul viitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Mihaelafalt la mine singurul medicament care functioneaza de fiecare data este urinex (capusule gelatinoase moi) in rest nimic nu merge
cum te mai simti?

Iti doresc multa sanatate


Mergi la inceput